Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Eahseb

 

Eahseb Ya Eyyühel insan

(Kar©glanin 22.12.2014 Vaazi)

22 Aralik 2014 Pazartesi

إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ حَسِيبًا

وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ حُسْبَانًا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ

رَبَّنَا اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسَابُ

وَكَفَى بِاللَّهِ حَسِيبًا

SadakallahulAziym

Nisa 86

Enam 96

ibrahim 41

Ahzab 39

 

Allahümme salli ala muhammedin ve ala seyydina raşidiynel mehdiyyun.

Allahümme barik ala muhammedin ve barik ala seyyidina raşidiynel mehdiyyun.

Yolculugumuza başliyoruz

Yukardaki yazdigimiz ayete buyruluyorki Güneş ve ay Hüsbandirlar.

peki hüsban nedir?

Hüsban: Hesabi yani matemetigi en kuvetli olan şahislara verilen isimdir.

ve bu ayet gösteriyorki bankacilikla ve finanzamtla (maliye kurumu), bütce ekenomi ve matematik ögretmenligi ile, ve yine hesap ilmi ile ugraşacak olan şahislar, bir güneş burcu birde ay burcunda olanlarmiş demek olur. Güneş ve Ay hüsbansa, onlar dominant oldugu zamanda doganlarda, işde onlar gibi hüsban olurlar.

Allah kainati cok karmaşik, ve fakat bir o kadar acik secik ve hassas bir matematik ile halketmişdir.

nitekim bütün fizik kurallari matemetige boyun eger, ve hal böyle olunca yercekimi bir matemetik ilmidir yine dünyanin hareketleri günler, seneler, aylar, yine yildizlar ilmi, yine mevsimler ilmi, hepsi birer matematik ilmidir.

Nasil yedigin bir elmanin cekirdeginde, binlerce elma agaci sakliysa, binlerce elma meyvasi sakliysa,

işde güneş ve ay burcunda doganlar icinde, işde onlar hüsbandir demek, onlar hesap ilminde mahirdirler demek olur. ve Eger insanlarin bu yetenegi göze alinarak egitim yapar ve yetenegini geliştirise, o kimse hem kendine faydali, hem insanliga, hem hayvanata, hem maddelere, hem bitkilere, ve kainata faydali olur velhasil kelam. ve geliyoruz şimdi işde, aslan burcunda ve sonra başak burcunda dogacak cocuklarin dogabilmesi icin temel atma zamanina yani. ve gecenki vaazlarimizda bahsettik, burclar şahid burclar ve meşhud burclar olarak ikiye ayrilir dedik, yani şahid onun yaninda hazir olani, ve meşhud onun tersi ve eşi olan ters kutupta olanidir. ve işde kiş mevsimi (Aralik- Ocak - şubat) aylaridir.

ve hal böyle olunca onun tersi ve eşi olan ZIT kutbu, Yaz mevsimide (Haziran -Temmuz -Agustos)

aylaridir. ve böylece kim kimin meşhudu imiş karşi karşiya koyunca anlaşilir. ve işde burşcularin yaptigi yalniş zaman hesabi ortaya cikar. onlar eski zamanlarda cocugun dogumu dokuz ay on gün hesabini ele alip hesap etmişlerdir . halbuki burclar dokuz ayda degil 12 burcda ilerlerler, ve gezegenler dokuz degil 12 idir. bunu nerden cikardin deyince!

إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبتِ

إِنِّي رَأَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ كَوْكَبًا

وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ رَأَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ

Hz. Yusuf rüya gördü ve babasina dediki güneş ay ve 11 yildizi bana secde ederken gördüm diyor. yani 11 yildiz ve birde kendisi ile birlikte oniki kardeşi hemde 12 gezegeni temsil ediyordur.yani bünyamin ve yusuf ayni anadan diger 10 tanesi başka anadan olan 12 kardeş, ve birde ne varmiş güneş ve ay, yani anne ve babasi.

ve hal böyle olunca bugün araligin 22 si, dün en uzun gece ve Gündönümü yani kış gündönümüydü.

aslinda kış mevsimi aralik ayi ile başlar fakat avrupada yani kuzey yarimkürenin üst kisminda gec başlar biraz diye hesap edilir, öyle olursa kış üc ay sürmez, olmazki öyle, her mevsim 3 er aydir.

ve araligin 22 sinin karşiligi meşhud olan burcu işde yaz mevsiminin ilk ayinin 22 si demekdir oda haziran 22 demek olur ve şimdiki burc hesabina göre 22 hazirandan 23 Temmuza kadar dogacak bebeler yengec burcu olur. ve demek olurki alti ayini doldurup yedinci aydan gün alan bebeler artik yengec burcudur. ve cocuk yedinci aydan itibaren eger gelişimini tamamladiysa dogabilir. ve yengece burclari genellikle yedi aylik bebelerdir.

ve Avustralyada bu yengeclerin üreme mevsimi olan 18-19-20-21-22- ,... aralik da yollari kaplayan kirmizi yengec sürüsü hind adalarina üremek icin yolcuk ediyor. ve herkesece bilinir oralilar tarafindan.

ve buda bizim tezimizin ispati olmakda. yani cocuk yedi ayda oluşur ve fakat onun birde meni oldugundaki yolculugu vardirki işde onunla birlikte 9 ay on gündür.

ve yengec burclarida dünyamizin baga kepce vinc kullanan kimseleridir. ve kiskacli olmalari hasbiyle onlar sevdiklerini kiskaclari ile kisdirirlar. yani kiskacli aşk ve onlar sevdiklerini hafif isirirlar ve yandan carkli hareket ederler ,dansederken kiclarini saga sola oynatirlar ve yine bu mevsimde hamile kalanlardan biriside kurbagalardir. ve onlarda dünyamizin dalgilcaridir. en iyi dalgic

Jacques-Yves Cousteau - Yani Kaptan custo işde haziranin 11 de dogdu gösteriyor wikipedia, yani demek oluyorki yaz mevsiminin başinda dogmuş yani haziran yaz mevsiminin ilk ayi ve 11i demek kurbaga demekmiş yani burclar öyle sadece 12 burc ile kalmiyormuş, yani 11 haziranda doganlarda dalgic ve kurbaga burcundaymiş. ve işde eger insan dogum mevsimine dikkat edilirek egitim yaptirilip gizli yetenegi ortaya cikarilirsa, işde kaptan custo gibi, hünerini ve ve insanliga kainata olan faydasini ve verimini verir. ve bizler captan custo belgeselleri ile büyüdük, cünkü işinin ehli olan adam, tam dalgic, yani kurbaga, hem karada hemde denizde hareket edebilen bir cibilliyat. yine yengec hem karada hem denizde hareket eder, ve yengec demek işde bagaci, dozerci, vinc operatörü olan kimseler yani, ve böyle bir mevsimde dogmayanin eline vinc ve baga verilirsa kaza yapar, ve eger bir kimse böyle bir mevsimde dogan echt yengec veya echt yani gercek kurbaga burcundaysa, iş de ya dalgic olur yada baga vinc operatörü. ve yengec demek sudaki ateş demekdir . ve yine atlarin dişilerinin yani kisrak olcak atlarin yani kendi kendini isiran kisraklarin temel atma zamani, yani Lady gaga gibi bahar kisragi ve yine tavşanlarin mevsimi. yani Atların hamilelik süreleri 336 gündür. ve bu gösteriyorki at ve kisrak cibilliyatinda dogacak bir cocuk anne ve babasinda gelişimini 336 günde tamam ediyormuş, yani öyle dokuz ay on günde falan degil yani.

وَالسَّمَاء ذَاتِ الْبُرُوجِ

 

ve cenabi mevla buruc suresinde " semayi burclar (burc kişilikleri) kaplamişdir" derken boşuna demiyor herhalde. öyleyse bütün hayvanlar birer cibilliyat, ve her cibilliyat bir burc kişiligi, ve hal böyle olunca neptün ay burcuna girdiginin ikinci günü dogan mesela hangi cibilliyat dersek? bizler belirgin dominant cibilliyatlari biliyoruz: at ,koyun, koc, sigir ,dana, yengec ,bugday, elma, armut gibi amma bunun variyasyonlari oldukca cok yani. sema onlarla kapliymiş.

öncelikle bu gec kalan vaaz icin özür dilerim . birkac hain bilgisayarimizi ele gecirdi, ve format atmak zorunda kaldik ve en baştan, temelden bir bina inşa eder gibi, bilgisayari yeniden kurduk ve kaldigimiz yerden devam ediyoruz.

Bizim menzilde müşahede ettgimiz kadariyla, ve Denilirki ve şeytan aleyhillane dört kitabi bilir. ve mesela bir berber ahmeti kandirmak icin, onun yapabilcegi hatalari, ahmet müslümansa kurani kerimi acar, ordan ara bulur ve ona tuzka kurar, yok eger o ahmet degil franz ise, ve alman ve hiristiyan ise, bu seferde incili acar orda bulur, yok isak ise ve yahudi ise acar tevrattan bulur, ve ona tuzak kurar kandirir.

ve işde kuran kainat kitabidir, ve ne kücük ne büyük koymadan hepsi onun icinde derc olmuşdur ,fakat nasil bir badem veya cevize bakan, o ceviz veya badem dikildiginde, onun verecegi bademleri görmedigi gibi, yine onun vercegi bademlerden dikilipde orman olcak bademleri göremedigimiz gibi,

her kuran okuyanda, öyle her şeyi kuranda arayip bulamaz. ve yine burclar ve kişilikler gelir buraya, ve mimar okuyunca, kurandan mimarlik okur, dalgic okuyunca, kurandan dalgiclik okur, ciftci ciftcilik ögrenir. amma kainati okumasini biliyorsa, ancak o zaman okuyabilir. yoksa ankara cebeci camisindeki ahmet amca, elhamdü okuyunca bunlari anliyor degildir. ve gelelim günün konularinda biri olan osmanlica dili okutulmasina!!!

osmanlica ne lan türkceyi arapca harflerle yazmakdan başka ne. kendine harf yapmayi akil edemeyen osmanli, arapca ögrenmesi ögretmesi de zor olunca, Türkceyi arapca harflerle yazdirmiş adini Osmanlica koymus, yani ayni şalvar üstünde papyon gibi . yedik ha bizde mecbur ögrencekimişiz osmanlica, neden mecburuz lan, ekmek degil aş degil, yemeye yaramaz, internette yazmaya yaramaz ,arapca anlamaya yaramaz, neye yarar bu osmanlica, büyücülere vefk yazmaya, büyü yapmaya yarar. bu osmanlica sayesinde büyücü hocalar cok güzel vefk vüfk yazip, büyü yapmasini ögrendiler .

işte bu okudugunu anlamayan kuran dilini osmanli başlatti ne yapti, arapca alfabeyi ögrendi herkes, kuran okuyor amma, ne okudugunu anlamiyor. ingilizce bilmeyenin latin harflerle yazilimiş ingilizce okumasi gibi bişey .Yani birde bununla yatip kalkip namaz kildim saniyor insanlar. evet bedenle yapilanlarda ibadettir elbet. namaz üc boyutlu hem beden hareketleri, hem dilin söylemesi hemde tayyibat namazdir. amma işde bu osmanlica, bilincsiz, ahmak müslümanlik meydana geitrdi. Allah aşkina bu fatihada yazani arapca alfabe bilen kac kişi biliyor . ingilizce okuyabilmek anlamak degilken, arapca okumakda anlamak degil, bari milleti araplaşdir o zaman herkes fellah felllah gezsin gaari.

ve işde biz böyle tayyip ve akp ye, adnana, fetullaha, ve digerlerine immeculata vaazimizda savaş acinca, bir onlarin elamanlari, birazda başka düşmanlarimizda, sayfalarimiza ilim tahsili icin degil, düşmanlik etmek icin geliyorlar. ve biz dahi hakkin kumandasinda hareket ettgimizden, bizim vaazimizdada, şeytanin ve onun elemani olmuş olan şeytan askeri düşmanlarimizinda, okuyup fayda gördügü yerler var, ne onlar işde böyle bize düşmanlik edip bilgisayarimiza girdiler, ve bilgisayari silmek zorunda kaldik ve vaaz gec kaldi.

yani söz icinde söz cevap icinde cevaplar gizli

ne demiş atalar, koyun can derdinde , kasap et derdinde yani ,bakiş acisi farkli , ve aşik veyselin dedigi gibi "koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa" diyor. iyi ve salih kimseler ilim tahsili derdinde iken, şeytan ve uşaklarida mikropluk ve virus ve düşmanlik derdindeler, herkes yediginden ikram ediyorsa, mikroplarda bize gelip mikrop ve virus ikram ettiler ve bilgisayar häcklendi.

işde dünya ve yönetimi demircinin eline gecerse, heryeri demirci carşisina cevirir, Zarrafin eline gecse, heryer kuyumcu dükkani olur kalir, ve herkes onun nazarinda ya altindir ya gümüş yada degerli bir maden ve taş, yani bakiş acisi.

işde o yüzden mehdinin hamurunda hepsinden vardir, ve onun aşini nuh nebi, ondan böyle kat kariştir aşure aşi yapmiş, cünkü ne ondan ne bundan, amma hem ondan hem bundan yani.

öyleyse şununda burnu cok sivri uzun demeyin! düşününkü bu adam uzun burunlu cibillyatlardan biridir ya hamsidir, ya sivrisinek yahutta leylek,...bilinki insanin cibilliyatini illa bir yeri haber verir, illaki illa haber verir. ve sen işde karşindakinin kim oldugunu bilmeye başlarsan, sana arif derler, ondan sonra arfilerden olursun. arif demek arefe kelimesindendir yani bilmek kelimesinden, neyi bilcen, Ahmet varsa karşdinda, Ahmetin özünü bildinse, onun hatasinida bilirsin, fayadasinida zararinida, degilmi? ve böyle bir insan haline gelen insan ne muhterem bir insan olur degilmi ?

Rabbim mehdi ve cemaatini, önce kendini bilen, sonrada rabbini bilen kullarindan eylesin ve . Rabbini bilen bulan icin, Rabbim buyururki:hadi git birde rahman nedir onu bil der, ve rahmana gönderir, onuda bilince hadi at nedir? bir ata git diye bir ati ona rehber kilar, ve yani at cibilliyatinda bir hoca verir ona. onuda ögrenince bülbül nedir? , arpa nedir?, bugday nedir? ve rabbimizin ilmi doyulmaz derya , Rabbim mehdi ve cemaatine bu deryada yüzmeyi ögretsin inşallah.


Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Eahseb-eyyuhel-insan.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 22.12.2014 Pazartesi

Original Kar © glan

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

7/24 Saat , Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign