Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Ecelini-Aramak-ve-Tekrar-Dirilmek

 

Ecelini Aramak Bulmak ve Haşrolup Yeniden Kalkmak

(Kar©glanin 10.03.2015 Vaazi)

10 Mart 2015 Salı

وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَحْمَةٌ خَيْرٌ مِّمَّا يَجْمَعُونَ

Sadakallahul Aziym Al imran Suresi 157

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve lein kutiltum fî sebîlillâhi ev muttum le magfiretun minallâhi ve rahmetun hayrun mimmâ yecmeûn.

Sadakallahul Aziym Al imran Suresi 157

MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Şayet Allah Ugrunda öldürülcek olsaniz sizi öldüren (muttum olan) yani eceliniz o vakit sizin icin bir rahmettirki ve sizin toplanacaginiz veya haşrolacaginizi yahut dirilip yeniden kalkacaginiz gün icin daha hayirlisidir.

Sadakallahul Aziym Al imran Suresi 157

Allahümme sali ala seyyidinel evveliyne vel ahiriyn ve selamun alel mürseliyn velhamdülillahi Tabbel Alemin (Hamd Herkesin Taptigi kulluk ettigi Allahadir).

Yolculugumuza başliyoruz

Neden Hüseyin efendimiz kerbalaya giderken, ecelime gidiyorum dedi, cünkü onun eceli icin orasi takdir buyrulmuş, ve onun yeniden kalkacagi yer orasiydi. yani toplanip yeniden cem olcagi yer beden olcagi yer orasiydi. yani cem olmakdan kasdimiz alevi cemi degil. Her gün binlerce hücre dökeriz, yeni hücreler giyeriz ,ve bu hücrelerin toplanipda yeniden can bulmasi demek, denilen o ayetteki onlarin yecmaun olmasi icin, yani haşr ve kalkma hadisesinin vuku bulmasi icin demekdir.

Rabbim bizleri iyi yerlerde bitirmişki üzerimizde Ezanlar okunan bir devlettte Tanri uludur Allah kebirdir diye müezinlerin haykirdigi bir vatanda müslüman ve mü min bir anne babadan dünyaya getirdigi icin rabbimize ne kadar hamd etsek azdir. olurda olurdu afrikada fakir ve vahşi, buzdolabisi camaşir makinasi olmayan bir devirde ve insan eti yiyen biri olarakda dogabilirdik, Allah muhafaza degilmi yani. yahut Hz adem zamaninda sabanla cift sürüldügü vakitte, iki lokma ekmek icin cileler icinde calişip, el degmeninde ögütülmüs undan ekmek yapan bir anneden de dogabilirdik degilmi. dogma hadisesi icinde ölme hadisesi icinde hem zaman hem mekan mühimdir. Muhammedin peygamberlerin ahiri olcagi belliydise o zaman onun illaki 571 yilinda dogmasi lazimmiş, 2015 de dogsaydi olmazmiydi diyemeyiz yani ve yine mekkede dogmasi elzemmiş.ve ölüm icinde işde Hüseyin efendimiz icin kerbala takdir edilmiş. ve kerebela bir kere oldu ve defter dürüldü, ve hüseyinler yeniden dogdu amma her hüseyinin bir kerbelasi vardir yani ecelini yakalayip bulcagi yer, yani mekan ve zaman. ve onun cesareti ile ona dogru yürümek de, işde bilirsek bizim icin hayirli olanmiş yani. yeniden dogacagimiz annenin yanina varmakmiş. ve onlarn lokmasi olup annesinde babasinda cem olcagi toplancagi cem edilcegi yani yecmaun olcagi ve sonra o toplanan hüseyin lokmalarinin özel bir süzgecden gecip yeniden insan olabilcek bir insan tohumu meni olmasi ve babasindan annesine gecip ana rahminde yaratilcagi yer icin hayirli olandir diyor o ayette Rabbim teala ve tekaddes hazretleri.hüseyin icin takdir edilmiş bir kerbala ve ecel ve yer ve zaman varda, senin benim icin yokmu? ne diyor ayette sebillilah icin seninde var benimde var yani Allah yolunda olanlar icin, yeniden dogma var yani, haşr ve cem herzaman var yani.

Haşr meydani icin yapilan tasvirlerde ölyle deniyorki bir ucdan bakinca diger uctaki yumurtanin görüldügü bir mekan ve zaman. öyleyse haşr meydani kurulmuşda insanlarin haberi yok.

bakin ben bilgisayari acdim, burdan bakinca amerikadaki rihannayi görüyon, o ordan acinca beni istese görebilir, yani msn ve skyp diye birşey cikdi ve istersen uzaya cik uzaydan bakinca beni görebilir ve ben uzaya bakinca süreyya yildizini görebiliyon bu taaki en yükksek haddesinde süreyyada yaşayanlar varsa onlari dahi görülmesi ve bilinmsi demekdir ve ve yeryüzü kainatin cekirdegi ise kainatta ne varsa ardzdada o var. o zaman biz ardzda yani yeryüzünde skyp ile böyle bir ucdan bir ucu görüyorsak o zaman sürreyyadakide bizi görür bizde süreyyayi görebilirz demekdir bu.

daha ne haşri ararsiniz ey insanlik o gün bütün peygamberler kalkar kalkdimi, kalkdi Hz yunus bilmem afyonlu yunus bimem avusturyali johannes olarak kalkdi ve hazir nazir vaziyette. yine muhammed ahmed mahmud mehdi olarak ayakda, yine adem ayakda, toplandikmi toplandik ademinden sürreyyasina kadar toplandikmi toplandik. ve o zaman kapanişa az kaldi demekdir ey insanoglu. kapaniş ve cennetin siratin kurulmasi onlarda oldumu oldu ve olmak üzere kediyle köpek dost olmuş bu cennet degilde ne, neymiş cennette uzandigini yiyecek herkes: dün, kivi nedir bilmezken kivi bugün heryerden uzanilir duruma gelmiş. dün patetes bizde yokken bugün patetes domates heryerde uzanilir olmuş, elini uzatma mesafesinde ve yeni satişlar icin ne diyorlar bir TIK ötende diye interneten satiyorlar. o zaman herkes herşeye uzanabiliyor insan. o zaman burasi neresi cennet neresi bir tefekkür edin. ve yine cehehennem kuruldumu kuruldu, ve bazilari hayati cehennem ediyorlar ediyorlami, ediyorlar işde IşID adami diri diri kesiyorlar yahut işkence yahut binlerece katil ve hikayeleri. ve cehennem tasvirlerinde zina eden kadinlar gögüslerinden asilir, ve bu dün daha sinema afişleri vardi raptiye ile o sex filimlerinin resimleri afiş olarak asiliyordu ve zina edenler teşhir ediliyordu, amma onlara o azap degil rahmet oluyordu onlar bu filimleri ile ekmek yiyorlardi. etlerini satip ekmek yiyorlardi. yani kendi etlerini yiyorlardi ve hala yiyenler varmi var.

Zamaninda sabanciya 100 kişi veya 1000 kişi her neyse bu bin kişinin rizkini verme görevi verilmiş ve onun fabrikasinda calişan 1000 kişiyi sabanci taa ekmeginden peynirine evinden ayakkabisina yedirip geydirmiş ve seyahat edecegi zaman seyahatini da o para ve rizik ile saglamiş olmuyormu? ve Rezzak olan Allah nedir o zaman? Sabancimi, Rezzak olan Allah, yoksa sabanciyada o zenginligi verenmi. ve Allahin Rezzak ismini Dünyada sabanci gibilere yaptirdigini bilmeyen ahmak, calişip cabalayip kazanmak yerine, el acip tenbel miskin miskin, allahim para ver, ev ver at ver diye ahmaklik eder. aaa ahmak, allah vermeyi bile sabancinin koclarin bilmem kimlerin eliyle yapiyorsa sen, gökten rizik insin, allah bana piyango versin yarisini dagitcan dersen cok beklersin.

Ve Mehdinin afedesiniz donuna kadar araştirip inceliyorlar, ve o zaman neymiş şeffaf dünya varmiş gizli kapaklisi olmazmiş. o zaman sen bana banka kartini ver, birde şifresini gizli tutma, bana verde, ben sana her insanin gizlisi kapaklisi olmasi gerekip gerekmedigini bir ögretiveren, bütün parani cekip birde üstüne aciga ödemeler yapanda gör ve anla. herkesin gizlisi saklisi olmalimi, varmi yokmu?

ve Dost tv deki Ali cetinkaya hoca bir dersde diyorki sen kendi kedinin mamasini verip suyunu verince tamam ben görevimi yaptim bilmem afrikada kediler cukura düşmüş bilmem ac susuz kalmiş beni ilgilendirmez demiyorlar ve televizyonlar afrikadaki kedinin görüntüsünüde yayniliyorlar diyor, ilgi varki gösteriyorlar diyor. ve evet güzel amma püf noktasi: Hz Muhammed Mekkeye ilk gidişlerinde anlaşma geregi hac edemeyince kimse hac etmeden geri dönmek istemiyor ve annemiz dedi sen kurbanini kes başini traş et ihramdan cik bak onlarda yapicaklardir kendiliklerince dedi, ve sen onlara dönün demeyi birak dedi. yani faal kaaldan daha mühim demiş oldu. yani amel sözden daha üstünmüş ve sözünü amelinle desteklemen gerekiyor. öyleyse sen kendi kedinin yemini verirsin o kendi kedisinin berikide kendi kedisinin yemini suyunu versin ve herkes kapisinin önünü süpürürse mahalle temiz olur, mahelle temiz olursa, bütün mahelleler temiz olunca şehir temiz olur, şehirler temiz olunca memleketler temiz olur yani faal kardeşim faaal

وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى

Sadakallahul Aziym Necm Suresi 39

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve en leyse lil insâni illâ mâ seâ.

Meali:

"insan icin ancak yaptigi vardir (caliştigi kazandigi icad ettigi bulup buluşturdugu)" demedimi Allah

öyleyse bu dünyayi cennet etcekde, cehenneme cevircekde bizleriz.

ve bu pazar kadinlar günüydü

8Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun,
Sen Bir Kız Çocuğu Olsaydın,Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Kızlara öyle Davran.
Sen Bir Genç Kız Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Kızlara öyle Davran.
Sen Bir Erkeğin Eşi Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Eşine öyle Davran.
Sen Bir Evde Gelin Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Gelinlere öyle Davran.
Sen Bir Gelinin veya Damadin Kaynanasi Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Kaynanalara öyle Davran.
Sen Bir Anne Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara ve Annelere öyle Davran.
Sen Bir Büyük Anne (Nine) Olsaydın, Sana Nasıl Davranılmasını isterdiysen, Kadınlara, Kızlara, Annelere ve Ninelere öyle Davran.
Aynı Cümleleri al, ve Erkek Çocuk, Genç Deliklanlı,Koca,Damat,Baba Kayinbaba ve Dede için de kullan,
Bak hayat ne güzel o zaman.

ve Ahmak amerika ve digerleri FIRATIN altindaki ALTINLARA göz dikmişler, ve ahmak kürtlere ve PKK ya, size özgür mezopotamya kuralim hikayesiyle, onlari kandirip, bu acilim sacilim hikalyeleri ile FIRATI Türkiyeden koparma hikayaleri, ve türkiyeden kopuncada gelip o ALTIN larin üstüne abancaklar, bir avuc pkk li itde birşey yapamaycak ve ellerinden alip gecme hikayesi bu bütün acilim sacilim hikayeleri. ve Ey ahmak amerika sen bilgisayari icad edip buldun bunu bilirsin, ve bilgisayarin çipinin altindan yapilmasi demek onun en iyi iletken madde sayesinde daha hizli olmasi demekdir. ve bilgisayarin eski cipleri altindan idi, şimdi ise carbondan icad etmeye calişiyorlar. a ahmak amerika yeryüzü yani ardz eger kainatin en ortasindaki cekirdek ise, ve ve insanogluna, Allah, herşeyi size musahhar kildik diyorsa, bu kainatin cekirdegi yani cip sistemi bütün bilgisayari caliştiran ve kumanda eden ana kart yani bellek ve cip o FIRATIN altindaki ALTINLAR ve hemde neden firat nehirinin altinda, cünkü dogal sogutmali sistem, su sogutmali sistem, ve sen onu yerinden alirsan, bu kainatin dünya ile irtibatini kesmiş olursun, neden muhammed o altindan kimse almasin dedi demek yokmu, a ahmak. sen onu yerinden koparirsan dünyayida kainattaki yerinden kopardin demekdir, cünkü zamanin sahibi kainata o ileri git, saga gel, sola git emrini verince o beyin ve cip eger kainata o kumutu gönderemezse kaianatt ile dünya anlaşamaz, ve sagmi solmu derken, bir kayaya dünya, diger kayaya güneş, diger kayaya jüpiter,.... carpar ve kiyamet kopar a ahmak.

ve isinmak icin, ocakdaki ateşin icine giripde oturulmaz, bir miktar mesafeden elini uzatirsin, eger dişarda sogukda bir ateş yakdinsa isinmak icin yani. öyleyse, Mehdi zamanin imami olarak kainati yönetirken, onun icine girip işine karişip müdahele etmen, aynen mesafe birakmayip isinmak icin ateşin icine oturmak gibidir. ve iki allah olursa kainat fesada ugrar ve bozulur biri a derken biride be der ve bu kavgadan kainatin birbirine karişmasi dogar ve kiyamet olur yine. Allah ahir zamanda bu halifelik görevini yani kainati yönetme görevini mehdiye verdiyse, mehdinindir o görev, kim müdahele ederse bilsinki, ocagin üstüne oturcagi gün yakindir.

ve Mehdi , Muhammed, Ahmed,Mahmud, Hamid

arapcada hepsi Hamd kelimesinin harflerinden türemişdir . ve mehdi de hidayet ismi zatin bir uzantisidir. ve hamd demek iyiyede kötüyde bir nevi teşekkür etmek demek, ve Mehdi yani iyisiyle kötüsüyle senin kötü sandikllarinlada hepsiyle birlikte bir yol cizen adam manasindadir. yani öyle Hiristiyani yahudiyi müslüman eden degil hepsi iyisiyle kötüsüyle bir bütün ve insan olsunlar demekdir. eger bir köpek insan gibi düşünebildigini insanlara gösteriyorsa bu mehdi kerametidir, yani köpeklerin özünde köpeklik yatar, köpege eger kiravat takip mecilse oturtursan, meclisde kendi dilinde havlaycagi malum degilmi. köpegi köpek olarak kabul etmek demek, köpegin özünü bozmaman demekdir, eger sen angut pkkli itleri, ve eşşekleri meclise oturtursan, olcagi budur işde. tabiki itler en sonunda meclisi ele gecirmek isteycekdir. ve yüzüklerin efendisi filminde oldugu gibi herkes yüzügü ele gecirmeye calişiyor, amma o yüzük lanetli, onu ele geciren tahti ele gecirmek istiyor, cünkü bu arapda olsa, tayipde olsa amerikada olsa ayni, taht kavgasi. ve o saltanat bir yakici gömlek, ve bu ugurda dünyada savaşlar olup canlara kiyilmakda, ve en başta o tahti saltanati ele gecirmek isteyen şeytan aleyhillane. ve sizler bu politika ve taht kavgalari ile işde, dünyadaki cehennemi oluşturuyorsunuz . onu öldür, bunu cal, bunu yik , şunu döv, bunu kes, kavgasi, ve mehdi bu kavgaya son vermek icin gelmiş olandir. Herkese kendi kainatinin sultani olursa, yani sen senin vücüt ülkenin sultani olursan, senin taht saltanat aramana gerek yok, sultanda sensin padişahda sen. Sabanci bilmezdi bunu belki amma, Allah onu Rezzak olan Allah kilmiş, sen sendeki INRIYI (ALLAHI) bul sen nesin, Allah senin özüne kendinden ne saklamiş onu bul, ve o ugurda canini bu yola ada caliş cabala gayret et, ve rezzaksan bir gün sabanci gibi olcagin kesin, veya şafi ismini sakladiysa bir gün dokdur hemşire veya prof doc olcagin kesin, ve yolun sebilillah ise ölsende yeniden dirilcegin kesin ve kesindir. yani sebillilah demek sen Alahin ruhundan bir nebze taşiyorsan, ahmette de bir başkasi var, mehmettede bir başkasi, ve sen dokdur isen bu yolda ahmetlere mehmetlere şifa veren diye gayret edersen bilki yolun onlardaki Allahin ruhu icin olur, yani o zaman yolun fi sebillilah olur yani, yolun ve amacin Allah olmuş olur. ve Allah burda hakimdir, şurda bir mümin , şorda malikdir, şurda rezzakdir. ve sen rezzaksan şafi olan bir dokturun da sana ihtiyaci var , sen şafi isen rezak olan biri hasta olunca senin elinden şifa bulmaya muhtac. bizler gezen yürüyen, Allahin halifeleriyiz, insaniniz insan. haşa Allah hic birşeye muhtac degildir, amma bizler onun parcasi olanlar muhtaciz cünkü hepimiz birlikte bir bütünüz, yalniz başimiza ancak bir parcasiyiz. Allah o yüzden biz yaptik biz dedik diye yani biz zamirini kullanir.

Ve Casferi Sadikdan Rivayet olan bir hadise göre

Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular:

“Allâhü Teâlâ dünyaya şöyle emretti:

‘Ey dünya! Bana hizmet edene hizmetçi ol. Sana hizmet edene de sıkıntı ver.”

ve mehdi diyorki ey insanoglu işde cennetde burda cehhennemde kimler cennet istiyorsa cennete layik amel ve işle zikirle iştigal etsin kimde cehhennem istiyorsa, hakeza hakeza.

ve bir söz vardir "Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi"

ve Allah yaratma sifatini bu iki kişi ile göstermekde, kendini mümin müslüman sanan ahmak, yerken icerken giyerken calişirken "Bismillahirrahmenirrahim" yani hem rahman hem rahim der yani "rahim rahim rahim" der dururur, rahim ne demek, afedesiniz am demek, kadinin ferc uzvu ve bunu derken terbiyesiz olmazda, ben rahim isminin bir başka söylenişi olan am ve rahmanin bir başka söylenişi olan ve babadan, veya daha kabaca, sikden yani zekerden bahsedince, terbiyesiz hoca deyip kacip gider. lan ahmak daha düne kadar sen demiyormuydun "rahim, rahim" yani "am am am am" ben am sik göt deyince niye garibine gidiyor aa ahmak.

hepmizi bir sikinen am meydana getirmedimi, halik kim o zaman ahmak, senin rabbin kim, seni kim yaratti, bir baba ile anne, rahman ve rahim olan Allah. yarah nedir bilen gavsdir zaten dedik. Bizi anlayanlar arifdir zaten evliya nerede

şeyh nerede arama, sen seni bilirsen evliyada sensin, şeyhde sensin zaten.

iman ile inkar sadece bir cizgidir. ister öbür tarafa gecersin ister bu tarafa. ve peygamberlerin birinin zamaninda üc beş kişi dişinda iman eden olmadi, cenabi mevla o peygambere buyurdu, onlara azap edecegim, sen inananlari topla ve şehirin meydanina git, ve etrafiniza degnekle, şöyle bir cizgi ciz ve ve o cizginin icinde durun buyurdu, ve peygamber bunu yapti ve koptu bir kasirga ve kasirga ile o milleti , Allah helak etti . ve o bir cizgiye onlar öyle iman ettilerki, Allah bizi bu cizgi ile koruyacak ve bunda kati surette şek ve şüphe yok diye. ve Allah onlari bir cizgi ile korudumu korudu. iman bir cizgidir be azizim, ister Allahin korumasina gir, istersen helak olup yok olanlara gec.

ve Mehdi bunlari size bir bir aciklarken siz haala zamanin imamindan ve onun Rabbi olan Allaha imandan yüz cevirirseniz, şeytan sizi kazandiklarinizla kandirip hezimete ugratmak ister, ayni uhud savaşinda kazandik sanipda peygamberin emrinden tevellev edenler cayanlar gibi sonunda hezimete ugrayanlardan olursunuz. ve ayette buyruldugu üzre:

إِنَّ الَّذِينَ تَوَلَّوْاْ مِنكُمْ يَوْمَ الْتَقَى الْجَمْعَانِ إِنَّمَا اسْتَزَلَّهُمُ الشَّيْطَانُ بِبَعْضِ

مَا كَسَبُواْ وَلَقَدْ عَفَا اللّهُ عَنْهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ حَلِيمٌ

Sadakallahul Aziym Al imran Suresi 155

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

İnnellezîne tevellev minkum yevmel tekal cem’âni, inne mestezellehumuş şeytânu bi ba’di mâ kesebû, ve lekad afâllâhu anhum innallâhe gafûrun halîm

Meali:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Eger sizden birileri o toplancagi vücuta gitmekden, cem edilip toplancagi yerden yani ecelinden cayarsa, Allah onlari ayni şeytani kendi kazandigi ameli ile zelil ettigi gibi zelil eder, sabredip takad getirip dönmiyenlerede yeniden hayat ve avf ve afiyet verir. Allah en cok bagişlayandir.

Sadakallahul Aziym Al imran Suresi 155

Ey Rabbim muhammedin urvetül vüsga ise yani güzel bir örnek ise mehdin nedir? anlamiyor bunlar. hem iyilikde, hem kötülükde müsavi olanlara örnek, hatadan sonra, hatasindan dönenlere örnek. ben hatasizin diyenlerden degil, bazende hatalar yapanlara örnek.

ve muhammed Dediki: "nikah düşen bir kadinla tenhalaşmayin." işde yusuf züleyha, işde zekeriyya meryem kissalari, yusuf züleyha ile yalniz kaldi, ve sonunda züleyha iftira atdi, yusuf zindanlarda nerdeyse cürüycekdi, zekeriyya ve yahya meryemin yanina tek girip cikanlardi, ve onlarin ümmeti meryemi zekeriya hamile birakdi diye şehit ettiler. yani zekeriya gibi peygamber, yusuf gibi peygamber olsanda, muhammd dedi nikah düşen kadinla tenhalaşma. ya sende meyleder kendini kaybeder ve zina edersin, şeytan fistekler ve yaptirir sana, yada şeytan tuzaga düşürür ve ya yusuf gibi iftira ile zindana atilirsin, yahutda zekeriya gibi boynun ucurulur.

bir de FIKIH meselesine deyincegiz, ve önceki alimler demişki: şayet namaz kilarken örnek, dört reklatli bir namazda, beşinci rekata kalkip, birde secde ettinse, namazini iade etmen lazim demişler, ani yeniden kilman lazim demişler. Biz ne diyoruz: kalenin bedenleri koyuverin gidenleri kalan saglar bizimdir.

ve mesela elma dali, fazla budak verdi diye, elma dalini söküp yerine yenisi dikilmez, budaklarini budarsin gecersin, yani namaz iade edilmez, sen namazinin bozulduguna degil sahih olduguna iman et yeter, fazla bir budak cikarmiş önemli degil, bir dahikine dikat et. Belkide sünnetinde yahut gecenki öglende bir rekat az kildin onun ödemesi oldu o bir fazla rekat . ayni vitirin sonunda elleri kaldirip o eksik kalanlarin iadesi gibi. iman bir cizgi sen önce iyi hakkini kullan ve islamda kural

Arapca dilbilgisi yani Kuran dilbilgisi kurali :önce iyi olan zikredilir sonra şer ve kötü olan, yani önce mümin sonra kafir, önce aydinlik sonra karanlik, önce tatli sonra aci, ve eger cümle olumsuz cümlesi ise ve "la" ile veya olumsuzluk edati ile başliyorsa o zaman yani mesela: "La ilahe illallah" kelimei tevhid gibi önce allahlik taslayan ahmaklar yokdur, ancak tek bir ilah olan Allah vardir. yani yani "la" ile olumsuzlukla başlarsa, kötüler önce zikredilir. Fakat iyi şeyler icin sag el ile yenir, yani sagdan giyilir, eve camiye sagdan sag ayakla girilir amma tuvalete gelince soldan girilir.

Karoglanin Bahar Çağrısı 06 Mart 2015 Cuma
Hepimiz kardeşiz - hiristiyani,yahudisi,mecusisi,müslümani,hindusu, hepimiz huzur istiyorsak, hepimiz güzel yiyip güzel giymek istiyorsak, hepimiz iyi bir iş iyi bir eş istiyorsak, o zaman bizleri birbirimizle kavga ettirien nedir, herkes nasibini yer, yarin son cemre torpaga düşecek (Üsteki tarihe dikkat ne zamandan bahsediyoruz), ve görecegiz bakalim kimler bu bahar iman nuruna erecek, ve filizlenip yeşerip dal budak vercek, ve yaz gelincede meyva vercek. ve kimlerde dinden cayip soguk vurcak. ey insanlik bahar gelsin artik, hem dünyamiza hem gönüllerinize, bilinki kavgaya mahal yok kavgaya mahal yok. artik isitin bu havalari simsicak bir dünya, herkesin biribirni kucakladigi bir dünya, görmüyormusunuz hayvanlar bile anladi mehdinin yaşadigni, ve birbirlerini kucakliyorlar, siz ahmakmisinizki bunu anlamiyorsunuz, kucaklaşin, hepimizi Hz. Ademin cocuklariyiz. geslin artik bahar ve son cemre topraga düşünce bahar girdi demekdir ve toprakda isininca, artik gönülleerinizin bahar yagmurlari ile filiz vermesine kaldi. haydi hidayete, haydi dogru bir istikamete, ahir zamanin imamini bulmaya,Mehdiyi bulmaya, onunla hakka vasil olmaya. yaşasin bahar yaşasin ve yeşersin islam ve muhammed, ve yeni muhammed fitratli bebeler,

Bahariniz mübarek olsun ey Mehdi Cemaati,
Geçen Mevsim Kış Mevsimiydi ve Kış Mevsiminin babasi isa efendimizdir 1.1.1 dogumlu yani kainatta ona verilen yasa ve kural incilde gectigi gibi: göze göz, dişe diş, yani bana tokat atana, bende hem tokat hemde tekme atarim yasasi, ve bu geride kaldi, ve yarin bahara adim atacagiz ve bize kainat kitabinda bahar mevsimine girmemiz icin uymamiz gereken kural, önce yaptigimiz hatalardan pişman olup vicdan ateşini yakmak, ve keşke şu hatayida yapmasaydim, keşke dövmeseydim, keşke sövmeseydim deyip vicdanini caliştirmak, ve vicdan ateşi yaninca, ondan sonra gözyaşi yagmurlari ile tövbe sabunu ile yikanmak ve günahlarina tövbe etmek. ve ayet ile sabittir ve bundan sonrada

وَأَقِمِ الصَّلاَةَ طَرَفَيِ النَّهَارِ وَزُلَفًا مِّنَ اللَّيْلِ إِنَّ الْحَسَنَاتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئَاتِ ذَلِكَ ذِكْرَى لِلذَّاكِرِينَ

Esteuzubillah
Ve ekımis salâte tarafeyin nehâri ve zulefen minel leyl(leyli), innel hasenâti yuzhibnes seyyiât(seyyiâti), zâlike zikrâ liz zâkirîn
Sadakallahul aziym. (Hud suresi 114)
Baharda uyulmasi gereken genel kural:
Kötülükleri iyiliklerle savma zamani, günahlari sevaplarla silme zamani, yani ellerimizi sabunla yikama, gönüllerimizi tövbe ile yikama zamani
Bahariniz mübarek olsun ey Mehdi Cemaati

Rabbim inanan mümin kullarini, ve mehdi cemaatini, iyiyi dogruyu ayirt eden kullarindan eylesin.

Amiyn

Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

Bu haftaki vaazin seslisi yok

http://vaazlar.forceturk.de/ecelini-arayip-bulmak.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 10 Mart 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign