Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Bir Eksik Bir Fazla Diyod mu? idiyot Mu?

 

Bir Eksik Bir Fazla Diyod mu? idiyot Mu?

(Kar©glanin 21.04.2015 Vaazi)

6 Receb 2015 Salı

مَرَجَ الْبَحْرَيْنِ يَلْتَقِيَانِ بَيْنَهُمَا بَرْزَخٌ لَّا يَبْغِيَانِ

فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

Sadakallahul Aziym Rahman Suresi 19 - 20 - 21

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Merecel bahreyni yeltekıyân,Beynehumâ berzehun lâ yebgıyân.Fe bi eyyi âlâi rabbikumâ tukezzibân

Sadakallahul Aziym

MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

İki denizi birbiri ile karşılaşacak (birbirine kavuşacak) şekilde akıttı. İkisi arasında berzah (engel) vardır, ikisi birbirinin sınırını geçemez (birbirinin özelliğini, düzenini bozamaz). O halde siz (insan ve cin toplumu), Rabbinizin hangi ni’metlerini yalanlıyorsunuz?

Recep ayının başlangıcında Peygamberimizin şöyle duâ ettiği rivayetler arasında yer almaktadır:

"Allahümme barik lenâ fi Recebe ve Şa'ban. Ve belliğnâ Ramazân."

“Ey Allah’ım! Recep ve Şabanı bize mübârek kıl, bizi Ramazana kavuştur.

(Hadîs-i Şerîf Ahmed b. Hanbel; Müsned, I/259 beyhaki şuabul iman 3/375 ; ebu neim,hilye 6/269 ; bezzar,müsned , 1/285)


Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular:

“Muhakkak zaman Allah’ın yarattığı günkü şekliyle akıp gitmektedir. Sene oniki aydır. Onlardan dördü haram aylarıdır. Bunlardan üçü peşpeşedir: Zilkade, Zilhicce, Muharrem, bir de Cemâziyel-âhir ile Şaban ayları arasında olan ve Mudar Kabilesi’nin ayı Recep’tir.”

(Hadîs-i Şerîf Buhârî, Ehâdî, 5, Tevhid, 24; Müslim, Kasâme, 29; Ebû Dâvud, Menâsik, 67; Ahmed b. Hanbel, Müsned, I/37, 73)

 

Allahümme Salli ala Akli Küll Muhammedu Mahmdul Emin Bil Cebrail.

Yolculugumuza başliyoruz

Tabulari yikmaya Devam ediyoruz: Bu gece bizi izliyenler, bu adam idiyot diyecekler, birileri hayir diyecekler, omu bumu, bir ileri bir geri, bir eksik bir fazla, herkes diledigi gibi düşünmekde serbest, kimsenin düşüncesine zincir vurmak, ne bizim derdimiz nede tasamiz.

Sizler ey müminler Receb üc aylar Allahin ayi diye oruca ibadete sarilirken, ben bu gece, acdim 5 dakika kadar sex filmi baktim ejekulation. Bütün nehirler bir yana akarsa dolar taşar, Allahin kücük kainatinda yasasi, kan vücuda atar damarlarla ileri dogru akarken, toplar damarlar geri dogru akar ve devir daim olur. ve sizler hepiniz recep diye diye ibadete sarilirlrsaniz, bu nasil geri döncek, geri döndüren gök nedir, en azindan bir irmak tersine akmali degilmi. nasreddin hocaya sordular "herkes, biri o yanna biri bu yanna gidiyor, bunun sebebi nedir" dediler oda dedi "Dünyanin dengesi bozulmasin diye , yoksa bir tarafa agdirir" dedi. kisa laf ile, bizim bu geceki olayimizi nasuriddin rahmetli iki kelime ile aciklmiş oldu.

konumuza bir gif resimi yaptimki, ayni bu gece gibi, bir eksik bir fazla, biri girince bir fazla bişeyler var sanki, o gidince bu sefer eksik bişeyler var sanki , omu bumu artik siz düşünün.

Ve bu gün sizin sandiginiz gibi Recebin ne ikisi nede 3 ü, bugün Receb 6 dedi amma, benim boyutumda. sizlerde receb daha yeni doguyor olabilir. "bu ne demek bire sapik" diyecek yine birileri:

Bre ahmak: japonyada güneş kacda doguyor da, viyanada ise ondan kac saat sonra doguyor? bu oluyorda, benim boyutumda Recep erken dogmuş olamazmi. ve Gecen Çarşamba gündüz bir işden dolayi bulundugum belediyeden şehire Gmünde indim ve işimi gördüm, alişveriş edip dönüyorum, döner kavşaga geldim ve kavşakdan ben cikacagim, o sirada Ketchup lakabli Receb isimli bir ilkokul arkdaşim var, o kavşaga girdi ve selam diye şöyle bir el etti ve geciverdi . bende ona selam verdim. ve unuttum ben bunu o gündüz gecdi gece oldu, gece saat üc falan oldu, Hakdan varidat inmeye başladi, ve senin HIRAN canli, muhammedin canli, Ademin canlida, Recebin canli degilmi? o Recebdi işde ve şöyle HIZLICA dogdu ve hemen geciverdi, bu gece recebin 1inin gecesi hemen oruca niyet et denildi, ve hemen koşdum bir fincan cay ekmek peynir yiyip perşembe güne oruca niyet etdim. ve benim icin Perşembe günü, yani 16 Nisan günü Recebin 1iydi, bu gün ise Receb 6 oldu, ve sizler o üc gün hikmetini pas gecenlersiniz. siz uyanisiya sabah oldu , amma hak yerini bulsun belki siz viyana konumundasiniz, ben ise güneşin ilk dogduyu yer japonya konumundayim, o yüzden bana receb erken dogdu, siz yine bu üc gün oruca niyet edip, sünneti yerine getiriniz.

Receb-i Şerîf’in birinci gününde oruç tutmak üç senelik, ikinci günü oruçlu olmak iki senelik ve yine üçüncü günü oruçlu bulunmak bir senelik küçük günahlara kefaret olur. Bunlardan sonra her günü bir aylık küçük günahların af ve mağfiretine vesile olur.” buyuruyorlar.”
(Camiu-s sağir)

Allahü teâlâ, Receb ayında oruç tutanları mağfiret eder.
[Gunye]

“Recep ayında sevaplı ameller kat kat sevaplandırılır . Günahlar da kat kat cezalandırılır. ”
Hadis-i Şerif

Receb-i şerifin bir gün başında, bir gün ortasında ve bir gün de sonunda oruç tutana, Receb’in hepsini tutmuş gibi sevap verilir.
[Miftah-ül-cenn e]

“Kim takva üzere Recep ayında bir gün oruç tutarsa, o oruç dile gelir ve Ya rabbi bu kulunu afv-ı mağfiret eyle diye niyazda bulunur.”
Hadis-i Şerif

Kaynak: Ramuz El –Ehadis (Hadisler Deryası)

Gecen haftaki vaazimizda dedigimiz: abdestin bir hikmetide su ile bedenimizin son halinin klonunu aldirmak icin, ve o halimizin topraga kavuşmasi, ve ona göre, ya ceza yada mükafata kavuşmamiz icin dir dedik. ve Bazi kendini akilli sanan ahmaklar diyorki: abdest diyor, o gün arabistanda hava sicak, ve insanlar terleyip kokuyor, hemde sicakdan pişiyor, hem bir serinlemek, hemde temizlik icindi diyor! dikkaaaat, bre ahmak hadi abdest temizlik icin tamam diyelim, peki cenaze niye yikaniyor? aaa koca ahmak cenaze az sonra topraga gömülcek, kime temizleniveriyor o cenaze, kurd, yilan, cigan onu yerken, igrenmesin terli diye pis diye, igrenmeden yesin diyemi? niye cenazeyi yikiyoz demek yokmu? eger temizlik icin olsaydi, cenazeyi gömerdik giderdi, topraga karişip gitcek demezmiydik haaa, bir tefekkür edin Allah aşkina.

---oOo---

Samed demek: Allah Hiçbirşeye Muhtaç Değil, Amma Herkes O na (Allah) a Muhtaç dir demekdir.

Misal Peynir Yemek icin, Ota, inege, süte, sütü sagcak ciftiye, onu satcak saticiya ihtiyac ve muhtacken

Ben Allahdan gayri kimseye muhtac degilim Demek Ne Demekdir?

Bu sorunun Tassavvuf ilimince Cevabi:

"La mevcude illa Hu" hikmeti geregince, kainatta Allahdan gayri bir nesne yokdur.

Ve böyle olunca, Ot dada Allah var, Inekdede Allah sakli, Süttede Allah gizli, Ciftcinin elinde kolunda da Allah var, saticiyada o kudreti veren Allah iken, O zaman, Allahdan gayri bir nesne yokken, ben süte muhtac degil, yine Allaha muhtacim, cünkü süttede Allah var. ben yine inege muhtac degilim, cünkü inekdede Allah var,..

---oOo---

islamda cihadin yeri Nedir? Denilince

Cihad "cehd etmek" fiilinden türemişdir, ve cehd etmek demek "gayret etmek" demekdir.

'' Tebuk savaşından Medine'ye dönerken Hz. Peygamber sav. şöyle diyor : Küçük Cihaddan büyük cihada dönüyoruz.
Sahabeden(r.a) birisi soruyor : Ey Allahın rasulü Büyük cihad nedir?
peygamber efendimizde : nefisle cihaddır . Diyor ''

(Hadîs-i Şerîf )

Ve buradaki "nefisle cihad" i insanlar günah işlememek diye algilamişlar , dogrumudur?

Tilki Fitraten yani yaratiliş hikmeti geregi kümeslere girip tavuk yumurta calar yine hirsizlik yapar ve tilkisinin karnini doyurmak isteyen Rab, ariya bal yap diye vahyettigi gibi, tilkisinede cal diye vahyetmezmi? "falan yerde yumurta var git onu cal" diye vahyetmezmi sence bre ahmak, tilkiye kim söylüyor falan yerde kümes var, git tavuk yumurta cal diye demek yokmu?

Bu insanlik beni yorar oldular, daha önce demedikmi gecemi üstün gündüzmü, iyilermi üstün kötülermi yoksa, bir vakit gelir, gece uzun gider karanlik ve zulumet galip olur, sonra döner gündüz uzar, yaz olur ve, iyilik galip olur demedikmi, o zaman hayir ne? günah ne? sevap ne? günahsiz kulmu olur bre ahmak.

Tilki eger calmayi biraktiysa, sen onu ev tilkisi yaptiysan, Rabbimin ona koydugu hikmeti bozdun demekdir, tilki caldigi sürece tilkidir, calmazsa ona tilki denmez artik.

Tilkinin calmamasi Fitratina ters.

Kandaki Akyuvar, Vücuda giren ve vücudu tehdit eden bütün teröristleri, mikroplari ve nevisini öldürmekle sorumludur. ve cihad vardir islamda peki ne zaman dedikmi işde burda: insanliga tehdit oluşturan, ve Allahin koydugu fitrati bozan her kimse düşmandir, ve düzeni bozan herkes teröristtir, ve akyuvarlarin onlari öldürdügü gibi, teröristlerin, düzen bozanlarin öldürülmesi, hem vacip, hem farz, hem fitridir.öldürmeyen akyuvar, vücudun hasta olmasina sebeb oldugu gibi, düşmani teröristi öldürmeyen asker, haindir, ya o askerleri öldürüp kurtarmak , yahut o vatandan atilmasi, vatan haini ilan edilmesi gerekmezmi sizce?

ve cihad sadece tank tüfekle olmaz, Allah yolunda yapilan her gayret cihaddir. sinegin karincanin kimildamasindan tut, arinin bal yapmasina, inegin süt yapmasina, agacin meyva yapmasin kadar hepsi gayret gerektirir. ciftcinin ekmesi bicmesi süt sagmasi gayret ister, ve Allahin kullarina yapilan hizmet, yine tasavuf ilminde, hakkin hakka hizmetidir. Heryerde Allah varsa, Allah ekdi, Allah bicdi, Allah yedi olur.

ve vücudda bazi kabuk nevisinden şeylerde vardir, ve kepek cinsi, ve onlar işde yenen yiyeceklerin posasidir, ve onlar teröristin bir başka nevisi, onlar dişki olarak vücuttan atilirlar, vücutta tutulmazlar, yine görev yapamayan akyuvarlar alyuvarlar ve ölmüşleri , işde sidik veya dişki olarak vücutan atilirlar, cihad meseleside budur.

---oOo---

Agnostik diye birşey cikmiş, bunu sadece bana ilham olunan kadar biliyorum, araştirmadim ve araştirmayacagim şimdi, ve yani benim anladigim kadari ile öylemidir böylemidir diye kararsiz insanlar grubu yani felsefeciler, felsefi akim, aklicilik gibi birşey:

ve kainati alemin haritasi insan bedeninde neresi agnostikdir, yani vücudun kantari neresidir, ve kantar tartarken işde, agirmi hafifmi diye bir sallanir, bir oyana bir buyanna, ve başda yazdiigimiz ayette gecen, ve insanligin diyod denen cihazi keşfetmesinin vacibi mutlaki olan ayet, ve bunun dünyevi boyutu denizler arasina konmuş olan diyod. ve diyor Rabbimiz "onlari saliverdik ve biribirine karişmazlar, ve birbirinin düzenini bozmazlar" diyor. o zaman ey IşID ahmaklari, sen kimsinde kafirleri bitirmeye kalkiyon, kafir biterse, gizli gizle evlerde islam başladigi gibi, gizli gizli evlerde sakli zina edenler, sakli icki icenler, sakli kumar oynayanlar türer. bunlardanda dahada ziyade Allaha isyan edenler, şeytanlara tapanlar türer. gizli düşman daha kötüdür, birak kim düşman kim dost bilelim.Bugün kafirde belli, hiristiyanda, yahudide, münafikda, mecuside budistte, sen kimsinde bunlari yok etmeye kalikyon. ve insanin günah işlemesi icin, o diyodun öbür tarfina gecmsi yeter. ve diyodda cok ince bir katman vardir, ve o katman elektrigin öbür tarfa gecmesine engel olur, amma öyle diyod vardirki zehne diyod denilir, ve 10 voltage ceryan gelince, azicik azicik sizdirmaya başlar ve volt yükseldikce, ceryen öbür tarafa akmaya başlar, yani insanin günaha gecmeside böyledir, yani ben gece tercihimi günahdan yana yaptim. işde evliya olsan, peygamber olsan, ferişdah olsan, senin sinir aşmak gibi bir niyetin varsa, seni tutan yok, gecebilirsin. amma işde orda devreye askerler girer, ve sinirdan pasportlu vizeli gecenler ve tehdit iceren madde ve aygit taşimiyanlar gecebiliyorsa, o zaman insan zaman zaman günah işler, beşerdir yani. ve vücutta gözün bakmasi, kolun kalkmasi, ayagin yürümesi icin, enerjiye ihtiyac vardir. ve senin evine gidecek lokmalarin riziklarin, taa tarlaya ekilirken bellidir, ve o rizik senin ta kapina kadar gelir, ve sen alirsin ve zamaninda yersin, ve sonunda sen zina ederkende zina edecegin vakitki enerjin, yine hirsiz olan hirsizlik edecegi vakitki enerjisi taaa bugday toprakda filizlenmeden belliydi, o zaman bu ilk bugdaya kadar geri gidersek, yani ademdeki senin olan parcanda, senin halin belliydi demekdir. ve vücdun kantari bir gram eksik tartmaz, tam tartar ve sen elini kaldircaksan, tam kaldirirsin, yine gözün tam bakar eger saglikli biriysen. ve eger kilic sallayip savaşiyorsan, yediklerin enerji olur, ve kol kilic savurur durur, ve amma bir yerden sonra vücut askerinin taşidigi rizik biter, ve yetiştiremez olurlar, ve artik kolum yoruldu dersin, direncin biter, ve eger düşman hala tükenmemişse, bir kilic darbesine karş koyamaz ve canindan olursun.

Yani agnostizim yokdur, Allahin yaratmasinda, öylemidir böylemidr yokdur, yani ya vardir , ya da yokdur, ya iman ya inkar, müminler ve kafirler,ve sonra yine münafiklar var, inaniyor gibi yapanlar vardir, sonra müfsitler vardir, yani düzen bozanlar, sonra hasedciler vardir, hep banacilar, başkasinda olanlara razi gelmeyenler, sonra giybetciler vardir, yani kaypak diyodlar gel götür işlemi yapanlar,... işde mikrop ve bakteri türleride, yine hastaliga ve vücüdün düzeninin bozulmasina sebeb olanlarin türleride bunlardandir,

---oOo---

diyorki birisi: Dünyada birileri ekmek, bal börek, BMW araba üstündeyken bir digeri, su bulamiyor, ne üstünü yuyacak su, ne icecek su, bir sürü zehmetle su buluyor diyor ve bu adaletmidir diyor?

Elcevap: bugün, Allah: "namaz kil" dedigi halde, erinen, su soguk sicak diyen, vaktim yok diyen, yarin ölünce, ve sonra onun yeni versiyonu insanda toplanip, meni olup dogarsa, ona ceza olarak, o erindigi namaza karşilik, erinmeden yorulmadan yaşmak icin, caba gayret icinde, bir sürü zahmetler icinde yaşamaya mecbur edilirki, ona o erinmemesi, soguk sicak dememesi ögretilir. yoksa yine akillanip ögrenmezse, bu sefer daha büyük belarla dogar o insan.

biride diyorki, hadi adem yasak meyvadan yedide atildi bu dünyaya ve cilelerine, peki hayvanlardan böcükler sürenenler niye bu haldeler? diyor.

Cevap: ayni durumu kiyas etemeniz cevap icin yeticekdir. onlarda zaten o insanlarin cibilliyatlari halinde zaten. yani cehennemde dünyada yaşanir olmuş, cennetde dünyada yaşanir olmuş velhasil kelam. sanki burda cennette ömür boyu kalirimsanma ey insaoglu! cennetden adem atilmadimi? senin yeniden atilmayacagin, cile dünyasina düşmeyecegin, hangi kitapda yaziyor, adem atildiysa sen ben o yine cennet gibi hayatda yaşasak, eger cennete layik olup adam olmazsak, bir dahaki versiyon işde sana cehennem oluverir. velhasil kelam.

---oOo---

Ve cennet tasvirlerinde deniyorki: istedikleri herşeyi ellerini uzatip alicaklar deniyor ,

Ve bunu anlamayan insanlar öyle cem yilmazin filimdeki dalda sucuk misali zannediyorlar.

dedikya cennetde dünyada cehennemde dünyada kurulmuş, amma insanlar farkinda degillerki.

yani dün muhammedin döneminde kendine cennet ekenler, bu gün cennet bicdiler, ve market sistemi diye bir sistem oluşdu dünyada, ve markete gidiyon, ciftci ahmet amca bilmem adanada karpuz ekmiş ammave kamyona yükleyip istanbula satmiş, istanbuldaki halk markete gidiyor, ne ekiyor, ne biciyor, ne suluyor, ne gübre atiyor, elini uzatiyor, bir kilo, iki kilo tartip, elini uzatinca alip geciyor,temsili misal: yine fadime teyze başagacdaki inegeni sagmiş yarisini peynir etmiş, artan iki kiloyuda süt kurumuna satmiş, onun süt gibi sütler toplanmiş, ve gelmiş istanbulda ankarada, neyse sandiklida, afyonda markete, ve şeherli Demet Akalin, HIRA bebek icin elini uzatiyor, ve hemencecik iki litre mis süt alip geciyor, eeee nereee cennet o zaman. Ey cem yillmaz dalda sucuk mu? markette sucukmu? önemli olan .

---oOo---

incilde gecen Baba Ogul Kutsal Ruh Demek, Baba Demek Peygamber, ve ogul: kullar, ve kutsal ruhda: Allahmi kastediliyordur.ve sadece isanin dogmasi ve isa icin degil bütün insanlik icinmidir?

Cevap: hayir hayir bu incilde sadece bir bölümdür, yine zeburda bir bölümdür, yine tevratta bir bölümdür, yani aynen kuranda musanin anlatilmasi, yine meryem suresi ibrahim suresi olmasi gibi, bir bölümdür sadece. yani bütüne bakmayinca, parcalar bir anlam ifade etmez, bu konuda yani, güneş olmazsa, dünyanin var olmasi, dünyadaki hayat olmasina sebeb olmaz. yine ay olmazsa düynadaki hayat zorlaşir yine jüpiter olmasdda aynidir, yanbi isa olmasa hiristiynlar diye bir grup olmazdi degilmi, o zaman herşey babasina rucu eder, ve bizim üstümüzde babamiz, onun üstünde onun babasi varken, isanin kitabi incilde gecen baba, hangi baba acaba, yani babanmi, babanin babasimi, yoksa dedenin babasimi, yoksa Hz ademmi, yoksa, iki cihanin sahibi muhammedmi, yoksa onlarin meyvasi mehdimi? Burasi bir dahaki dersler icin tefekkür konumuz.

---oOo---

Beni günahkar ilan edenler, siz melekmisiniz peki, bana Allahlik taslayip o günah bu günah, Allahdan korkmuyorsunda, kuldandami utanmiyon diyenler, sen bana Allahlik taslama yeter, oto kumandaya gecipde, bana Allahlik taslayip, elime bicak, başima taş atmaya kalkma. her koyun kendi bacagindan asiliyorsa, benim günahimi benimle Allah a birak, seni ilgilendirmez, sen iyi müslümansan, sen melek gibi olda görelim, evliya olda kapina varip elini öpelim, ders alalim. amma bana ceza kesmek, ne senin, ne onun bunun, ne o hocanin ne bu şeyhin hakki.

---oOo---

Kainati rulo gibi dürcez ayetinin manasi tafsili manada Nedir?

يَوْمَ نَطْوِي السَّمَاء كَطَيِّ السِّجِلِّ لِلْكُتُبِ كَمَا بَدَأْنَا أَوَّلَ خَلْقٍ نُّعِيدُهُ وَعْدًا عَلَيْنَا إِنَّا كُنَّا فَاعِلِينَ

Sadakallahul Aziym Enbiya Suresi 104

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Yevme natvis semâe ke tayyis sicilli lil kutub(kutubi), kemâ bede’nâ evvele halkın nuîduh(nuîduhu), va’den aleynâ, innâ kunnâ fâılîn(fâılîne).

Sadakallahul Aziym Enbiya Suresi 104

Diyanet İşleri (eski) MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Göğü, kitap dürer gibi dürdüğümüz zaman, yaratmaya ilk başladığımız gibi katımızdan verilmiş bir söz olarak onu tekrar var edeceğiz. Doğrusu Biz yaparız.

Sadakallahul Aziym Enbiya Suresi 104

Elcevap: insan kainatin acilmiş hali, ve kainattan yani temsili misal, amerikadan gelen fistik, afrikadan gelen mango, yenizelandadan gelen kivi, ve böylece toplanan lokmalar, taşşakda yani, husyede meni olarak toplaninca, onu rulo gibi dürmüş olunur, yani SIKIŞTIRILMIŞ kainat. yani insan ve tohumu bunun tafsili manasida budur .

ve yine bitki ve meyva, dikince agac ve meyva olur, meyva verincede icinde dürülür cekirdek verir. yani bu ayet her an olmakdadir, yani biri sikince, biride dikince devamli hem acilip hemde dürülmekdedir.

Allahin gücü yetiyormuymuş? yetiyormuş degilmi?

---oOo---

Gecenki vazimizdaki şinasinin şiir akimina kapilipda asil görevini unutmasi bahsini alipda, yine kazi koz anlayan ahmaklar diyorki, islamda şiir şarki yasakmidir diyor.

Elcevap: a ahmak, islam dini cennette tuba dali var diyor, her notayi calar durur diyor, yine kuran dönemindeki küfür iceren şiirlere şarkilara karşi, en güzel frekansi olan, notasi olan şiir, ve şarki halinde mucize ile indi, yine incilden bir bölüm şiir halindedir, yine zebur şarkilardan oluşur, şarki şiir yasak olurmu, şeytani şarki ve şiirler yasakdir, yoksa şarki ve şiir yasak degildir. yasak olsa kasideyi büreydeyi nereye koycan o zaman, yani mümin şiir helaldir serbestir yine, mümin müzik helaldir serbesttir. şiirin şarkinin mümini olurmu demeyin, benim sözüm degil muhammed kasideyi bürdeyi yazan şaire "senin şiirin mümin oldu şimdi" demişdir yani şiirinde şarkininda şeytaninda mümin olani varmiş yani.

---oOo---

yardim kurmlarina kimse güvenmez oldu, cünkü milletin elindeki parasina göz diken hainler türedi ve yardim ayagi ile milletten para toplayip parsadani götürenler var, ve bu konuya, muhammedin cevabi: hadisi aramadim amma şu manada bir hadis var, bulan acip okusun:

sadaka ve yardim etmeye en yakin akrabanizdan başlayin, sonra en yakin ve en uzak komşunuzla devam edin (en uzak komşu kirk ev ötesidir) ve herkes böyle davranirsa ve birinci elden yardim ve hayir yaparsa, hem güven sorunu olmaz, hem mahalle kalkinir mahalleler kalkinirsa köyler , köyler kalkinrsa şehirler, ve memlekletler ,ve memleketler kalkinirsa dünya kalkinmiş olur, ve dünyada fakir koymamak marifet degildir,

Cünkü bu düynain carkinin dönmesi icin birilerinin düyanin cöpünü birlerininde yükünü taşimasi lazim, yani birileri cöpcü, birileride kamyoncu minibüscü taksici olmasi lazim,...

---oOo---

Astral seyahete ve ufolara ve gelenlere gidenelere inanmayanlar var,

ben ismim gibi biliyorumki gidip gelinen bir yer var , amma neresi orasi ben dahi bilmiyorum,

astral seyahat vardir, ruhumun bedenimden, fiy fiy fiy ederek bir metre kadar yükselip tekrar indigini bir defaya mahsus bizzat yaşadim, ve inanmayanalara cevap: sen at eti, midye yemiyon diye midye yenmez, at eti yenmez deme, birak at etini, eşşek eti sütü , timsah eti, yilan eti yiyenler bile var, sen hayatinda tatmadin ve görmedin diye, ne astral seyahate ne ufolara, nede gidip gelmeyi yokdur diyemeyiz,

Bunlar: tatmiş, görmüş, ve gidip gelmiş olanlarca bilinebilir, ben, daha dün sayilir, tayyip diye birini, ne tanir duyar, ne haberdardim, amma bugün başimiza, türklerin başina bela olasiya kadar, kendini duyurdu tanitti, o zaman dünkü raşit, yani taayibi duymayan raşit, tayip diye biri yok olamazdami demesi lazimdi, yoksa bekle görelimmi daha güzel.

---oOo---

Kainat Dölveren yapidadir, yani devamli acilan yapidadir, yani genişleyen kainat

Süreyya kainatin hem bir ucunda hemde, dünyadaki süreyya davulcuoglu gibi, burda yanimizda. ve kuranda tarik suresinde diyorki işde

فَلْيَنظُرِ الْإِنسَانُ مِمَّ خُلِقَ خُلِقَ مِن مَّاء دَافِقٍ يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ

Sadakallahul Aziym Tarik suresi 5 - 6 - 7

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Fel yenzuril insânu mimme hulık(hulıka).Hulika min mâin dâfik.Yahrucu min beynis sulbi vet terâib.

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

insan neden yaratıldığına bakmiyormu? Kuvvetle atılan bir sıvıdan yaratıldı. O sıvı, erkeğin beli ile burnu arasindan cikar.

Sadakallahul Aziym Tarik suresi 5 - 6 - 7

yani kainat omurilikte sakli, yani bir ucu kan gidince dikilen zeker kemikleşen et, diger ucu burunda biter, yani kikirdak et halinde. biri can veren, yani nefes alan yer, oksijen giriş cikişi, bir digeride döl cikişi.

Sik yani yaraah dedigimiz yer, yani insani yeniden yaratan yer, digeri hayy eden yer. ve doksandookuz esma bu zincirde biribirine baglidir işde. Birini ders edip ögrenene, diger zincir ders olarak okutulur ögretilir.

Rabbim Mehdi ve cemaatini, Rabbimizin güzel esmasini kendi iclerinde bulup, ögrenenlerden eylesin.

Amiyn

Elfatiha maassalavat.

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/bir-eksik-bir-fazla-diyodmu-idiyotmu.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 21 Nisan 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign