Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Allah-Tevekkul-Edenlerin-vekilidir

 

Allah O' na Tevekkül Edenlerin Vekilidir

(Kar©glanin 08. Eylül . 2015 Vaazi)

09 Zilhicce 2015 Salı Arefe

وَمَا لَنَا أَلاَّ نَتَوَكَّلَ عَلَى اللّهِ وَقَدْ هَدَانَا سُبُلَنَا وَلَنَصْبِرَنَّ عَلَى مَا آذَيْتُمُونَا وَعَلَى اللّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ

Sadakallahul Aziym ibrahim Suresi 12

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve mâ lenâ ellâ netevekkele alâllâhi ve kad hedânâ subulenâ, ve le nasbirenne alâ mâ âzeytumûnâ, ve alâllâhi felyetevekkelil mutevekkilûn.

Sadakallahul Aziym ibrahim Suresi 12

Meali:

Esteuzubillah

“Allah, bize yollarımızı dosdoğru göstermişken,Kimin sülbünden oldgumuzu bize bildirmişken biz ne diye O’na tevekkül etmeyelim? Bize yaptığınız eziyete elbette katlanacağız. Allah O' na Tevekkül Edenlerin Vekilidir

Sadakallahul Aziym ibrahim Suresi 12

---oOo---

 

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular:

"Kurbanlarınızı büyük yapınız. Muhakkak ki onlar sırat üzerinde sizin binekleriniz olacaktır."

( Hadis-i Şerif )

 

Allahümme Salli ala Muhammed Sübülene ibrahim

Allahümme Salli ala Muhammed Sübülene ismail

Allahüme salli Ala Mehdi Sübülene ibrahim,Sübülene ismail,Sübülene Musa,Sülbüne isa, Sübülene Muhammed Mustafa,

Yolculugumuza başliyoruz :

Cok önceki vaazlarimizda yazmişdik insanin ayak parmaklari peygamberleri temsil eder hangi soy irk oldgumuzu gösterir manasinda vaaaz yazmişdik. bundan seneler aylar sonra bilim adamlari, insanlarin ayak yapilarinin, irklarini gösterdigini tespit etmişler. ve ve Irklara göre ayak yapisinin farkli odugunun farkina varmişlar, ve ayak yapilarini alttaki resimdeki kategoriye bölmüşler.

---OoO---

Ayaklar insanın en önemli organlarından birisidir desek yanlış olmaz. Ayakları olmayan sakat olanlar bu durumu daha iyi bilmektedirler. O nedenle ayak sağlığı ve ayak bakımı çok önemlidir. Ayak sağlığı deyince akla hemen ayakkabı seçimi gelmektedir. Gün içerisinde gün boyu ayaklarımızı içinde barındıran ayakkabıların seçimi çok çok önemlidir.

Ayakkabı üreticileri belli standartlara göre ayakkabıların kalıplarını üreterek o kalıba göre ürünler yapmaktadırlar. Biz ayak yapımızı bilirsek ve ayakkabı alırken buna dikkat edersek daha konforlu ve sağlıklı ayakkabıları seçmiş oluruz.

Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi her ırkın ayak yapısı farklı farklıdır.

Bu konuda çalışmalar yapan bilim adamları ayak ve parmak yapıları ile ilgili çalışmalar yaparak bazı çıkarımlarda bulunmuşlar. Dünya genelindeki ırkların ayak yapılarında belirginlikler bulunmaktadır.

Ayaklarımız sağlıklı olurlarsa, biz de sağlıklı oluruz. Ayaklardaki bir hastalık, bir aksaklık bütün dengemizi bozar. Vücudumuzun bütün ağırlığını taşır ayaklarımız. Ayaklarımızın şekli, şemali ise kişilik testi gibi bir şeydir aslında.

Yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan olgular şunlar;

İnsan yapısı her insan ve ırkta farklılık arz etmektedir. Bunlar genellikle cilt yapısı, cilt rengi, saç ve göz rengi, beden ve bacakların şekli belirleyici özelliktedir. Irklara göre hastalık eğilimleri de değişmektedir.

İnsan Morfolojisi yanı kalıtım etkilidir. Irklarda bazı özellikler kalıtımsal olarak ırkın yeni nesillerine geçmektedir. (Antropometri)

Yapılan araştırma neticesinde son 500 yılda bütün ırklar birbiri ile karışmış vaziyettedir. Saf ve ari ırk üyesi bulmak çok zordur. Şuan dünya genelindeki belirgin ırkların hep birbirleri ile karıştığı ve ortaya yeni melez ırkların ortaya çıktığı saptanmıştır.

Ayak ve ayak parmakları üzerinde yapılan Çalışmalardan çıkan sonuçlara göre aynı özelliğe sahip insanların kişisel özellikleri hakkında şu kanıya varılmıştır.

Büyük başparmaklara sahipseniz, zeki ve yaratıcısınız demektir. Çalışkan ve çözüm üreten insanların başparmağı büyüktür. Bir de büyük ayaklara sahip olmak var. O da ayrı bir mesele…

Ayak baş parmakları içe doğru eğik olanlar uzun yaşarlar, servet sahibi olurlar fakat tutumlu olanları bazen işi hasislik derecesine kadar getirirken bir kısmı ise savurgandır ve bencil olurlar.

Büyük ayaklara sahip olmak güç ve kudret sahibi olmakla eş değerdir, büyük ayaklı insanlar güçlü yaratılışlı zorluklara karşı direnmesini bilen kişilerdir. Bu kişiler güvenilir olurlar. Para savurmaya bayılırlar.

iki Kirimizi şekilin arasi Bilimsel bir makaleden alintidir.

---OoO---

inşallah ben bu aynelyakin sayfama, forumlarima ve facebok hesabima bir adet grup kuracigim hangi irktansin lütfen sende bil ve gruba katil diye bir topluluk oluşturacagim bu vaazi ve bilgileri girecegim ve lütfen bizi bilen bilmeyen taniyan tanimayan sol ayak parmak kisminin resimini ceksin ve kücültüp hangi grupdan oldugunu facebook toplulugumza ve forumumuza veya bu sayfada chat box acacagiz oraya yazsin resimin linkini versin ismini memleketini yazsin soyundan korkmayan erler eklesin ve ben ilk olarak kendiminkini ekliyorum benimki

orjinal sol ayak ön kisimim

Latin ,Misirli, Arap ve Türk Karişimi.

yani başta yazdigimiz salavatta gectigi gibi

Allahüme salli Ala Mehdi Sübülene ibrahim,Sübülene ismail,Sübülene Musa,Sülbüne isa, Sübülene Muhammed Mustafa,

esteuzubillah

“Allah, Kimin sülbünden oldugumuzu bize bildirmişken biz ne diye O’na tevekkül etmeyelim? Bize yaptığınız eziyete elbette katlanacağız. Allah O' na Tevekkül Edenlerin Vekilidir.

Sadakallahul Aziym ibrahim Suresi 12

Kimin Mehdi oldugunu kiminde olmadigini Allah in bildigi gibi kullarda bilecek.

şimdi sahneye Türklerin başina gecen assolist tayyip erdogandan resim bekliyoruz soyu ne ermenimi, yahudimi, türkmü? ve biz okuduklarimizla ermeni yahudisi diye bulduk, ve gavur bozmasini müslüman türk diye başina başkan eden ahmaklara ne diyen ben, ahmakliginiza doymayin emi.

neden türklügü bitirmek istedigini eger ayak resimini eklerse anlayacagiz tayyibin. türk oglu türk ise türklügü savunur, gavur bozmasiyisa elbet kani bunu ve bizi türkleri inkar edecekdir, estetiik yüstetik yapip oymandan iki gün icinde resim bekliyoz gören bilen eklesin yorum yazsin, 2 günden sonra eklerse biz anlarizki oynadi oyanatti bir yerlerini demekdir.

Türkün Türkden başka dostu yokdur.

ve taaybinki yahudi demek yani misirli musavi tarzi fakat ermeni demek ise öndeki iki ayni boyda olacak ikili kaypak yani önce erbekan dedi sonra caydi sonra feto dedi ondandan caydi sonra öcalan dedi ondandan caydi sonra simdi türkün demeye kalkiyor hadi türksen göster bakalim ayagini.yigidin mali meydandadir. simdi şu dakika cikar göster bize erkeksen Türksen yigitsen.yok kanciksan kalsin sonra gösterirsin.

---OoO---

Rasûlüllah Efendimiz (s.a.v.) kıymetli kerîmeleri Hz. Fâtıma-i Zehrâ'ya

"Yâ Fâtıma! Kalk, kurbanının yanına git ve kurban kesilirken şu duâyı oku: (İnne salâtî ve nüsükî ve mahyâye ve memâtî lillâhi rabbi'l âlemîn. Lâ şerîke lehû ve bizâlike ümirtü ve ene evvelü'l müslimîn."

Meâli: "Şüphesiz benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm, âlemlerin rabbi olan Allâh içindir. Onun ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben müslüman olanların evveliyim." (Sûre-i En'âm, âyet 162-163)

Muhakkak ki kurbanın yere damlayan ilk kan damlası ile ömründe işlemiş olduğun her günâh mağfiret olunur.

Muhakkak yarın kıyâmet günü kestiğin bu kurbanın kanını ve etini getirip yetmiş kat fazlasıyla, terâzinin sevâplar kefesine koyarlar." buyurdu.

Hz. Ebû Saîd (r.a.) der ki: "Yâ Rasûlallâh! Bu büyük ikrâm Muhammed aleyhisselâmın âline mi mahsustur, yoksa onlarla beraber bütün müslümanlara mı mahsûstur?" dedim. "Husûsî olarak Âl-i Muhammed'e, umûmî olarak bütün müslümanlara." buyurdu.

(Hadis-i Şerif)

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)

Büyük boynuzlu çok güzel iki koçun birisini yere yatırıp besmele çekti ve tekbir getirerek

“Allâh’ım! Bu Muhammed’den ve Ehl-i Beyti’mdendir.” deyip kesti.

Sonra ikincisini keserken

“Allâh’ım! Bu da Muhammed ve ümmetindendir.” dedi.

(Hadis-i Şerif)

Aliyyü’l-Murtezâ (k.v.) Hazretleri

Biri kendisi için, biri Resûl-i Ekrem Efendimiz için olmak üzere iki koç kurban ederler ve

‘Resûlullah (s.a.v.), zât-ı şerîfleri için kurban kesmeyi bana vasiyet buyurdular.’ derdi.

---OoO---

Bugün arefe dedik Arefenin alameti nedir. Arefe senede bir defa olan bir şey arefe ismi arafatta vakfedildigi icin arefe denir, ramazan bayrami öncesine verilen arefe o manada degildir, o yani rmazaninki bir olayin öncesi demekdir. yani senede bir defa doguran bir hayvan dogurcak demekdir ve bugünün görülmesi bugünün hilali yani sizin hesapla zilkade 25, ve at arap ati 365 günde dogurur ve 25 li tabanca Muhammed Mustafa. senin benim bir cibilliyatimiz, ve gezen yürüyen sifatimizi temsil eden hayvan halimiz oldugu gibi, muhammedin kusva devesi, düldül ati vardi. ve devede atta 365 günde senede bir defa dogurur. ve arefe demek o gün Adem ve havva görmek demekdir. bugünün arefe yani arafat ve vakfe oldugunun alameti kapi gibi delili bana ihya olundu bugün Avusturya TV kanalinda sabahdan "Adam Mitchel Lamberti" ilk defa "ghost town" klibinde gördüm. yani adem görüldüyse demek olur ki, ilk defa arafatta vakfeden oydu Hz Adem ve Havva, biz Hacda arafata cikipda onlarin affolundugu o vakfeyi taklit ederiz. demekki arafat demek "Adem" veya ingilazca veya alamanca "Adam" görmek demekmiş, elhamdülillah rabbim hem ögretti hemde hakkal yani bildirdi yaşatti.

---oOo---

Bir zmanlar taş ocaginda akşama kadar calişip ekmek kazaniyorduk, derdimiz ekmek davasiydi. biriside "ekmegini aşini helalinden kazan" degilde bir atasözü gibi bir söz olan

"Kazanırsan dost kazan, düşmanı anan da doğurur"

demiş peki Dogrumudur?

dostum sandiklarima yedirdim olmadi, nasihat etdim olmadi, sigara ikram ettim olmadi, bazilarini meslek sahibi ettim olmadi, bazi adamlari sofi ettim olmadi,

Allah aşkina bu dost nasil kazaniliyor biri bana bir aciklasin,

Zecken yani kene hayvanlarin sirtina binip onlardan zor ile kaoparmadikca ayrilmaz, hatta bazen insanlarada biner, kopararak ayirisin. halbuki o onun yanindan ayrilmamasinin sebebi dostlukdan degil ,o hayvandan veya insandan ziftlendiginden, yine pireler kedilerin köpeklerin sirtinda gezer, ayrilmaz ikili gibidirler, yani sanirsin iki sadik dost, sirtinda gezdirir kedi köpek, amma pirenin onlardan ayrilmama, dost gibi ikili olma sebebi hicde öyle dostlukdan degil, onlardan yine ziftlendigindendir.

öyleyse sen hangi dostlukdan bahsediyon, menfeatin olmadigi yerde dostluk falan olmaz. kari koca bile birbirinden faydalanmak icin evlenir, bir menfaat var, yani ya o ona hem bakicak hem yedircek hem giydircek veya biribirlerinin sex ihtiyacini karşilamak icin, yani işin ucunda yine menfaat var. O tayyip şakşakcilarini siz ne sanirsiniz, onlar tayyipden ve tayyipin sebebiyle devletten ziftelnmeseler, işden aşdan atilsalar, bir gün bile tayyip şakşakciligi yapmazlar, menfaat varki tayyip der dururlar. önce bu makarnaci ahmaklarin ziftlendigi yeri kurutcan, ondan sonra tayyibin secmeni falan kalmaz. otobüs terminaline varan müşteriyi, bütün şirketler kapmak ister, amma müşteri uyaniksa, hem kaliteli olan, hemde ucuz aolani tercih eder. verin bunlara sizde makarna börek cörek, bakin ardindan secmen neymiş. yani adam ziftlencekki senin yandaşin olsun. yemin olsun sofileri schrems dergahinda, cam fistikla marlbora sigarsi ile besledimde, birgün ev aldim pencereleri plastik takdim, ve eski pencere ile yenilerinin arasinda boy farki vardi, oralari tuglayla kendim ördüm, elimden geliyor, sivada yaparim amma, dost düşman bakicak, bir usta elinden ciksin dedim. bir sofi amcamiz sivadan anliyordu, cagirdim kac paraya yaparsin dedim, amca demedi kac senelik sofi arkadaşiz, senin verdigin fiyata olsun demedi, gözünü toprak doyursun, o gün 5000 schling veren dedimde, olmaz dedi, 7 bin schling isterin dedi. bende anladimki dostluk sofilik mofilik mümin kardeşligi falan yalanmiş, paran varmi daglar mehmetali cagiriyormuş, yokmu vaah garibimin haline olursun. yani bütün dostluklar menfaate kurulmuş, ve ebubekrler ahirete göc etmiş, yok artik öyle sadik dostlar. sadik dostlar mezara girmiş ve insanlik ölmüş be kardeşim. öyleyse bu tayyibin elinden devleti alicaksan, önce bütce saglam bir adamin eline gececek, ve öyle babasinin parasi gibi, partinin menfaatine, tayyibin koltugunun menfaatine savurmayacak.

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular:

Dostuna muhabbette aşırı gitme; umulur ki, bir gün gelir
de düşmanın olur. Düşmanına buğzetmek hususunda da aşırı gitme; umulur ki bir gün dostun olur. Hz. Muhammed (s.a.v.)

--o--

Dün PKK lilarla kol kola, el ele gezenler, bugün düşman oldular, öcü HDP oldu, onlarada bizler öcü Türkler olduk, öyleyse bu hadis hak. yarin ne olcagi belli degil, düşmaninada dostunada davranirken orta yolu sec, aşiri gitme. şimdi kürtlerin hepsini silip atmayin, dün daha dün, hepimiz dosttuk bu gün ne olduda düşman olduk demek yokmu, iki tarafda oturup düşünsün, bizi biribirimize kirdiran kim, kaypak kalleş şeytan kim, şeytani görünmez sanmayin, bunu yapanlaar görünen iki bacakli şeytanlar.

--oOo--

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular:

Kişi, yakın dostunun dini üzeredir. O halde sizden her biri kiminle dostluk kurup arkadaş oluyorsa, ona mutlaka dikkat etsin."

Hz. Muhammed (s.a.v.)

---oOo---

Pazarlik sünnettir, fakat öyle satanin menfeati icin degil, alicinin daha ucuza alabilmesi icindir, yoksa satici 10 liralik mali 15 liraya saticaksa adalet nerde, Allahin rahmeti nerde, ibadet şuuru makasadi gayesi nerde. burdaki bu sünnetin gayesi maksadi, saticinin karindan vazgecip, yahut az kar edip alicinin ucuza mal alabilmesi iken, satici 10 liralik mali elli deyip, sonra indirip 20 liraya kaziklayacaksa, bu sünnet ve ibadet olabilirmi Allah aşkina. müslüman ticaretci lakabli adamlar yani MÜSIAD üyeleri işde bu yüzden pazarlik yapan müşteri gelince sahtekar saticilar 10 lira ise mal, 20 lira derler, sonrada indir biraz deyince, senin hatirina 15 olur derler. halbuki alici kar etcegine satici kar eder, zengin malina mal katar. Fakir, yine fakir, yine fakir. adalet biraz, adalet, ibadet nedir? neden yapilir tefekkür, müslüman ticaretci böyle yapar, neymiş sünnet işlemiş oluyormuş, pazarlik etmişmiş. lan insani kandirmanin ibadet oldugu nerde görülmüş, a ahmak cakma müslüman.

---oOo---

Eger çobanın köpeği kurtla Anlaşırsa, sen bu Koyunlardan birkacini her gün al götür, amma bana dokunma diye, böyle kancık köpeği, sürünün başında tutan çoban ahmakdir, her gün birkac asker, birkac polis, coban köpeğinin kancıklıgı yüzünden ölüyor, uyan Türkiye, bu kancik köpeği sürünün başından at.

Rabbim, Mehdi cemaatini insanlari kandirmakdan muhafaza etsin, ve dostunu düşmanini bilip, Onlarin arasina, menfaate dayanmayan dostluklar ihsan eylesin.

 

 

Amiyn.

Elfatiha maassalavat.

---oOo---

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Allah-Tevekkul-Edenlerin-vekilidir.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 08 Eylül 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign