Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Tevfik-Allah-iledir

Tevfik - Yani Uzlaşma - Anlaşabilme Ancak Allah iledir

(Kar©glanin 19.11.2014 Vaazi)

19 Ekim 2014 Çarşamba

قَالُواْ يَا شُعَيْبُ أَصَلاَتُكَ تَأْمُرُكَ أَن نَّتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا

أَوْ أَن نَّفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاء إِنَّكَ لَأَنتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ

قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِن كُنتُ عَلَىَ بَيِّنَةٍ مِّن رَّبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا

 

وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلاَّ الإِصْلاَحَ مَا اسْتَطَعْتُ

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ

 

Sadakallahul Aziym Hud Suresi 87 - 88

OKUNUŞU

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Kâlû yâ şuaybu e salâtuke te’muruke en netruke mâ ya’budu âbâunâ ev en nef’ale fî emvâlinâ mâ neşâu , inneke le entel halîmur reşîd.
Kâle yâ kavmi e raeytum in kuntu alâ beyyinetin min rabbî ve razakanî minhu rızkan hasenâ(hasenen), ve mâ urîdu en uhâlifekum ilâ mâ enhâkum anhu, in urîdu illâl ıslâha mâsteta’tu, ve mâ tevfîkî illâ billâh(billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.

MEALI

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Dediler ki: Ey Şuayb! Babalarımızın taptıklarını (putları), yahut mallarımız hususunda dilediğimizi yapmayı terketmemizi sana namazın mı emrediyor? Oysa sen yumuşak huylu ve çok akıllısın!
Dedi ki: Ey kavmim! Eğer benim, Rabbim tarafından (verilmiş) apaçık bir delilim varsa ve O bana tarafından güzel bir rızık vermişse buna ne dersiniz? Size yasak ettiğim şeylerin aksini yaparak size aykırı davranmak istemiyorum. Ben sadece gücümün yettiği kadar ıslah etmek istiyorum. Fakat başarmam ancak Allah'ın yardımı iledir. Yalnız O'na dayandım ve yalnız O'na döneceğim.

Sadakallahul Aziym

Hud Suresi 87 - 88

Allahümme salli ala delilul iman Muhammed Rasulallah

Ellezi "La ilahe illallah Muhammedün Rasulallah"

Ve Salatun ve selamun ala cemi il Enbiyai vel Mürseliyn , ve salaten selamen cemi il Melaiketül mukarrebun.

Yolculugumuza başliyoruz:

Tevfik kelimesinin ana ismi, yani türedigi ismi ise: vefadan türemişdir. ve vefk demek cok vefa gösteren demekdir. Tevfik ise senin karşindakine vefali olman demekdir .ve böylece empati demek olur. Yani kendini karşidakinin yerine koyup, onun cephesinden, yaptigin fiiile ve ameline bakmak, ve ona göre hareketlerini filini sözünü sazini düzetmek ve vefali olmak demekdir.

Bu manada tevfik: uzlaşma ve insanlar arasi ilişkilerdeki anlaşabilme, ve anlaşilma demek, işde Tevfik illedir, yalnizca tevfik iledir, empati iledir. ve tevfikde ancak Allahdan gösterilen bir incelik iledir. Allahsiz bir Tevfik, imansiz dinsiz bir tevfik, Tevfik degildir demek olur, bu yukardaki ayetlerin kisaca mana ve özeti olarak.

Ve bu Manada gecenki vaaazlara baglar isek bu vaazin bu noktasini

ve" La mevcuda illa Hu" Yani "Allahdan gayri bir mevcudat Yokdur" diye iman edip birde empati yaptimi insan, sende Allah tecellli ettigi kadar, karşindakidede Allah tecelli ediyor demekdir. ve insan hic yaradanini dövmeyi sövmeyi düşünürmü, yani anasini babasini dövmeyi düşünmekde, bunun misalidir ,onlar senin dünyaya gelmene vesile oldular, nasil bir ahmaklik onlari dövmek sövmek degilmi, kim düşünür, bunu ancak ahmak olanlar düşünür, ve yani isayi katledenler gibi manyaklar , Allahi öldürmeyi düşünen, Allah ile savaşmayi düşünen ahmaklar. Sende kainat yazili ise, bendede yazili ise, ve kainat muhammed ise, ikimizde muhammediz, yahut cenabi mevla kainati kendi süretinde halkettiyse, sende mevla cevheri sakli, bendede. öylese muhammed, muhamede sövermi dövermi ey ahmak insanoglu. evet ilk sövmeyi ben yaptim bile, ahmak dedim cünkü, onlar kördür sagirdir anlamazlar idrak etmezler diyor rabbim. işde o kör ve sagir olanlar,yani ahmaklar demekdir bu. işde onlar, isayi carmiha gerdiler, yine yahyayi şehit etdiler, hüseyini şehit etdiler. yine zekeriyada şa ya da böyle.

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Sadakallahul Aziym yasin-suresi-2.sayfadan-kesit

 

Okunuşu:

vadrib lehüm meselen ashabel karyeh izcaehel mürselun ( 14 ) iz erselna ileyhimüsneyni fekezzebuhüma feazzezna bisalisin fekalû inna ileyküm mürselun ( 15 ) kalu mâ entüm illâ beserün mislüna ve mâ enzelerrahmanü min sey'in in entüm illâ tekzibun ( 16 ) kalu rabbüna yalemü inna ileyküm lemürselun ( 17 ) ve ma aleyna illelbelagul mübiyn ( 18 ) kalû inna tetayyerna biküm lein lem tentehu lenercümenneküm ve leyemessenneküm minna azabün eliym ( 19 ) kalu tairüküm meaküm ein zükkirtüm bel entüm kavmün müsrifun ( 20 ) ve cae min aksalmediyneti recülün yes'a, kale ya kavmit tebiul mürseliyne ( 21 ) ittebiu men lâ yes’elüküm ecren vehüm mühtedun ( 22 )

Sadakallahul Aziym yasin-suresi-2.sayfadan-kesit

Meali:

Onlara, şu şehir halkını misal getir: Hani onlara elçiler gelmişti.

14. İşte o zaman biz, onlara iki elçi göndermiştik. Onları yalanladılar. Bunun üzerine üçüncü bir elçi gönderdik. Onlar: Biz size gönderilmiş Allah elçileriyiz! dediler.

15. Elçilere dediler ki: Siz de ancak bizim gibi birer insansınız. Rahmân, herhangi bir şey indirmedi. Siz ancak yalan söylüyorsunuz.

16. ( Elçiler ) dediler ki: Rabbimiz biliyor; biz gerçekten size gönderilmiş elçileriz.

17. "Bizim vazifemiz, açık bir şekilde Allah'ın buyruklarını size tebliğ etmekten başka bir şey değildir" dediler.

18. ( Bunun üzerine onlar: ) Doğrusu siz bize uğursuz geldiniz. Eğer bu işten vazgeçmezseniz, andolsun sizi taşlarız. Ve bizden size mutlaka fena bir kötülük dokunur, dediler.

19. Elçiler şöyle cevap verdi: Sizin uğursuzluğunuz sizinle beraberdir. Size nasihat ediliyorsa bu uğursuzluk mudur? Bilakis, siz aşırı giden bir milletsiniz.

20. Derken şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi. "Ey kavmim! dedi, bu elçilere uyunuz!"

21. "Sizden herhangi bir ücret istemeyen bu kimselere tâbi olun, çünkü onlar hidayete ermiş kimselerdir."

Sadakallahul Aziym yasin-suresi - 2.sayfadan-kesit

Bu ayetlerden deers aldik ve diyoruzki

Mehdi ortaya ciksinda savaşalım diye ,kahpe kafir Iraki karişdirdi olmadi , cikmadi kimse ben mehdiyim diye. yine Afganistana saldirdi, 12 eylül olayini kendi icad etdi, ve istiyorki, Mehdi kim ise ciksinda onunla savaşip, onu Yenelimde, haşa Allaha karşi galip geldik demek icin yani.

Yine filistin ve suriyedekilerde bunun ayni tezahürleridir.

Bazi ahmaklarda neymiş türk birligi kurcaklarmiş. yani dünyaya hükmetmek istiyor ahmak .

Körmüsünüz sagirmisiniz sizler, osmanli ayni derde düşdü dünyayi fethetdcen müslüman etcen derdine düşdü, viyanadan bir vurdular yumurugu, yikildi osmanli diye bir kimse kalmadi. ve Mehdi yani dünya hükümdari olcak olan mehdi, osmanlidan degilmiş yani. Almanlar ikinci dünya savaşinda bir mehdi cikardilar Hitler diye bir mehdi, dedi Rabbim dünyayi sana boş teslim etcen dedi. ne oldu rusyadan bir vurdular yumurugu, götünün üstüne oturdu. ve demekki mehdi olmayana nasip degil bu mehdilik. ve mehdilik öyle cebbarlik demek degil, yani dövüp sövüp kirip gecirmek ile, kimse ne müslüman olur, ne Allah der, kitap der, nede iman eer . güzellik ve vefanin cözemedigi bu meseleyi, kavga ve savaş, hicbir zaman cözemez. ve insanlik da dürtüklüyor:" hadi cik ortaya mehdi cik ortaya medi" diye ve herkez bir

Arnold Schwarzenegger bekliyor. bir kurtarici kahraman . oysaki kafirlerde bekliyorki ciksinda, isa gibi öldürelimde galip biz olalim diye.

oysaki rabbimiz ne buyuruyor

Esteuzubillah

وَاللّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ

sadakallahul Aziym Yusuf suresi 21 den bir kesit

Manasi:

Esteuzubillah

Allah en galip gelen Emirdir. yani hüküm verendir. yani onun emiri bütün emirlerin üstündedir. onun hükümranligi, bütün hükümdarlarin hükümranliginin üstündedir. amma insanlar bunu anlayamazlar.

onun emirinden kasit, onun tayin ettigi hükümdar, yani Hz Mehdi.

ve yukardaki ayet yasin suresi ikinci sayfadan kesit deki mesele, hatay iskenderunda olan olay, yani Rabbimiz, isanin havarileri icinde Rasul kelimesini kullaniyor , yani teblig edici kimseler. halbuki onlar peygamber degil amma, peygamberin arkadaşlari idi, 12 tanelerdi, 12 havariyyun. yani Allah onlarida rasuller diyor. öyleyse mehdide bir Rasuldür demek yalniş olmaz. ve bu ücret istemeyen rasullere insanligin yaptigi ortada iken, bundan ders almak lazim. yani şimdi Muhammed gelse, ve gitse filistinde israile dur dese, vallahide billahide, yapacaklari ayni, havarileri ödürdükleri gibi onuda öldürmeye kalkacaklar. nitkeim dokuz kişi gaza geldi gitdi, canlarindan oldular . hani ne yapalim bu zulme karşi susalimmi diycekesiniz . zeten kafir in aradigi o,birileride kavga seyretcekler film seytretcekler kim galip gelcek diye .

Rihanna rogue diye parfüm cikarmiş, yani diyorki hadi cesur ol cik ortaya. gaz veriyorlar, vallahide billahide, bazilari horuz dögüşü seyretmek meraklisi yani.

öyle mucize keramet bekleyen ahmak cok.

oysaki biz ne dedik mehdi hz Ali soyu, ve hz. Alinin zülfikari, öyle tayyip ahmaginin aradigi gibi boyun kesen kilic degil, ilim kilicidir, ilim ehli olmayan ahmaklar, işde böyle dünyayi karişdiri, birde mucize keramet bekler.

Mucize vardir tamam amma, Allah yasalarini hep terketcek olsaydi,Fizik kanunlari koydu, niye yasa koydu o zaman.

o zaman Allah yasalarini kendi terkederse, o zaman namaz kilmayan adamda, bende senden ögrendim ve senin emrin namazi bazen terkettim işde demezmi. yine niye zina ettin derse, O adama: sen bile kendi yasalarini terkediyorsun, bende senin zinaya yaklaşmayin emrini bazen terkediverdim deme hakki dogmazmi o zaman .

Ve Tevfik ancak Allahdandir. yani uzlaşma Allahdandir. ve vefa bilmeyenlere vefa ögretmekde mehdinin işi degildir. nitkeim o iki havariye yalancilarsiniz dedi gecdi bu insanlik.

Vefa nedir anlamyan vefasiz insanlar.

Empati kurmasini bilmeyen insanlik, ne hayvan sevebili, ne bitki, ne insan ne melek . hayvan sevmekde böyledir empati, yani onunda cani var, oda canli onunda hakki var demek gibi yani, empatiiiiiiiiiiiii.

anlayanlara ve anlamayan, mucize keramet bekleyen ahmaklara duyurulur.

Allahu veliyyut Tevfik.

yani manasi o sizin bildiginiz mana degildir.

Tevfikin ana maddesi, ana babaniz demekdir. Anana, bacina, babana kardeşine yapamaycagin şeyleri, kimseye yapma demekdir yani.

Rabbim mehdi cemaatini vefali kimseler eylesin.


Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Tevfik-Allahdandir.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 19.11.2014 Çarşamba

Original Kar © glan

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

7/24 Saat , Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign