Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument
Sayfamiza En Son Eklenenen Yenilikler

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin Dini Portal

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Karoglanin-Vucud-Dili-Risalesi

karoglandesign

Karoglanin Beden Dili Vücud Dili Risalesi 18.04.2015

Selamun Aleyküm

Bu Konuyu bir tane pdf kitapta az bir bölüm okudum azicik. ve daha önce duymuşdum bu meseleyi,

yani vücudun harketlerinden bir mana cikarmak, ve buna beden dili diye adlandirmak.

islamda bunun yeri varmidir derseniz evet vardir ,Fakaaaaat:

Islamda namaz kilarken neden ellerimizi kulaklarimiza götürürüz, yine ellerimizi belimize veya göbegimize niye baglariz, yine muhammed tahiyatta teşehhüd bölümüne gelince "La ilahe" denilirken sag elinin işaret parmagini dizinin üstünde yukariya dikmişdir ve "illallah" denilirken indirmişdir. ve yine bir sözü teyid ile bildircegi zaman yani o sözün üstüne basa basa söylemek istediginde sag elinin parmaklarini sanki tuz tutuyormuş gibi yapip sol elinin icine vurarak söylemiş o sözünü. veya bir diger rivayete sag elinin bir parmagini sol elinin icine basip kaldirarak, bu hareketi bir kac defa yaparak söylemiş o sözünü.

Cevpalarina gelince el kol göz kulak bir melekedir, eller senin tutma işini yapan melekelerin yine gözler görme melekelerin ve ayaklar seni taşiyp götürüp getiren meleklerin. hal böyle olunca el kol ayak göz konuşurken ve calişirken bazi hareketler yapar bunlar dogal yapisinda istem dişi hareketlerdir. fakat işde bunlari gözetleyen bazi ahmaklar, bunlarin neden oldugu sebebleri yazip , işde Beden dili diye bir dil icad etmişler ,ve bunlari bazi ögretmen okullarinda ve üst seviyedeki alfa kişilere yani grup yöneticeleri egitilirken davraniş bilimleri dersi olarak ögretilir olmuş. Fakat bunlarin hepsi aynen bir rüya görenin elma gördügünde, Rüya yorucunun, o rüyayi, Rüyasinda bir başka elma görenin başina geleni örnek alip yormasi, ve ve rüyada elma görmek demek, budur demesi gibi, sadece varsayimlardan ibarettir.

Oysaki senin elin kolun bir melek veya meleke oldugu icin sen o elinle helal işlermi tuttun yoksa hirsizlikmi ettin yoksa , ... ve bunlari elinle kolun, diger sana karşi duran insanin meleklerine haber verir, yani melekler, meleklerle konuşur, yine cinler onlari işde senin elin kolunun hareketinden okur, yani mesela bir sinek, senin hangi hareketi yapacagini senin elinin kolunun gözünün hareketinden okur, ve hayvanlar işde hareket dili ile anlaşirlar yani melek dili bilirler.

ve kurandaki bir ayette:

"Ve ennâ kunnâ nak’udu minhâ mekâıde lis sem’i fe men yestemiıl âne yecid lehu şihâben rasadâ"

(Cin suresi 9)

şihâb demek yani bir şahin (doğan) demekdir. yani işde şeytanlardan bu bilgi calma işini yapanlari yaklayip öldüren güdümlü takip ettigini yakalayip öldüren şahinler vardir. fakaaaat bir adam eger katil ise o eline tabanca BICAK gecirince o BICAK ile, ekmek kesmek peynir kesmekden ziyade, insan kesmek ve tehdit etmekde kullancakdir. öyleyse Allahu Teala kuranda onlari kovalayan şihablardan bahsediyorsa, o zaman bu ilmin insanlarca, ve cinlerce, şeytanlrca kullanilmasina karşi (Razi degil) demekdir. cünkü meleklere verilmişdir o dil ve ilim. ve biz bundan 10 -12 sene önce bir kavgadan dolayi mahkemelik olduk, ve bu beden dilini ders olarak okumuş veya bizim internetten buldugumuz kitabi alip okumuş olan bir adam, ve bunun birde renk ilmi diye bölümü var onunla işde: davamiz hükümnete vasil olunca hakimin karşisina siyah ceket icinde beyaz gömlekle cikdi "benim icim beyaz" sucsuzum diyor siz bunu bugün bizden duydunuz ve artik sizde sucluda olsaniz böyle bir kamuflaj yapabilirsiniz. Bu ilim ve bu alfa insanlarca kullanilir olmuş yani, hakim alfa man, ve ona beden dili ile diyorki "ben sucsuzum" halbuki yalanci cünkü: hakimin bildigi dili oda biliyor, ve kamufle olmuş bir sahtekar, bizde hani sütten cikmiş akkaşik degiliz fakat, ve onun o haline bakan hakim, bizim yerimize ona hak verip bizim davayi berat ettirdi. yani bicagi eline geciren katil misali ögrendigi bu beden ve renk ilmini kendini kamuflajda kullandi. bu ilim insanlar icin hayirli ve ögrenilmesi elzem olsa, Allahu Teala, önce muhammedine ögretir , sonrada muhammed bütün ümmeti muhammede ögretmezmiydiki, neden böyle yapmadi demek yokmu, neden gizli gizli melekleri dinliyenleri kovalayan şihablardan bahsediyor, o zaman Allah.

ve bunu şu gercek KISSA ile aciklayalim:

Hz.Süleyman'dan Hayvanların Dilini Öğrenen Adam

Kurtların, kuşların dilinden anlayan Hazreti Süleyman aleyhisselama gelen bir adam yalvarır:

– Ne olur ey Allahın nebisi bana da hayvanların dilini öğret de ben de konuştuklarından anlayayım.

Süleyman aleyhisselam izin vermez:

– Olmaz, der. Sen onların konuştuklarını dinlersen sabredemezsin. Arkasındaki hikmetleri düşünemezsin.

Ne var ki adam ısrar eder. Süleyman aleyhisselam da adama hayvanların dilini öğretir.Sevinçle evine gelen adam çöplükteki köpekle horozun konuşmalarını dinlemeye başlar.Bir ara köpekten şu sözleri duyar. Yanındaki horoza diyor ki:

– Horoz kardeş, sen arpayla buğdayla da karnını doyurabilirsin. Biraz ötedeki taneleri yesen de ekmek kırıntılarını bana bıraksan olmaz mı, benim karnım çok açtır.

Horoz şu cevabı verir: – Sabret köpek kardeş, yarın buraya ağanın ölen eşeğini getirip bırakacaklar, bolca et yer, karnını iyice doyurursun. Bunu duyan ağa hemen koşar ahırdaki eşeği alıp pazarda satar. Kendi kendine söylenerek döner:

– İyi ki hayvanların dilini öğrendim, yoksa eşek elimde ölecekti.

Ertesi gün yine kulak kabartır çöplükteki seslere. Köpek sitem etmektedir horoza: – Hani ağanın eşeği ölecekti de ben de bolca et yiyecektim ya?

Horoz cevap verir: – Ağanın eşeği öldü ölmesine de, satın alan zavallının elinde öldü. Ağa açıkgözlülük edip eşeği sattı. Ama üzülme, bu sefer ağanın atı ölecek. Buraya getirip bırakacaklar, bolca et yer, karnını doyurursun.

Ağa yine hızla kalkar, ahıra gidip atı alarak pazara götürüp satar. Dönerken de yine söylenir: – İyi ki hayvanların dilini öğrendim, yoksa at da elimde ölecekti.

Gelip yine merakla kulak misafiri olur: Bu sefer köpek daha yüksek sesle sitem ediyor:

– Horoz kardeş, beni yine aldattın. Hani ağanın atı ölecekti ya?

– Ağanın atı öldü ölmesine de, sattığı zavallının elinde öldü. Üzülme der; bu sefer daha büyük bir ziyafete konacağız hep birlikte. Köpek inanmaz: – Hadi hadi beni yine aldatıyorsun. Horoz kesin cevap verir:

– Hayır, aldatma falan yok. Durum kesin. Çünkü der, bu sefer ağanın kendisi ölecek, malına gelecek olan bela bu defa kendi canına gelecek. Arkasından yemekler yapılıp etler pişirilecek, artanını da bizlere dökecekler, ye yiyebildiğin kadar.Ağa bunu duyunca şaşırır, sağa sola koşuşturmaya başlar, yok mu beni kurtararak biri, diye söylenir. Derken gece hastalanan ağa sabaha çıkmaz ölür.

Arkasından yapılan yemek, pişirilen etlerden artanlar çöplüğe dökülür, uzun zaman hayvanlar ziyafete konmuş olurlar. Bu sırada horoz söylenir:

– İnsanlar, keşke canıma gelecek olan malıma gelsin, diyebilselerdi de hileye başvurmasalardı.– Bunda da bir hayır vardır, diye düşünselerdi. Bunu diyemiyorlar maalesef. Sonra da mallarına gelmesi gereken canlarına geliyor, ama pişmanlık fayda vermiyor.

Sonuc olarak

Siz siz olun size hayirli olmayan: havas ilmidir, beden ilmidir, rüya ilmidir, bunlarla ugraşmayiniz.

Bilinki Allah bize bizim bilmemiz gereken ilimleri vermişken, haddi aşanlarinda cezasini verdigi, binlerce örneklerle ortada.Bugün kazansada onlar, yarin can tahtasina Azrail oturunca cevap vermeyeceklerdir onlar, bir şihab onlarida yakalaycakdir elbet, ve yutuvercekdir onlarin kuşunuda.

Bunun ispati icin namazda, bütün kurani, yani kainatin bütün olaylarini okuyabilirsin, ve bunu okurken tek hareket, eller göbekde bagli durur, hangi hareketi yaparisn baska? bizde bir laf vardir: konuşurken elin kolun kiynaşmasin rahat dursun derler anladiniiiiiz.

 

Karoglanin Beden Dili Vücud Dili Risalesi Sonu

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 18.04.2015 Cumartesi

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

7/24 Saat , Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

 

 

karoglandesign

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

AraBul-TopList4 Türkboardlari-TOPLiST4 Toplist TOPLIST TOPLIST

karoglandesign