Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
7T

 

TAHBiR TEZEKKÜR TAKDiR TEFEKKÜR TEALEM TEACiL Ve TEALiM

Tahbir Tezekkür Takdir Tefekkür Tealem Teacil ve Tealim

(Kar©glanin 08.08.2014 Vaazi)

8 Ağustos 2014 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Allahümme salli Ala Muhammed Mustafa ve selamen ila Dihyei Kelbi

Ve _Sallu ala isa

Ve _Sallu ala isa

Ve _Sallu ala isa

ve selamen ila havariyyun

ve Sallu ve Selamen ila Ashabi Kehf ve KITMiR

Yolculugumuza başliyoruz.

insan beyninin en güzel şekilde calişdiginin alameti, ona bir haber geldiginde, haberi önce enine boyuna incelemesi, sonra onu bir defa beyninde tekrar etmesi, ve o haberin mana ve dünya aleminde, neye delalet ettigini tefekkür etmesi, ve sonra o haberin ilmini kendisi bilmesi, ve onun tedbirini veya tehirini ve takdirini bizzat tealim edip ögrenmesi, ve yaşamasi, sonrada acele edip, o hükmün diger mümin kardeşlerine, ivedilikle ögretilmesidir.

bunlardan birisi eksik olursa görev tamam olmaz mesala Edison lambayi bulurken bunlardan birisi eksik olsa yani mesala o acele edip ölmeden buldugu bu ilmi yazmasaydi ve sonra ölmeden insanlarada ögretmeseydi, biz florason lamabasini bulmaz bilmezdik, ondan başkada bu göreve tayin olmuş kimse yok, o görev edisona verlimiş, ve o ögretmeden ölseydi ve yazmadan ölseydi. o ilim onun notlarinin arasinda bir yerde kalirdi. ve bizlerden birisi bunu bilmeyebilirdi. ve her ilim böyledir ister manevi ilimler, ister maddi ve fiziki ilimler. yani bir evliya bir zikiri tekrar etti ve sonuda o zikrin hikmetine erdigi zaman, haa bu zikir bu ilme münhasirdir dedi, ve sonrada o zikrin tealimini önce kendisi yazdi cizdi, ve sonrada müntesiblerine ögrettiyse, o zaman buna tarikat ve yol denilir. ve o yol ile bir veya birkac zikirin hikmetine erilebilir, ve yollar gökteki yildizlar adedince cokdur, ve fakat o yollari bilenler azdir malesef.

Allahin ilmi cokdur fakat, onun ancak erdirdikleri sadece, onun ilminde bir damla nasiplenmiş olanlardir. hatta bunlardan bazisi, bizlerin dinsiz saydigi kimselerde olabilir, onlar dahi bildikleri ve keşfettiklerini, ancak ve ancak rabbimizin müsade ettigi kadar o ilme erebilir ve bilebilirler.

ve kuranda buyurur rabbimiz her bilenin üstünde bir bilen vardir.

esteuzubillah

sadakallahul aziym.

ve şuara Suresinin 11.ayetinin somnunda buyruldugu üzre

Allah herşeysi en inceliklerine kadar görür ve en iceliklerine kadarda duyar işitir.

esteuzubillah

Allah zulmetmez vallahide billahide zulmetmez

nitekim firavuna bela gelmeden önce, onu birkac defa uyardi: gel iman et diye, musa ve harunu gönderdi. ve onlarin sözü onun icinde yer etti, fakat emin olamamişdi. sonuda musa ve inananlar kacdilar ve denize vardilar, ve Allah: vur asani denize ya musa buyurdu. feadrib bi asake .

ve musa vurdu deniz yarildi ve inananlarla birklite gectiler, ve tam o sirada deniz tekrar kapandi ve deniz olanca agirligi ile fravunu denizin dibinde birakdi ki ve firavun dedi vallahide ben musanin rabbine iman ettim dedi, ve bunun üzerine Rabbim teala, o zaman sana azab layik degildir, o zaman sen denizlerin agirligini üstünde taşiyan civasin, ve hem agir hem zehirli, fakat hemde imanli, son imanli sonu görüpde iman eden, akli başina sonradan gelen, ahamklarin üstünde bir bilgiye ve imana sahip civasin dedi. ve onu denizlerin dibinde sakli tuttu zayi etmedi. ve artik ona da zulumde etmedi ve o denizlerin dibindeki imandir. denizlein en dibine insen ve desenki burdana san öyle bir küfür gertircenki herkesi hasta etcen ve kafir etcen desen, ey kafir deccal ve avenesi!!!

Vallahide billlahide birşey yapamazsin sen gecek müminlere, onlari orda bekleyen askerimiz, sonunda iman etmiş olan sizin herbokunuzu bilebilcek akildaki firavunlarin secilmişi olan civamiz var senin amina korda gecer.

ve bundan birkac ben önce bu hikmet bize bildirilince şöyle vücüdümun üstüne cikip bakdim, benim saglam bir yerim varmi diye, bakdim bakdim yok, saglam yerden kasdim, günah işlemedigim bir aazam organim varmi diye, aradimda bulamadim. ve eger Allah firavununu zayi etmediyse onun saglam kalan bir yeri oldugundan, ve orasi ile Allaha karşi hic günah işlememiş olan yeri oldugundan , ey insanlar kendi üstünüze cikin ve bakin, eger Allaha karşi günah etmemiş saciniz varsa vallahi allah o sacinizin hatrina, kiciniz varsa kicinizin hatrina, sizi kainatta yok etmez, azab etmez. nitekim firavun bunun misali yine yabanci kanallarin birinde gördüm, afedesiniz malezyayami filipinlermi yahut oralardami biryerde, ayni bir erkek organi gibi bir hayvani, camurlarin icinden cikardilar, ve o bölgenin insanlari yediler. yani o adam adem zamanindami,nuh zamanindami yaşadiysa, koca daşşakli cüklü bir adam, o daşşagi ve cükü ile günah işlememişki, allah onun bedeninin o parcasini saklamiş, ve haala canli halde ve insanlar onu rizik edip yerler, demezler bu taşşak cük diye yine deniz hiyari böyledir. ve ismail koc oldu, hz ömer dana,.....

yani ey mehdi ve cemaatina katilcak olan, akli sonradan başina gelcek olan mühtedin cemaati, haydi mehdiyi bulun, cabuk olun, vallahide, Allah sizleride yok edip helak etmeycek, yeterki o saglam yerinizi bulup, orayi saglam tutmaya devam edesiniz.

ve Allah, denizlerin dibindeki, firavunun sesini duyduysa, Allah herşeyi duyar ve görür, öyleyse haydi Allah a dogru koşunuz.

ve kafirler ve deccal bundan sonra, günah işlemedik organ birakmaycaklardirki, kötü olabilsinler, amma!!! ammma!!! amma bilsinlerki şunu: Allah her insanin iki yanina onun ne yaptgini yazan iki melek koymuş, ve demek olurki her kafirinde bekliyeni var, ve Allah, bugün yaptiginiz küfürü bekliyen civayi denizlerin dibine sakladigi gibi, ve bizimle sizin araniza kale yaptigi gibi, siz küfürde ileri gitseniz, sizin görmediginiz, ve fakat onlarin sizi gördügü iki melek var, yani ve sizin karşitiniz olan bir mümini de, Allah, sizin ziddiniz olarak zevc halinde simetri olarak elbet halketmişdir yani, O heryeri kuşatmişdir, ondan kaciş ve kurtuluş olamaz. vehüve ala külli şey in kadiyrdir.

bu gün afrika ve amerikada cikan salgin hastaligin caresi civada gizlidir bunuda burdan kisacik bidirelim.

Ey israil adam ol , biz gelmeden oraya adam olmaya bak, yoksa halin nicedir sen düşün.

biz mescidi aksada namaz kilinca o namaz senin ve ardindakilerin cenaze namazi olcak hemde isada orda olcak . ayni firavun gibi son pişmanlikda sizin olcak.

icinizden akillilar varsa bu kadar yükün altina girmesin denizlerin agirligi cekilmez bir agirlikdir ahmakligin lüzümü yok.

Ve mehdinin bütün insanliğin yükünü üstüne aldigini düşünün, ve ondanda öte

ya rab benim bedenimi öyle büyütki, benim bedenimle cehennemi doldurda, benden başkasi oraya giremesin diyen ebu bekrin derinliğini düşünün.

Rabbim inanan mümin kullarini derin düşünen, fakat Rabbini ve imanini , en derindede olsa kaybetmeyenlerden eylesin.

 

Amiyn

elfatiha maassalavat

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 08.08.2014 Cuma

Original Kar © glan


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/7T.mp3

 

 

 

 

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign