Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Kutsal Ruh Sağ ve O Yeniden isa lar Doğurtabilen Bir Ruh

 

Kutsal Ruh Sağ ve O Yeniden isa lar Doğurtabilen Bir Ruh

(Kar©glanin 03.08.2015 Vaazi)

.. Zilkade 2015 Pazartesi

وَاصْبِرْ لِحُكْمِ رَبِّكَ فَإِنَّكَ بِأَعْيُنِنَا وَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ حِينَ تَقُومُ

 

Sadakallahul Aziym Tur Suresi 48

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûmu.

Sadakallahul Aziym Tur Suresi 48

Meali:

Ey Ahir zaman Meryemleri o (Mehdi Gün gibi doğup herkesce Aayan olana kadar ,bilinenene kadar , Rabbinizin size bictigi hükme ve kaftana sabrediniz ki, ISA yeryüzünde yeniden kiyam etsin kalksin, ve Mehdi aayan olsun bilinsin taninsin.

Sadakallahul Aziym Tur Suresi 48

Allahüme Salli ala Seyyidina Mehdi

ve Sallu ala Seyyidina isa ve Seyyidatina Kutsal Bakire Meryem

Allahüme Salli ala Seyyidina Muhammed Mustafa

ve selamun ala cemiil enbiyai velmürselun

veselamun ala cemiil melaiketül mukarrebun.

Yolculugumuza başliyoruz :

Meryeme düşen görev Babasiz bir isa doğurup O nu Babasiz Babasiz Yetiştirip isa Yapmak.

O na hem ana hemde Baba olmak taaki Rabbinin hükmü ayan olasiya kadar.

Hz. isaya ve isa olacaklara düşen babasi olmasina ragmen babasiz babasiz büyümek baba baba diye yanip tutuşmasina ragmen Babasiz büyümek.

Eger Kutsal Ruh yanlarinda olup onlra babalik kocalik etseydi Ne isa isa olurdu babasiz cocuk veya ruhdan olma cocuk, nede meryem meryem olurdu. meryemi iki cihan bilirki o kutsal ruhdan bir cocuk yaptigi icin meryem oldu, ve onu iki cihan tanidi, eger babasi olsaydi bu kadar farkli biri olup yillarca dillerden dile meryem ve isa diye biri taninirmiyidi duyulurmuydu, sen, bu, o gibi olsaydi mucizenin kerametin anlami ne olacakdi o zaman.

Hz mehdi sağ ve kutsal Ruh O durki ve ayni Yöntem ile onun bildigi 4 Tane daha ahir zaman Meryemi anneden, Dört tane ayni yöntem ile cocuk yapti, ilk başta o dahi bilmiyordu durumun böyle oldugunu, sonra anladi. ve Ey isa bekliyen ahmaklar, Hz Mehdi Canli O gün ( Hz Meryem vaktinde) Bir tane isa dogurtan kutsal ruh bu gün dört anneden iki oglan iki kiz ayni yöntemle dogurttu, Amma o cocuklara meryemlik yapamayan anneler, alip gidip bu cocuklari bakimevine vermeyi düşünür oldular. nerde kaldi bunun Mehdi mucizesi ve Kerameti oluşu, ve sizin ahir zaman meryemleri oluşunuz. Eger o cocuklara annelik ve babalik edip meryem olamayacaksiniz, dünyada en az iki milyar daha meryem olabilcek kadin mevcut, taaa mehdinin kerameti bilinip, onun kutsal ruh yani Hz Mehdi oldugu ayaan olasiya, bir başka meryem bulacakdir. ve eger siz şimdiki meryemler eger o cocuklara sahip cikmayip bakimevine verirseniz iki cihanda yüzünüz gülmesin Allahin, meleklerinin ve hz isanin kahrina maruz kalasiniz.

Bu cocuklar size verilen büyük bir hediye, ve Mehdinin mucize ve Kerametine ortak olmak şerefine ermişken, bunu tepip atmak ne edepsizlikdir. 2015 model isa dogurmak ne büyük mucize degilmi.

Hz. Mehdinin kim veya O nun O olduğunun ispatina delil olcak, bir canliya, yeni yeni isalara meryem olmak, Keramete mucizeye ortak olup, Hak mucizesine delil olmak en büyük bahtiyarlikdir.

Ve Rabbim buyuruyor o baştaki ayette : Rabbinin hükmü gercek olup aaayan olasiya kadar Rabbinin sana biçtiği hükmünde sabirli ol sabret .

Üzüm asmasi cekirdek yoluyla üreme gösterdigi gibi, birde öyle bir yöntemle üreme de gösterirki, dalindan bir bir dal kes, suya islat, pançak salar, ve o dali al git nereye dikersen dik, yeni asma olup üzüm verir. yani döl verme yöntemi öyle, niye şaşarsiniz kutsal ruh (Hz Mehdi), cinsel yani fiziki temas olmadan, niye ruh yolu ile cocuk yapamasin, Allahin yöntemleri tek degildir, binlerce yolu ve ilmi vardir. ve Hz meryem imranin kizi hanneden olma, imran irem, yani dünyanin yedi harikasindan biri olan "iremin üzüm baglari "nin sahibi yani üzüm ve üreme sistemi ve niye şaşarsiniz, isa ve mehdi böyle bir cibilliyatla yaratilip, blöyle bir üreme sisteminde secmiş olanlardir. üzüm cekirdek verip tohuma kaldigi gibi, hic tohuma bile ihtiyac olmadan, asma dalindan kes, ve suya islat, pancaklat ve dik, yine ürer, yani mehdi üreme sistemi, Kutsal Ruhdan üreme sistemi.

üzüm asmasi yine, daha önceki vaazlarda yazdigimiz gibi daldirma yöntemi ilede ürer, yani asma dallari cok sivriilip uzar, bir dal asma dikilir, ve bag yapmak icin, uzayan dallarindan birisi veya birkaci asmanin altindan gömülür, ve en ucu mesela bir bucuk metre ilerde biryerde, en uzun ucu dişarda birikalir, ve böylece bir dal asmadan, bir veya birkac dal daha asma üretilmiş olur, yani ikinci üreme sistemi, yine cekirdek ile ürer ücüncü ürem sistemi yine aşi yöntemi ile ürer, yine.... buralarida sır ce saklı kalsın, dahasıdamı var diyeceksiniz, ve evet var dahalarida var.

ve Hz isanin bakteriyel yapisinin bir nevisi Penislin bakterisidir, cünkü erkeklik uzvu carmihda kesildigi icin, kalan nefis uzvu onun en kücük penisli erkek olmasini sagladi ve kaf dagi vaazimizda dedigimiz, uzun bir in kirilmasi ile ancak yeni bir bir elde edilir yani erkek bölünme sistemi üreme sistemi yani erkek bölündükce yeniden bir bir erkek olur yani pirsa doram örenigni vermişdik o vaazda yani onu en kücük kirsan en kücük bir tane daha bir oluverir ve silim veya silin penisilin manasinda yani kücük penisli manasinda yani penisilin bakterisidir ve onun üreme sistemi yine Mehdi ve isa nin üreme sistemlerinden yine birisidir.

ve elini yikayinca, sabun bakterilieri elinde cogalip mikroplari yerler, ve elin temiz olur, amma 15 dakika sonra, elin degdigi yerlerden ve havadan yeni mikrop kapip, yine mikroplar saniyede binlerce üreyerek elini pis hale getirirler, ve dedik temizlik ve güzellik üremiyor amma pislik ve mikrop ve kötü ahlaklar, ve şeytanlar ve ahlaki cok cabuk üreyebiliyor. ve ahir zamanda bu şeytanlar ve şeytan askeri deccal ve ordusuyla savaşabilmesi icin, işde Rabbim onlara yani Mehdi ve isa ya, bu penisilin hikmetini bahşetmiş ve, cc oraninda bir şiringanin icinde 100 000 ünite veya 200 000 ünite veya 500 000 ünite veya 1 000 000 ünite penilsin bakterisi insanlara şiringa edilerekden, onlarin bu şeytan askeri mikroplarla savaşmasi, ve onlari yenmesi saglanir. ve penisilin bütün her hastallik türüne iyi gelir, ve fakat sadece nasil kullanilmasi gerektigi bilinmediginden sanilirki bazilarina fayda etmiyor , halbuku o bütün mikroplarla savaşabilir, Allah onu ve teb asini mehdi ve askerleri yapmiş, nasil bir mikropla savaşamaz olsun, o ki : "inaniyorsaniz galip sizsiniz" ayetine mazhardir.

Esteuzubillah

"Gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın. Eğer inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz."

(Âl-i İmran, 3/139)

Penisilin

1928 yılında Londra'da Alexander Fleming tarafından Penicillium Notatum adlı küfte keşfedilen antibiyotik. Bu madde, ilk olarak 1911 yılında bir İskandinavyalı tarafından tanımlanmış olmakla beraber o yıllarda iyileştirici gücü bilinmemekteydi. 1945 yılında Fleming'le birlikte Nobel Ödülünü kazanan Oxfordlu Florey ve Chain, penisilinin kitle halinde elde edilebilmesini temin etmişlerdir.
A- doğal penisilinler

Penisilin G ve Penisilin V
B- Sentetik penisilinler

I. Amino Penisilinler: Ampisilin, Amoksisilin, Bakampisilin, Siklasilin, Episilin, Hetasilin, Divampisilin.

II. Carboksi, Karbenisilin, Tikarsilin.
III. Penisilinaz dayanıklı penisilinler: Metisilin, Nofsilin, Oksasilin, Dokssilin, Dikloksasilin, Flukloksasilin.

Penisilinaz dayanıklı penisilinler esas olarak Penisilin G'ye dirençli olan stafilokok türü mikroorganizmaların yaptığı enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Penisilinlerin çok hastalıklarda ve dozlarına dikkat edilmeden kullanılması çeşitli mikroorganizmalarda bu ilaca karşı direnç meydana getirmiştir. Aynı hastalık eskisine oranla çok daha yüksek doz penisilin verilerek tedavi edilebilmektedir.

ve sanilikri bazilarina fayda etmiyor , halbuku o bütün mikroplarla savaşabilir, Allah onu ve teb asini mehdi ve askerleri yapmiş, nasil bir mikropla savaşamaz olsun, o ki : "inaniyorsaniz galip sizsiniz" ayetine mazhardir.

bazilari bilinir bazilari ise, mehdi dünyada bazi düşmanlari ile nasil savaşiyor ise, o yöntem ile savaşinca, veya penislin o şekilde kullanilinca, o düşmana galip gelinebilir demekdir bu, bunuda Allah, melekleri, ve peygamberleri ve mehdiden başkasi bilemez. Hicbir aan ın ikincisi tekrari yokdur her an kendine has ve özeldir tekdir o yüzden mehdide o aana özel savaş teknigi geliştirir ve kullanir. yani dün saat 22:35:32;39` o an icindi yani tekrari yok geri gelmez o , geri gelseydi neler olmazdiki dünyada, kötüler gelir degiştirirdi kötülük yapardi, iyiler gelir degiştirirdi iyilik yapmak isterdi, ve zaman kaosa ugrardi, sadece Hz HIZIRIN Rabbimizin istegi muradi ve müsadesi dogrultusunda bir müdahelesi vardir insanlar icinde, Tabiki Allah, zamanada istedigi gibi tasaruuf eder.

---oOo---

Tasavvuf ehli herşeyden ziyade Allahu Tealanin Cemaline talipdirlerde, Talip olduklari Cemal nedir bilmezler.

Halbuki Cemal demek yüz demekdir, yani logo. mesela benim sayfamin başinda bir logosu var, onu gören ha bu karoglanin sayfasi der. Yine yeni resimlerime mehdi ve Raşit Logosu yaptim, ve onu kullaniyorum, onu gören, bizim logomuzu gören haaa bu karoglan hocanin dizayni, yahutda paylaşdigi bilgi, resim, yazi neyse işde o diye bilir. yani cemal yani logo, ve Allah da, insanogluna logo olarak yüz kismini vermiş, ve biz insanoglunu ve hayvanlari ve yine bitkileri logosundan,yani yüz kismindan taniriz, ayagina bakipda bu kedi bu köpek demiyoruz, yüzüne bakinca, haaa bu kedi, veya bu fare, bu aslan, bu ahmet, bu mehmet biliriz. yani cemal allahu tealanin sana yükledigi cemal mazhariyetine mazhar olan yerin , yani yüzün ile sendede cemalullah tezahür edip sana ercek olan işde toprakdaki bir bir dometes fidesi, cemalullah diledi ise, senin logon ona gösteerilip onun sana dogru yolculukk etmesi, seni arayip bulmasi saglanir, dünyanin her neresinde olursan ol o senin icin rizkin, ve yiyecegin, giyecegin, veya cicegin, agacin, hayvanin olarak yazildiysa, senin logon ona gösterilirki, o seni heryerden güneşin görüldügü gibi, görüp sana dogru yolculuk eder durur, taaki sana vasil olana kadar. yani ve cemalullaha talip olmak bu yüzden esas ameldir, haşrdan sonraki hedef noktamizdir. cennet ve cehhennem sonraki işler, en mühim mesele cemalullah yani varacagin yer, yani navigationdadaki hedef demekdir. hedefi olmayanin varacagi yer muglakdir.

ve kainatda ne cemalullahsiz nede besmelesiz bir amel ve iş olmazken, nedir yine her işin başinda besmele cekmek peki denirse yani :

"la mevcuda illa hu" denince ondan gayri bir varlik yok ise, onun ismi olmayan isimde yokdur, o yüzden ahmet gelirmisin derken, biz demeyizki "bismillah ahmet gelirmisin" sadece "ahmet gelirmisin" deriz bu yeterli, amma bir fiilin amelin başinda besmele cekeriz ki, bunu yapan ben degil, benim üzerimde tasaruf eden Allahdir demek icindir. Nitekim Kuran-i Kerimde Hz. Davud un Calutu öldürmek icin attigi taşdan dolayi, Rabbimiz buyuruyor :

Esteuzubillah

"onları siz öldürmediniz, fakat Allah onları öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı. Mü’minleri, tarafından güzel bir imtihanla denemek için Allah öyle yaptı. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."

Sadakallahul Aziym Enfal Suresi 17

yani o yüzden cemal tazühürü, Allahu Tealanin sende bende logomuz yüzümüzde ettigi tasaruf yani, tezahür göstermesi görünmesi , yine süleyman çelebinin mevlidinde geçen

---OxO---

Allah adın zikredeyim evvela
Vacib oldur cümle işte her kula

Allah adın herkim ol evvel ana
Her işi asan eder Allah ona

Allah adı olsa her işin önü
Her gizepten olmaya anın sonu

Her nefeste Allah adın de müdam
Allah adıyla olur her iş tamam

İsmi pakin pak olur olur zikreyleyen
Her murada erişir Allah deyen

her işde besmele bu yüzden mühüm, o benlik ve gurur icinde kibir icinde olanlara duyurulur, halbuki onlarin "Ben yaptim" sandiklarinida yapan Allahdir. kibrinden iki cihana sigamayan ahmaklar "Allahdan gayri güc ve kuvvet yokdur" yani

"La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim"

لا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم

ne demek bilmeyen kör cahil ahmaklar.

bir bülbül kadar olamazsiniz,

Minik serce Sezen Aksu yani bülbülün diger versiyonu

Söz: Ali Avaz

Müzik: Mustafa Sayandan olan

şarkisinda diyorki:

Tanrı istemezse yaprak düşmezmiş

Tanrı istemezse insan ölmezmiş

Sen Tanrı mısın beni öldürdün

Eşime dostuma beni güldürdün.

........

Ey Mehdinin Meryemleri, Mehdi size Ateşden bir gömlek giydirdi, Sabredin Ve Dünyamizin kutlu dogumuna, mehdinin aaayan olmasina ve isa dogumuna yardim edin.

---oOo---

Rabbim Mehdi ve Cemaatine ve Ahir zamanda bu Cemaate katilmayi arzu eden, ahir zaman ümmetine, hicbir güzel ameli yoksa bile, en azindan Serçe ve Bülbül idraki versinde, yeniden haşrolunca cibilliyatlarindan birisi, en azindan serçe ve Bülbül olsun, kücük bir kuş, kartal kadar olmasada ucabilir. ve serce idraki ise : Her fiilin Faili Allahdir.

"La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim"

Alan sensin, satan sensin, bakan sensin, atan sensin,..... gayri nemiz varki.

 

Amiyn

Elfatiha maassalavat.

---oOo---

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Kutsal-Ruh-mehdi-sagdir.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 03 Ağustos 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign