Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Mehdinin-Seceresi

 

Sahibi incil (Annesinin inci Tanesi) MEHDI Bin Mustafebni Ayşe Bin Ali Bin Ahmet bin Muhammedibni Meryem bin Aliriza inbni Rukiye Bin Hasan Bin Osman bin Avfan,....

Mehdi Aleyhisselamın Şeceresi

(Kar©glanin 10.02.2015 Vaazi)

10 Şubat 2015 Salı

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ

وَهُوَ يُدْعَى إِلَى الْإِسْلَامِ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ

وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى

وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

Sadakallahul Aziym Saff Suresi 7 - 8 - 9

OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve men azlemu mimmenifterâ alallâhil kezibe ve huve yud’â ilel islâm, vallâhu lâ yehdîl kavmez zâlimîn. Yurîdûne li yutfiû nûrallâhi bi efvâhihim vallâhu mutimmu nûrihî ve lev kerihel kâfirûn. Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirehu aled dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn.

Sadakallahul Saff Suresi 7 - 8 - 9

MEALi:

islama çağrıldığında, Allah’ı yalancı sanan kimseden daha zalim kim olabilir? Ve Allah, zalimler grubunu hidayete erdirmez (onlari doğrultup düzeltmez). Ve onlar öyleki Sözleri ile Allahin Nurunu yani gösterdiği yolu degiştirmeyi istiyorlar. Oyasaki (Boşuna debelenmeyin) . Siz O nun yolunu, ve hidayet rehberi Mehdi aleyhisselamı, öyle kerih görüp(çirkin görüp veya yalnış yolda görüp) beğenmesenizde O Nur ve yol tamamlancakdır. Allah O son Rasül besmelesi sonda gelen(Herkes mersine o tersine ,herkesin veya diger Rasüllerin besmelesi başinda onunki sonunda), yani sonda ahirzmanda gelen son Rasül Mehdi ile Allah Bu dini Mübini Bütün dinlerin üstüne cikarip,

O nu Doğrultucu bir cevtvel kılacak, yani Hidayet Rehberi yani O nu MEHDi Yapacak, Hemde O, Allaha eş ve ortak koşanların, O nu, Yani Mehdiyi ve tavirlarini, yaptiklarini, söylediklerini, gösterdiği yolunu beğenmemelerine rağmen.

Sadakallahul Saff Suresi 7 - 8 - 9

ve bu ayeleter kimin icin söylenmiş onunda ayelerin başina dönünce görüyoruzki

وَإِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقًا

لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ

فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ

Sadakallahul Aziym Saff Suresi 6

Bunlarin birisi Mehdi birisde isa. yani O (Mehdi) O (yani isa), ve O da yani isada O (yani şimdi ahirzamandaki Mehdi)

ve böylece isa nin, yahut mehdi rasülün birinci versiyonunun, Muhammed den önce, incil ile gelmiş olmasi, böylece Muhammed Mustafanin son peygamber olmasina engel olmamiş oluyor. yine son Rasül Mehdi olarak geldiginde ise, onun besmelesinin unutulup sonda konmuş olmasi, böylece yani onun peygamberlik vaktinin ters durdugunu, yani işde yine, herkes mersine onun tersine duruşu ilede, yine Mehdi, Muhammedin son peygamber olmasina engel degildir . yani o sonda gelmesine ragmen ters duruyor olmasi, yani Tevbe suresinin besmelesinin ve tevbenin günahdan sonra yapiliyor olmasi ile, o sonda ahirzamanda gelen Rasülde olsa, yine şeytana aynen pabucunu teers giydirmekden başka ne olabilirki yani. yani şeytan gitti gitti azdirdi milleti, amma sona vardim sandi, son kayboldu ve başa döndü, ve sonda mehdi var, ve mehdi ters duruyor yani, burasi başlangic diyor. ve böylece şeytan aleyhillanenin bütün o gittigi yol ve emekleri boşa cikiyor ve dönüyor yine başa, yani kapisiz duvara carpmiş oluyor, cünkü mehdi kilit noktasidir .

ve ayetin okunuşu ve manasini veririsek:

orda gecen ahmed kelimisi hicde e öyle ismi ahmeddir manasinda degildir. daha önceleri bizde başkalarinin nakaratina tutulmuş dimtisci gibi, bizde öyle sanip onlari tasdikliyorduk, bu gün gördükkü öyle degildir. ve diyorki isa efendimiz" benden sonraki demek ile aynen muhammedden sonra fatmanin gelmesi ve muhammedin yoluna fatma ile tekrar devam etmesi gibi" işde isadan sonra demek isanin oglu, veya isanin babasi yani hem gelecek hem gecmiş, yani ters duran mehdi yani işde arapca ahmedu demek ben onun iyisinede kötüsünede teşekkür ederim manasinda. başina nun gelip nitekim nahmedu demek biz hamdederiz demekdir. ahmedü demekde ben hamdederim manasindadir. yani demek istiyorki o benden, bende ondanim, onun iyisinede kötüsünede sabreder şükrederim, cünkü o benim hem gecmişim hemde devam eden gelecegim demekdir.

ve bir fabrika mesela panasonic fabrikasi hem televizyon, hem radyo, hem ses aletleri, hemde telefon üretiyor. ve nasil olurda telefon panasonic olunca, ismin yanina bir numara verip bilmemne panasonic deniyorsa, nasil olurda, Allah, muhammed icin, muhammedun rasulallah desinde, sonrada isa efendimiz o ahmeddir desin. şayet öyle demiş olsa bile aynen, panasonic telefon icin kullanilan panasonic ismi, panasonic televizyon icin kullanildiginda, cok farkli bir alet, cok farkli özellik, ve hicde telefon olan panasonic alet, televizon olan panasonic alet degildir yani. ve öyle olunca ahmed olan muhammedse bile, o Ahmed olan Muhammed , Muhammed olan Muhammed degildir yani.

Hatta öyleki ayni panasonic markali telefonun, ayni iki tanesi icin, bir tane numara vardirki, o numara üretim sira numarasini gösterir, ve böylece ayni markali ayni numarali telefonun bile, birisi ahmetin telefonu olcagi, biri mehmetin telefonu olacagi icin, ayri eve, ayri memlekete, ayri insanlara gidecek olmasi, ve onunla, ayri ayri insanlarla konuşulcak olmasi demek olur, ve aynisi degil, ayni gibide görünüyor olsa, ayri bir telefondur, bu mananin uhrevi boyutunu, bu ayete kiyas ettigimizde demekki, öyle isa efendimiz, onun ismi ahmeddir falan dememiş olur yani. oradaki ahmed fiil olarak gelmiş yani hamd fiilinden olan , isim olarak degildir.

AYETiN OKUNUŞU:

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve iz kâle îsebnu meryeme yâ benî isrâîle innî resûlullâhi ileykum musaddikan li mâ beyne yedeyye minet tevrâti ve mubeşşiren bi resûlin ye’tî min bagdîsmuhû ahmed, fe lemmâ câehum bil beyyinâti kâlû hâzâ sihrun mubîn.

AYETiN MEALI:

Meryemden dogma isa dediki ey israilden yani israilden (yakubdan olmalar) veya jacob ogullari ben size ellerinizdeki tuttugunuz tevrat ile benim aramda olan bir peygamberi elciyi müjdeliyorumki o Rasül (Mehdiye) onun iyi hallerinede kötü hallerinde teşekkür ederim ki o onlara o ikisinin arasindan cikip gelcekdir (Muhammed ile Mehdinin arasindan ) Ve onlar bunun üzeerine dedilerki bu olamaz, bu bir sihirmidir ne ?

Sadakallahul Aziym Saff Suresi 6

Bu ayet şecere yaziliminda neyi nasil kullanacagimizi gösteriyor, ve ibni meryem kulllaniyor meryem den dogma demekdir ve annesine atfen kullanildigi zaman ibni kelimesi kullanmak gerekiyormuş, ve yakub ogullari derken ise yani beni israil derkende bin israil yani bin kelimesi ise babasina atfen kullanildigi zaman kullanmak gerekiyormuş.

ve mehdinin şeceresinin bir nevisi yani sadece kisaltilmiş olanlarindan bir taneside şöyledir:

Sahibi incil (Annesinin inci Tanesi) MEHDI Bin Mustafebni Ayşe Bin Ali Bin Ahmet ibni Fatima Bin Hüseyin binti Edeviya Binti Fahriye Bin Hüseyin Bin Osman Bin ilyas bin Muhammed ibni Meryem bin Aliriza ibni Rukiye Bintü Riza Bin Ali bin Hasan bin Hüseyin bin Avfan,....

ve gelelim bir başka mühim meseleyeki Tayyib fetullah ile danişikli dögüş yapip ve, risaleyi nur osmanlica yazilmişdir, o yüzden osman lice ögrenilmesini istemesi, kurani anlamalari icin degil , öyle olsa arapca ögrenilsin derdi, öyle demiyorda osmanlica ögrenilcek diyor. kuran osmanlica degilki, bu adam kurani ögrensinler diye düşünmüşde ondan dolayi osmanlica ögrenilmesini istiyor olsun, cünkü gayesi saidi nursi ahmaginin yapamadiklarini yapmak. ve bunlarca senedir bu cahil arapca bilmeyen, insanlar saidi nursi zikiri duasi yapiyoruz diye naardan meded bekliyoz diye dua ettiler, ve ettirildiler yani naar demek ateş demekdir, ve bunlar zerdüşt kürt soyu yani, ateşe tapan kürtler yani, hz ibrahimin ateşini yakmaya giden kertenkele soyuki, ateşden meded bekliyorlar, ve o her gün okuduklari duanin bir manasina bakin allah aşikina "minnen naar minennen naar" diye ne dedigini bilmeyen ahmak insanoglu ateş ve şeytandan meded bekliyorlar. yani mecusiler ve iran ve mezepotamya kurma hevesleride, o mecusi şeytan ateşini yeniden yakmak gayesi, ve eger saidi nursi naar yerine nur dedirseydi o duada, bu seferde kendine atfetmiş olcakdiki ve kendine taptirmiş olcakdi, ve narci nurcu denir bunlara ve narci işde ateşci demekdir, ve zaten ismi nur degil nursi sanki nurmuş gibi manasindadir nursi : yani nur degilde çakma nur demekdir. ve o yüzden minen nur da dedirtemezdi o duada zaten. ve bu illuminati köpegi tayyipde onun bu gayesine Amerika ile birlikte hizmet edip şeytanin büyük ateşini taa tunusda tutuşdurdular ve bütün orta doguyu kapladi ve geldi türkiyeye, ve türkiyeyide bu kertenkelelere verip, böylece bu şeytan cocuklarina hizmet etmiş olcak yani. bizim cahil halkimizda dua diye evliya diye bu adamin ardindan giderler. lan evliya olsa önce şeceresi belli ocak. bunun şeceresi nereye dayaniyor icazeti kimden almiş bir bakin tipe bak hizaya gel. inek gibi koc gibi balik gibi güzel ve semiz bir hayvanin kertenkele gibi tipsiz birini dogurdugu ve kertenkele cocuklari oldugu görülmüş vakiamidirki, böyle tipsiz biri muhammed ve evliya soyuna dayansin, yani cirkin olanlar illa cirkin cibilliyat li ve cirkin ve kötü ruhlu insanlardandir. ve nitekim Kabil gibi kötü ve cirkin birisine, Allah, cirkin kiz yazdi ve yaratti ve kabil alçagı kabul etmedi, habilin lokmasini aldi kaçdı, ve zina çocuğu ipneler itneler çirkin, ve kötülükde aşiri giden kahpeler puştlar dogdu ve dogmakdadir.

ve gavur dedigin kafirlerin yedigi kopardigi ciceklere bak

gavur daglarinda biten ciceklere, kabil lokmasi olmuş ciceklere bak

Bu alttaki kadinda türk ve müslümanin diyenlerin daglarinda biten ot

cünkü habile kala kala bu cirkinler kaldi kazigi yedik biz ezelden ey mü min

O yüzden ey iman edenler! yitik ve calinmiş mallarimizi arayip bulmak, bizim kutsal görevimizdir.

Tabiki burda Adem atamizin sadece habil ile kabilden başka cocuklarininda oldugunu, ve temiz kadinlar temizlerledir ayeti geregi, kurala uyan evlatlarida vardi unutmamak lazim. soyu onlardan gelenler ile kabilden gelenler farki size göstermiş oldugumuz sadece, amma iman edenler dedik, burasida dikkate alinsin, yani hiristiyan olupda Allaha iman edenlerde vardir elbet.

Ve muahmmed eger ilim icin ilim müminin yitik malidir nerde bulursa alsin dediyse kabilin caldigi habil lokmasi kizlar kadinlarda müminin calinmiş ve yitik mallaridir, sadece o hadis ile bunlari kiyas etmesini bilceksin ey müslüman. iyiler iyilerin malidir birde calinmişlar var işde.

Rabbim iman ehli, Mehdi ve Cemaatine, sevenlerine, sevdiklerine, Yitik mallarini, arayip bulmayi nasip etsin.

Amiyn

Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Mehdinin-Seceresi.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems,10 Şubat 2015 Salı

Original Kar © glan

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign