Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Tefekkür_ Düsünme_ Fikir Yürütme
 

karoglandesign

 

 

Tefekkür_ Düsünme_ Fikir Yürütme

(Kar©glanin 10.06.2014 Vaazi)

10 Haziran 2014 Sali

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Vallahu enzele minessemai maen feahye bihil erdza beade mevtiha, inne fi zalike la eayatenl likavmin yesmeuun.

sadakallahulaziym Nahl Suresi 65

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Allah gökten öyle bir su indirdiki (veya indiriyorki), onunla dünya yokolmadan önce dünyayi yeniden canlandiracak. Öyleki, bu dahi, Allahi bilmeniz icin, Allahin ayetlerinden biridir. ki, o söz, ve eayaat onun kavlini, sözünü dinliyenler icindir.

sadakallahulaziym Nahl Suresi 65

Allahümme salli ala muhammed mustafa. öyleki ey insanlik, onun ümmetine merhameti yüzünden, onun soyu, bir oglandan, yani rahmandan, yani babadan degilde, bir anneden yani, fatimadan devam etmekdedir. yani rahim tecceliyatina sahip, ümmetine o kadar merhametli bir peygamber, fatimaya ve soyunuda selam ve salat olsun. Nitekim güneşin temsili bir misali kadin rahmindeki yumurta yani tavuk kuş yumurtasinin sarisi gibi, yani güneş, Allahin azabinin degil, rahmetinin temisili misalidir.

öyleyse ona gidecegiz dedik, ona gitmek: önce anne babaya, sonra dedeye, sonra sonra, en sonra iki cihanin güneşine, ve ciragini yakki, güneşe yani, rahimdeki yumurtaya varmayan, ismail yildizinda dogmaz. öyleyse önce güneşimize varmamiz lazimmiş, amma güneşe öyle füzeyle gidilmez ucakla gidilmez, cin olmadan şeytan carpmayacan, yani önce merküre, yani önce latif varlik haline dönecen, sonra merkürdeki cin olcan, sonra güneşe gidecenki, ondaki bir ciragda sen olasin yani .

Güneş öyle hidrojen falan yakmaz. o, yani onun yakiti, etrafini aydinlatan evliyalardir.iyi insanlarin hayirlaridir sevaplaridir o güneşin aydinlik weren yedi beyza nuru ziyasi işigi.

etrafina fayda vermiynler kalirsa bu dünyada, o zaman artik güneş dogmaz olur,cünkü senin güneş sandigin rabbinin rahmetidir merhemetidir hayridir,iyilikler nereye gider sanirsin ey ahmak, nereye gider bu iyilikler, hic düşünmezmisin. sevaplar enerji haline dönüyor, ve o enerji nerde toplaniyor düşünmek yokmu, ey koca ahmak.

ve Zamanin sahibi kim ise, güneş onun adina dogar, yani güneş, yani muhammed, en son zamanin sahibi kimse, o olarak dogar, her dogan muhammed dogar kurali geregi, yani zamanin sahibi şimdi mehdi olduguna göre, iki cihanin güneşi, yani güneşimiz şimdi mehdi ile dogup mehdi ile batmakdadir ve yani sahibul zaman mehdidir. ve güneş dahi mehdinin hayirlari ile dogar mehdi ile batar. ve sizler ona gidecek oldugunuza göre, önce mehdiye varmalisinizki, mehdidende iceri olanlara varabilesiniz.

Bir insani eger sigaraya aliştirirsan adam fakirde olsa parayi cigara parasi ederde, yine icer o sigarayi. yine bir adami alkole aliştirsan, adam hasta olur hem parasi gider, hem akli gider, yinede icer o alkolu. yine adami eroine esrara aliştirsan, adam bunun kendini bir gün öldürcegini bile bile, yine icer. yine bir adami zinaya aliştirsan, o adamin helal olan karisi, en güzel bir kadin dahi olsa, gider onu birakir, firsati bulunca kör topal biriyle dahi zina etmeye kalkar. öyleyse eger, şer ve günah olan, böyle ahlak haline gelince, yani alişkanlik yapinca ölümüne yapiliyorsa, hayir ve sevaplar dahi böyledir. bir insan bir fakiri mutlu edince, bir hayvana yem verince su verince, bir fakiri doyurunca giydirince, rabbinin önünde egilip teşekkür ve hamd edince, yine namaz kilinca, oruc tutunca, zikir cekince, kuran okuyunca, hac edince, zakat fitre verincede, ayni o şer grubu olanlarin aldigindan daha fazla tat, ve lezet alabilir. ve bir defa tadinca, o da onlari, bir daha birakmayacacak kadar sever. namazin kokusunu ve faydasini gören biri, namazi terketmez. kuranin fayadsini bilen biri, kurani terketmez, orucu bilen oruc tutar. öyleyse neden insanlar alaca beynemaz oldular, bir namaz kilar, bir terkeder, cumadaaaan cumaya, bayramdan bayrama namaza varir. niye orucuda ramazandaaaan ramazana tutar ? cünkü onlar, onun yani, o ibadetin tadina varmamiş, tadini almamiş, faydasini bilmemiş demekdir. şer ve günahlar insanda ahlaki seyyie oldugu gibi güzel huy ve ibadetlerde ahlaki hasenedir. bir insana temizligi ve hijyenin faydasini ögretsen, ve mikroplarinda zararini anlatip, onlari ona göstersen, ve onu hasta ettiklerini bizzat taddirsan, o adam artik o mikroplardan uzak durmayi secmezmi hic. kim uzak durmaz ise ahmakdir ancak.yine katil ile arkadaş olan birisi, bir gün o katilin işine gelmeyen bir hareket yapinca, onu da öldürebilcegini hesap etmeli degilmi. ve kim Allaha asi gelen şeytani dost edinirse, bir gün o dost sandigi şeytanin, onuda satacagini bilmeli degilmidir.

öyleyse hayir işler, güzel ahlakli kimslerle beraber olmakla, insanlara sirayet eder. Kötü ahlaklarda, hep bir şeytan askerinden ögrenilir. ve nitekim Allahu Tealanin kuranda zinaya yaklaşmayin demesi, zina edenlere yaklaşmayin manasinida icerir. cünkü mikrop pis yerlerde cogalir kurali geregi, temizlik onun düşmanidir .ve pis ahlakli insanlarin yaninda, cebinde, hep mikroplar ve maddi manevi pislikler vardir. ve onlarla dost olmak, bir gün seninde, onun gibi,mikrobun biri olmana sebeb olur. ve yine temiz mütayyip Allah dostlari, ve salih kimselerle beraber olman, seninde namazi, orucu, hacci sevmene sebeb olur . bilki şunu, senin dostun arkadaşin, seni hayrami sevkediyor şerremi? eger sen zulumetten yana isen, o zaman hayirli kimseleri terket, onlardan sana zarar gelir.yine eger sen salih kimselerden isen, ve temiz ve güzel şeyleri seviyorsan, o zaman seni güzel şeylere sevkeden kimselerle dost olki, dünyada iyilik ve hayir cogalsin.ve aydinlandigin her işik hüzmesini öyle nimet bilki, o işigin seni aydinlattigi her bilgini, sende başkalarina yansitki, yani o salih kimselerden ögrendigin iylikleri, sende yakinindakilere ögretki, zamanin güneşinde çırağı olabilesin. sen yanki başkalari aydinlanabilsin, sen ögren ve tadki ögrendigin ve taddigin güzellikler işigin olsun. ve yaptigin hatalarln tecrübelerin, ve onlari terkedişlerinde seninde yakitin olsun.

Ayşe annemiz akrep burcudur, ve onun iki kücük gezegeni vardir birisi pluto, en geride yani yaşca muhammedden cok kücük, yani uzakda, fakat muhammedin ikinci en sevgilisi yani dünyanin yanindaki mars. hatice yani dünyamiz birinci, mars ikinci, sadece marsda su olmasi demek ayşedende muhammedin soyunun devam ettginin alametidir. Eger su var ise ve donmuş durumda ise onun icinde illa canli mikro oragnizmda var demekdir. ve mikro oragnizma demekde, yani hayvanlar, insanin sifati zatiyesi olan cbilliyatlaridir dedik. öyleyse ayşe annemizin gezegeninde su olmasi, onun dünyada cibilliyatlar halinde yaşadigini gösterir, yani onun ögrettigi hadisler demek, her birisi bir ahlak demek, ve her ahlak bir hayvani temsil eder, ve o ahlakla ahlaklanan insanda, o zaman, ayşenin cani olarak ruh ve hayat bulmuş demekdir.

Yine Neptünü iki uyudusu olmasi haniminin birinden iki tana üvey evladi oldugu

yine uranüsün alti cocugu vardir yine jüpiterin 12 uydusu oldugu söyleniyor yani peygamberin diger hanimlarindan olan diger üvey evlatlari ve süt annesi halime demek güneşimizi besleyen ana yildiz demekdir.yani onun sütünden emmiş olmasi, hücrelrinin onun sütünden meydana geldigini gösterir. yani peygamberimizin bir icinde dogdugu yildiz varmiş amine annemiz, birde onu besleyen anne, yani onu besleyen yildiz,annesi gibi göbeginde icinde degil, fakat dişda ve onun parcalarindan oluşdugu yilldiz demekdir bu.yani bu sonradan muhammede karişan bir yildiz demekdir bu. yani sistemimiz bazen diger halime sisteminin icne girip cikiyormuş, yani samanyolu bir başka samanyolu ile karişip tekrar ayriliyor. yani koezyon ve adisyon kurali: tebeşir tahtada durur fakat ona karişmaz, fakat suya süt katarsan su ile süt birbirine karişir. işde sistemimizde adisyon ve koezyon kanunlarinin oluşabilmesi icin gereken ilahi yasa, yani doga kanunu dedikleri, bu yasanin olma sebebi, halime annemizdir, ve muhammedin onun sütünü emmiş olmasidir..Ne Muhammedin aslindan nede ondan ayri, tahtada tebeşir gibi, yine onun hücrelerinde yer almasi suya süt karişmasi gibi.

Yine gecen haftaki vaazdan arta kalan bir konuda Rabbimiz katinda kiyametin dahi olmuş bitmiş olmasinin delilleri ise . Muhammed mirac ettiginde ona cennettekiler gösterildi yine cehennemde azab cekenler gösterildi. Kiyamet kopup sur üflenmden, haşr ve arasat meydani kurulmayacak, arasat meydaninda hesap görülmeden, sirat köprüsünden gecilmeyecek, sirattan gecmden, cennete cehenneme girilmeyecek ise, o zaman Muhammed nasil olduda, ümmetinden azap cekenleri, cehenneme girmiş vaziyette bulmuş olabilir. Demekki Rabbimizin katinda zaman ve mekan diye bir şey yok, ve evvel ve ahir hepsi birlikte, ve muahmmed nasil kiyameti bilmemiş olsun ki, muhammede kiyamette gösterilmiş, yine kabrimden ilk ben kalkarim hadisi gösteriyorki, haşr ve arasat meydanida gösterilmiş, yani o zamana götürülmüş muhammed. Kendini kendi gözleri ile film seyreder gibi seyretmiş. ve bu da demek olur ki Muhammed bir, degil binlerce Muhammed var, ve Muhammed haşrdaki muahmmedi gördü, sirattaki muahmmedi gördü, yine cennettekini gördü, yine cehhennemide bir nebze yanmadan sönmeden gezdi gördü. ve Bu demekki Muhammed bizatihi bütün Bedeni ile mirac etdi ve bu kainatin dişina taşdi demekdir.bu kaintta olanlari ancak kainatin dişina cikipda bakan görebilir. yani bir olaya şöyle geriye cekilip bakarsan, bütün gelen giden, vuran, döven dövülen görülebilir degilmi! öyleyse miracda muhammedin kainatin dişina cikarildigi zaman dilimi demek, ve zamaninda mekaninda üstündeki bir makam, makami mahmud budur.

ve rivayet olmuşdurki kiyamet koptukdan sonra yani sur üflenice herşey biter ve ikinci sur üflenice gökten meni şeklinde bir yagmur yagar ve insanlar toprakdan ot biter gibi bitip dirlilrler, ve başlarindaki toprklari silkelerler buyruluyor. ve baştaki ayet teki işde o sudan bahsediliyor ve o su kainat yok olmadan önce, onu dirltecekmiş yan,i misali nisan yagmurlari amma, onun asli işde haşr ve öldükden sonra ikinci sur ile dirilme, ve sonra hesap görülme, ve insanlar cennete cehenneme gidince bu kainat yok edilcekmiş yani, ayette ne deniyor "beade mevtiha feahya" ödükten sonra dirilten su, ve bu ayetin ebcedini hesap edecekdim amma, bu haftaki vaaz da burda sona erdi artik bu vaazdan gelcek haftaya devrediyoruz onuda.

Allahümmahşuruna fi zümretissalihiyn.

Rabbim o günde bizleri salihlerle bereber haşreyle bir araya getir.

Yani bugün dahi bizleri salihlerle bir arada tutki iyilik ve hayir tarafindan olabilelim. Allah muhafaza, birde rahmetin icinde olupda azap ceken, rahmetin icinde, rahmettten nasibi olmayan ahmak ebu leheb varki bizi onunlada bir artaya getirme ya Rabbi.

işe onun zümresi bu gün, Mehdiye eripde, mehdinin faydasini göremeyen ahmak demekdir. Mehdiden yani hidayetin anahtari oilan elhadi el mehdi hidayetin ismi mef ulu olan Hz. Mehdiden, hidayetten fayda görmeyen, kalbinin kapisi mühürlü ahmaklar zümresi, imanini kurtaramayan ahmaklar demekdir.

Rabbim, müminleri: onlarin yaninda yöresinde fikrinde olmakdanda muhafaza buyursun

Amiyn.

elfatiha maassalavat

 

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 10.06.2014 Sali

Original Kar © glan


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/tefekkur.mp3

 

 

 

 

 

 

karoglandesign

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign