Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Maya-Mahi-Nisan-Yagmuru

 

Maya - Mahi - Nisan Yagmuru - Çiğ Düşmesi

(Kar©glanin 07.04.2015 Vaazi)

07 Nisan 2015 Salı

وَمَثَلُ الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَتَثْبِيتًا مِّنْ أَنفُسِهِمْ كَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصَابَهَا وَابِلٌ فَآتَتْ أُكُلَهَا ضِعْفَيْنِ فَإِن لَّمْ يُصِبْهَا وَابِلٌ فَطَلٌّ وَاللّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 265

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve meselullezîne yunfikûne emvâlehumubtigâe mardâtillâhi ve tesbîten min enfusihim ke meseli cennetin bi rabvetin esâbehâ vâbilun fe âtet ukulehâ dı’feyn, fe in lem yusıbhâ vâbilun fe tall, vallâhu bimâ ta’melûne basîr.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 265

MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Mü'minlerden, mallarını Allah'ın rızasını kazanmak ve gönüllerinde olan imanı kökleştirmek için harcayanların durumu da, tepe üzerinde olan bir bahçeye benzer ki, bol yağmur değince ürününü iki kat olarak verir, bol yağmur yağmasa bile, en azından bir çisinti düşer de, yine çokca ürününü verir. Allah tüm yapmakta olduklarınızı görendir.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 265

وعن أبي هريرة رضي الله عنه قال : قال رسول الله صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم : « مَنْ جَلَسَ في مَجْلس فَكثُرَ فيهِ لَغطُهُ فقال قَبْلَ أنْ يَقُومَ منْ مجلْسه ذلك : سبْحانَك اللَّهُمّ وبحَمْدكَ أشْهدُ أنْ لا إله إلا أنْت أسْتغْفِركَ وَأتَوبُ إليْك : إلا غُفِرَ لَهُ ماَ كان َ في مجلسه ذلكَ » رواه الترمذي وقال : حديث حسن صحيح

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Kim bir mecliste oturur ve orada bir sürü faydasız ve mânasız sözlerle vakit öldürür de, o meclisten kalkmadan önce, Sübhâneke Allahümme ve bihamdike eşhedü en lâ ilâhe illâ ente estağfiruke ve etûbu ileyke: Allahım! Seni her türlü noksan sıfatlardan tenzih ve hamdinle tesbih ederim. Senden başka bir ilâh olmadığını kesinlikle belirtirim. Senden bağışlanmamı diler ve sana tövbe ederim, derse, o mecliste yapmış olduğu hataları bağışlanır.”

(Hadîs-i Şerîf -Riyazussalihin -829 veya 833 - Tirmizi)

Allahümme Salli ala Muhammedin, sahibul mahi

Allahümme Salli ala Muhammedun, sahibul meclis

Allahümme salli ala Muhammedun sahibus sohbet

Allahümme salli ala Muhammedun sahibul mürşid Cebrail Aleyhisselam

Yolculugumuza başliyoruz

Karakeçili yörüklerin tamamı yerleşik hayata geçerken, Orta Asya’dan getirdikleri gelenek ve adetlerini yerleşik hayatta devam ettirmişlerdir.
Bu gelenek ve göreneklere göre, hıdrellez günü doğaya hiçbir şekilde dokunulmaz. Yani, odun kesilmez ya da hayvanlara zarar verilmez. Çünkü doğa tüm canlıların evidir. Bu ev ancak ortak ve beraber yaşanırsa güzelleşir. Hıdrellez doğayla olan kardeşliği bozma günü değil, onunla dost olma, onun şifrelerini çözme günüdür.
Bilimadamlarına çiğ damlası ile nasıl yoğurt mayalandığı sorulduğunda verilen cevap ise; sütün içinde zaten var olan yoğurt bakterilerinin çiğ damlaları ile çoğalarak yoğurt olabileceğidir.

Gavur Küfürü: Hıdrellezden 10 gün öncedir Bugün içerisinde özellikle uyulması gereken yasaklar vardır; çamaşır yıkanmaz, banyo yapılmaz, ekmek pişirilmez un Çuvalına varılmaz varılırsa un böcesi dürür diye bilinir. ve Hıdrellez 6 Mayıs ve gavur küfrüde 26 Nisan demekdir.

Bu 26 Nisanda bütün firinlar ekmekciler uncular  tatil edilmeli ve dünya ekmekciler günü ilan edilmelidir,

Ne demekdir bu Gavur Küfürü işde o bizim dedidgimiz Kiş mevsiminin cikip baharin ve sicakligin galip gelmesi ve karanligin arttik aydinlkiga yerini birakmasi yani küfürün galibeyitini birakip yani zulumet ve karanlgin yani Kiş ve kötülügün galibiyetinin bitip artik iyilik ve nur ve aydinlik ve imanin galip geldigi zmana girdigimiz dönüm noktasidir. ve bahar yorgunlugunun gitmesi icinde"Gavurun yengiliği bizim, bizim ağırlığımız gavurun olsun!” denir. ve bu mevsim işde Çiğ Düşmesi ile belli olur. ve baharin girdiginin bir alametide sabahlari Çiğ Düşmesidir. ve kafir Deccal aleyhillane iş de mevsimleri bozduki işde bizim daha önceki vaazlarimizda dedigimiz nisanin ilk yagmuru mayadir ve suyu maylaarki dünyamiz ölümden sonra yeniden dirilir dedigimiz durumu bozmak icin, işde nisanda yagmur ve Çiğ Düşmesi yerine kar yagiyor buz yagiyor. yani bu kafirlerin HARP denen bir merkezi varki burdan dünyanin havasini oynuyor falan yer buz olsun kar yagsin, filan yere yagmur yagsin diye oynuyor bu kafir. ve herkes agaclarini bekler olmuş soguk vurmasin, üstüne kar yagmasin diye . ey insanlar birlik olun ve o HARP denen merkezi gidip hep birlikte yikin, bu kafirin zulumu insanliga hepimize, meyva olmazsa hepimiz zarar görürüz, yine cok yagan yagmurlar bugdaylari kesdi, bugday olmazsa ac kaliriz. bu iki ... kafirin yedigi nane, oturdugu yerden dünyayi karişdiriyor, gidip yikin o merkezi, yoksa daha sizin yiyecek ne meyvaniz olur nede ekmeginiz kalir.

"bir kötülügü elinle düzletebiliyorsan elinle düzelt" dedi muhammed eliniz kolunuz sag ve varken gidip yikin bu ..... cocuklarinin merkezini, böyle iki .... cocugunun yedigi nane ile dünyamizin cekdigi cileye bakin.

ve O maya icin rabbimizi o baştaki ayete diyorki şayet yagmur yagmasa bile en azindan Çiğ Düşer diyor . bu Çiğ Düşmesi ilede yine ekinler canlanir verim verir diyor. bu kafir öyle azili kafirki , omnun bur harp teknolojisi ile yaptiklari sonucu Çiğ Düşmez oldu. anlayin ne kadr bir azili kafir amaci gayesi? insan kendi soyunu bitirmeye calişmaz, ve eger bu insan degilde şeytan ve enikleri ise, insana düşman, ve insanlari ac koymak kendine muhtac etmek ve taptirmak icin işde, dünya ekonomisini eline gecirmek, istedigne ekmek istedigine petrolu pahali pahali satmak istedigini öldürüp istedgini hasta etmek icin yine bütün saglik kurumlarini ve ilac sanayisini ele gecirmiş ve yeni yeni mikroplar hsatlaiklar türetiyorki ve insanlarin soyunu kurutmak icin ugraşan şeytan ve onun hizbi deccal ve hizbidir. bu hizibin gizi ismi illuminati veya masonlar grubudur. tek gözlü deccal kafiri. yani allahin güclerini ele gecirmeye calişiyor yani öldürürüm drilitirim, yagmur yagidiririm kar yagdiririm, hasta ederim iyi ederim, kimin kudreti bunlar: biz müminler bunlari Allah yapar diye bilirken, bu kafir dünyadaki bu gücleri eline gecirip tanriligini ilan etmeye calişiyor.

neyle yapiyor bu yagmur kar hikayesini: peygamberin parmaklarindan 5 pinar gibi su akitmasi hadisini cözmüş, ve havanin nemini kullanarak kar yagmur yagidiriyor ve nemi biten havadan da Çiğ Düşmez oldu.

وَاسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِيرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِينَ

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 45

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Vesteînû bis sabri ves salât(salâti), ve innehâ le kebîratun illâ alâl hâşiîn(hâşiîne).

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 45

MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ey mü'minler! Sabır ve namaza sarılarak Allah'tan yardım dileyin. Bu tam bir sığınma duygusu içinde yürekten Allah'a yönelenler dışında, herkes için zor bir iştir.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 45

ihram ve hac ne demekdir hic bir şekilde insanlara hayvanlara bitkilere ve dogaya zarar vermemekdir o zaman ne demek olur arafat yani işde havva anemizle adem atamizin ilk defa dünyada tekar buluştugu gün hidrellezmiş ve türklerin atalari bilirki yukarda dedigimiz gibi

"hıdrellez günü doğaya hiçbir şekilde dokunulmaz. Yani, odun kesilmez ya da hayvanlara zarar verilmez. Çünkü doğa tüm canlıların evidir. Bu ev ancak ortak ve beraber yaşanırsa güzelleşir. Hıdrellez doğayla olan kardeşliği bozma günü değil, onunla dost olma, onun şifrelerini çözme günüdür"

Ve bu günü türkler bu ahlak ile yaşarlar, onlarda bir adet ve gelenek görenek olmuşdur bu gün ve bu ahlak. ve onlar bilmezlerki bu günün asli arafatdadir, ve o gün arafat daki ihramli olunan gündür ve günlerdir. Ey insanoglu daha sizin dogaya hayvanlara bitiklere insalara karşi ihram giyme vaktinitz gelmedimi! sizin hacciniz gelmiş derler ya hani, sizin haccinizi gelmedimi daha.

Ve eger gece zamanla gündüze dönüyorsa, yine kiş mevsimi bahara, ve yaza dönüyorsa, yine vücud denen fabrika yumurtayi sütü et ve kasa döndürüyorsa, öyleyse demirin bakirin altina dönebilcegine şaşma , cünkü eski islam alimleri bunun ilmini bilirlerdi, ve bakiri altina cevirebiliyorlardi. öyleyse kendini degersiz sanan ve ben niye dünyaya geldim diye isyan edecek kadar zulme ugramiş mazlum insanlar ve hayvanlar, bitikler olabilir, sizlerde mehdinin vaaz ve sohbetleri ile, zaman gectikce eriyip, altin ve gümüş gibi degerli olan imana erebilirsiniz, cünkü o mehdidir, hidayet rehberidir. ondan bu güzellgi alamiyorsaniz bilinki zamani gelmemişdir, cünkü güneş bile hergün yeniden doguyor yenidende batiyor, öyleyse yine her sene yeniden bahar ve, yeniden yaz, yeniden sonbahar ve kiş oluyor, senden baharini yakalaki, sonra sendede yaz olsun, sonra sonbahar ve kiş, dört mevsimi yaşa. cünkü gecenki haftadaki vaazimizda rabbimizin buyurdugu "sizi ondan (Toprkadan) yarattik yin ona iade edecegiz, sonra bunu tekar tekrar y apacagiz" , buyurdugu ayet ile sen, bir bahardan bir bahara, ölümden sonra yeniden dirilmeye, yeni bahara dogru yolculuk etmesini bil, eger gece bile tekrar tekrar oluyorsa, yine yaz ve bahar bile tekrar ediyorsa, sende ölünce yeniden dogabilirsin, sakin buna şaşma Allahu Teala " vehüve ala külli şeyin kadir" dir.

Senin mundar dedigin kara sinek, dünyaya birmilyon gözle bakiyor , sineklige eren birisi 1 milyon kişiyi ayni anda ayri ayri görebilir , hepsi ayri ayri ne yapiyor bilebilir, onlarin yaptigi 1 milyon harekte karşi uyugun bir defans hareketini yapabilir, manevra yapabilir.ve bizler gecern degimizi gibi dünyada iyisiyle kötüsüyle, alimiyle zalimiyle müslümani ve yahudisi ile bir kartalin iki kanadi gibi birlikte hareket edip semada ucanlariz,

"Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı."

Kurandan bir ayet iken bunu bugün aradim, ve diyorki internet ve google amca: bu Müslimde gecen bir hadisdir diyor. ve kudsi hadislerin hepsi ayetdir hadis degildir. fakat kuranin neresinde yer aldigi bilinmemekdedir sadece.

ve öyleki kara sinegin bir kanadinda zehir oldugu ve ve bir kanadinda şifa oldugu şu hadis ile sabittir:

Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular:

"Sizden birinizin (yemek) kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur."

(Ebû Dâvud, Et'ime 49, Buhârî, Tıbb 58, Bed'ü'l-Halk 14; İbnu Mâce, Tıb 31, Nesâî, Fera' 11)

öyleyse sinek bile bir kanadinda zehir bir kanadinda şifa ile dolaşiyorsa mehdi askerlerinin kanat kazanmasi demek, bu hikmete raam olmasi demek, son 3 vaazi iyice sindiren bu hikmete kavuşur demekdir, yani iki kanatli olmak, ve dogaya karşi ihramli olmak, iyinin yaninda kötününde varligininin mucip olmasini bilmek demek, şeytan ve kötülerin varliginada razi olmak, amma haddi aşanin haddini bildirmeninde müslümanin üstüne vacip oldugunu, ve haccin ardindan kurban kesmenin vacip oldugunu unutmamak ve onlarinda seyreltilip azalatilmasinin vacip oldugu hikmetini anlamakdir .yani dogaya hayvanlara ihramli oldukda, sinegi sen öldürmezsen seyreltemezsen, o da haddi aşar heryeri sinek kaplarsa, sana yer birakmaz o zaman.yani gece gecede kalmaz, gündüz gündüzde, insanlar hic ölmiyen diye ugraşmasin, amma öldükden sonra yeniden dirilmenin yolunu arasin demekdir, bu mevsimler ve ve gece gündüzün cereyan etmesi demek, ve yeniden dirtilmeyi Allahu Teala, Büyük Kuran, kainat kitabina nasil yazdiysa, Allahin adetullahi öyledir, ondan başka yolda aramayin demekdir bu.

ve sineklige ermek demek, dünyaya bir milyon gözle bakmak demek, ve kafir deccal tek gözle dünyaya nasil bakiyor sanirsiniz, işde şeytanliga ermenin ilk basamagi yine kara sineklikdir, amma iman yoksa sol kanatta yer alir şeytan olursun ve ya onun askeri, yok iman varsa sag kanatda yer alirsin ve melek olursun kovulmuş melek, ve Deccal ve illimunatiler işde sinegin ve şeytanin sol kanadinda yer alanlar, yani zehir kismi, ve müminlerden bu seviyeye cikanlarda işde sag kanatta yer alanlardir, şifa kanadinda. yani mikroplar şeytan askerleri ve sol kanat demek olur, ve onlara şifa olan bitkiler maddelerde melekler ve sag kanat dmek olur. amma öyleki sinegin hangi kanadinda zehir vardir, hangis sag sol bilinmez, cünkü her sinekde farklidir, sanmaki sag kanadinda şifa var bir kandinda var amma sen ben anlayamayiz hangi kanadi o, o yüzden muhammed sol kanadi battiysa saginida batirin degil, bir kanadi battiysa diger kanadinida batirinda öyle yiyin dedi o hadisde, yani belli degilmiş o şifa hangi kanatta yani. ve bu da demek olur ki gecemi üstün gündüzmü sözüme ispat ve delil yani, iyilermi üstün yoksa kötülermi, iyilermi yararli yoksa kötülermi, bunlar bir zaman gelir gece üstün gelir, bir zaman gelir kiş iyice cetinleşip zemheri olur, amma sonra döner yaz ve bahar, veya gündüz oluverir, o zaman kim üstün Allah bilir.

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ

Sadakallahul Aziym Hucurat Suresi 13

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Yâ eyyuhen nâsu innâ halaknâkum min zekerin ve unsâ ve cealnâkum şuûben ve kabâile li teârefû, inne ekremekum indallâhi etkâkum, innallâhe alîmun habîr(habîrun).

Sadakallahul Aziym Hucurat Suresi 13

MEALi:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ey insanlar! Bakın biz sizi, bir erkekten ve bir kadından yarattık. Sizi birbirinizi tanıyasınız diye, milletlere ve kabilelere ayırdık. Şüphesiz Allah katında şerefli ve itibarlı olanınız, yaşantısını, yolunu, yordamını Allah'ın kitabıyla bulmaya çalışanlarınızdır. Çünkü Allah, herşeyi bilendir, herşeyden haberdar olandır.

Sadakallahul Aziym Hucurat Suresi 13

Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular:

Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.

(Hadîs-i Şerîf, İbni Neccar)

Peygambermiz veda hutbesinde insanlari kardeş olmaya cagirdi :

Peygambermizin Veda Hutbesi:

"Ey insanlar! " Sözümü iyi dinleyiniz! Biliyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamayacağım.

"İnsanlar! bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl bir mübarek şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınızda öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur.

"Ashabım! Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. Oda sizi yaptıklarınızdan dolayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız!Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki burada bulunan kimse, bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.

"Ashabım! "Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin.biliniz ki faizin her çeşidi kaldırılmıştır.Allah böyle hükmetmiştir.İlk kaldırdığım faizde Abdulmuttalibin oğlu (amcam)abbasın faizidir.lakin ana paranız size aittir.ne zulmediniz nede zulme uğrayınız.

"Ashabım! "Dikkat ediniz, cahiliyeden kalma bütün adetler kaldırılmıştır, ayağımın altındadır.cahiliye devrinde güdülen kan davalarda tamamen kaldırılmıştır.Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalibin torunu İlyas bin Rabia’nın kan davasıdır.

"Ey insanlar! "Muhakkak ki şeytan şu toprağınızda kendisine tapınmaktan tamamen ümidini kesmiştir.Fakat siz bunun dışında ufak tefek işlerinizde ona uyarsınız bu da onu memnun edecektir.Dinimizi korumak için bunlardan da sakınınız.

"Ey insanlar! "Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allahtan korkmanızı tavsiye ederim.Siz kadınları Allahın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allahın emri ile helal kıldınız. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınlarında sizin üzerinizde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izniniz olmadıkça evinize almamalarıdır.Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırsa Allah size onları yatakların yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa hafifçe dövüp sakındırmanıza izin vermiştir.kadınlarında sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve adete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.

"Ey müminler! "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allahın kitabı Kur an-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir.

"Müminler! "Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. Müslüman müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kanıda, malıda helal olmaz.Fakat malını gönül hoşluğu ile vermişse o başkadır.

"Ey insanlar! "Cenab-ı Hak her hak sahibine hakkını vermiştir.Her insanın mirastan hissesi ayrılmıştır. mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur.Çocuk kimin döşeğinde doğmuş ise ona aittir.Zina eden kimse için mahrumiyet vardır.Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle Allahın meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın.Cenab-ı hakk bu gibi insanların ne tevbelerini nede adalet ve şehadetlerini kabul eder.

"Ey insanlar! "Rabbiniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Ademin çocuklarısınız. Adem ise topraktandır.Arabın arab olmayana arab olmayanında arab üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak takvada, Allahtan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır. "Azası kesik siyahi bir köle başınıza amir olarak tayin edilse sizi Allahın kitabı ile idare ederse onu dinleyiniz ve itaat ediniz. "Suçlu kendi suçundan başkası ile suçlanamaz. Baba oğlunun suçu üzerine oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz. "Dikkat ediniz!şu dört şeyi kesinlikle yapmayacaksınız:Allaha hiçbir şeyi ortak koşmayacaksınız.Allahın haram ve dokunulmaz kıldığı cani haksiz yere öldürmeyeceksiniz.Hırsızlık yapmayacaksınız. İnsanlar "la ilahe illallah" deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emr olundum.Onlar bunu söyledikleri zaman kanlarını ve mallarını korumuş olurlar. Hesapları ise Allaha aittir.

"İnsanlar! "Yarin beni sizden soracaklar ne diyeceksiniz? Sahabe-i kiram hep birden şöyle dediler; "Allah’ın elçiliğini ifa ettiniz, vazifenizi hakkıyla yerine getirdiniz,bize vasiyet ve nasihatte bulundunuz,diye şehadet ederiz".Bunun üzerine Resul''i Ekrem Efendimiz şehadet parmağını kaldırdı, sonrada cemaatin üzerine çevirip indirdi ve şöyle buyurdu;

"Şahid ol Yarab! Şahid ol yarab! Şahid ol yarab!"

Allahim Bütün insanliga, kardeş olmayi ilham buyurup yaptirsin.

Amiyn

Elfatiha maassalavat.

Sübhâneke Allahümme ve bihamdike eşhedü en lâ ilâhe illâ ente estağfiruke ve etûbu ileyke.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Maya-Mahi-Nisan-yagmuru-cig.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 07 Nisan 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign