Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Ueveysiler-ve-Cahiller

 

Üveysiler ve Cahiller

(Kar©glanin 14.01.2015 Vaazi)

14 Ocak 2015 Çarşamba

بسم الله الرحمن الرحيم

وَمِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً

يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ

وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ

أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 165

OKUNUŞU:

Ve minen nâsi men yettehızu min dûnillâhi endâden yuhıbbûnehum ke hubbillâh, vellezîne âmenû eşeddu hubben lillâh, ve lev yerâllezîne zalemû iz yeravnel azâbe, ennel kuvvete lillâhi cemîan, ve ennellâhe şedîdul azâb

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 165

MEALI ve KISA TEFSiRi:

Insanlardan bazi kimseler , Allahin dünyasindan dünyalik birşeyi,Müminlerin allahi sevmesi kadar cok şiddetle aşkla sever , işden onlar zulumu ve karanligi ve birilrine azab etmeyi severler, oysaki hak edenlere, Azab edici kuvvetin, en çetin ve şiddetli olanina, Allah sahiptir.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 165

Allhümme Salli ala Muhammedin ve ala eeli Muhammed,

Hüver Rasul Raufurrahim lil ümmeti.

Allahim Muhammede ve Ehline (yani yolundan gidenlere) selam söyle bizden.

ki O Peygamber ümmetine karşi cok merhametliydi.

YolculUgumuza başliyoruz

ve biz dedikki siyah siyah kalacak beyazda beyaz. Öyle herkes müslüman falan olmaycak dedik. Siyah ve beyazin yani sira ve arada renklerin birbirine karişdigi yerler vardir, mesela kirmizi ile sari karişinca mehdinin rengi olan turuncu oluşur , yine siyah ile beyaz karişinca gri gibi ara renkler vardir.

ve işde bizim sözümüzü dinleyipde, fransada hiristiyanlar, hiristiyan kalcak , müslümanlarda o kadar hertarafi kaplamasin diye protesto edenler, bizim talebelerimiz idi. ve bu işin siyasetinin bu oldugunu anlayanlar idi onlar. ve fakat ayni yezidin, hüseyin efendimizi anlamayip, onun bile bile sotaya yattiginI, yani yenilmek icin oraya vardigini anlamayan ahmak yezid gibi, işde tayyipci ve radikal islamci ahmaklar, olayi ciddiye aldilar, ve bu cahil dincilerin elinden, ikinci kerbela fransada meydan gelmiş oldu. ve evet her davanin ilk şehitleri olur, sanki elektrik ilk icad oldugunda elektrigin carptigini bilmeden, carpilip yaralanan ölenler olmadimi? elbet oldu. ve bizim davamizda, mevsimler davasi idi. ve kiş ve yaz kutbu oluşturmak idi, ve kiş gecincede bahar gelecek, diger iki zit kutbu bahar ve sonbahari oluştucakdikki, tam burda devreye radikaller girdi. ve yine tam emin olamiyorum, bu ayni IşID gibi, düzmece bir düşman ve kavga oluşturmak idi, fakat gercekden onlarin ölüp öldürülmediginden emin degilim. amma yezId hüseyini anlasaydi, o zaman hüseyinin sotaya yattigini, yani Rabbimizin müminlerede sanki yenilyormuş gibi yapiverin, demek istemesini anlamiş olurdu. ve o zaman onu öldürmez, belki Hz. Yusufun kardeşi Bünyamin gibi, öldürmeyelimde kuyuya atalim derdi. oysaki yezid, ara mevsimden degilmişki, burcu ya kiş, yada yaz burcu, cünkü ya siyah var onun icin, yada beyaz, ara renkler olamaz, ve yine mehdi turuncudur, onda hem yaz, hem kiş, hem bahar, hem sonbahar vardir . ey kiş burclari bilinki silzer radikallersiniz, radikal yobaz dinciler sizlerden cikar, yani ya siyah ya beyaz. amma bilesinizki, bu dünyada dört mevsim var, sadece yaz kiş degil yani ve ilkbahar ve sonbaharda var, ve ilkbhar sogukdan sicaga geciş , uzun geceden, uzun gündüze dogru yol almak, yani Siyahdan Beyaza dogru ,yine sonbahar ise, sicakdan soguga geciş, ve uzun gündüzden, beyazdan siyaha geciş mevsimi.

mayasi denk gelmiş hamurdan olmuş, ve tuzu, suyu karerince katilmiş, ve birde merhametli ve eli lezzetli bir annenin yaptigi ekmek, nasil tatli olurda, katiksizda yenirse, işde mehdide herşeyden karerince vardir , Muhammed bahar burcu ve iyilk güzellik merhamet duygulari cok yüksek, ve azab kuvveti az desek olurmu acaba, nitekim Muahmmed icin Rabbimiz o raufurrahimdir buyuruyor, yani merhametlilerdende cok merhametli.

Esteuzubillah

بسم الله الرحمن الرحيم

لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ

عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ

عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

Sadakallahul Azyim - Tevbe Suresi 128 - 129

OKUNUSU:

Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz, aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm.

Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh, lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm.

Sadakallahul Azyim - Tevbe Suresi 128 - 129

Meali:

Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.

(Ey Muhammed!) Yüz çevirirlerse de ki: Allah bana yeter. O'ndan başka ilâh yoktur. Ben sadece O'na güvenip dayanırım. O yüce Arş'ın sahibidir.

Sadakallahul Azyim - Tevbe Suresi 128 - 129

ve onun ümmetine karşi rahmeti merhmetli oluş sebebi o yeniden Fatma olarak dogunca, ümmetine anaç olmasina karşi, insanlar eger onu anlamazlarda, ona ve dine yüz cevirirlerse, sen deki "rabbim bana yeter" benim sizede ihtiyacim yokdur yani demekdir bu, yani "sizin iman etzmeniz beni yüce ve kutsal yapmaz, benim rabbim beni yüce yapmişdir zaten" manasinda yani.

ve muhammedin ana sifati yani ana olma kromozomu yüksek ve hem erkek amma hemde bir kadin gibi rahim ve merhamet duygulari taşiyan, ve böyle olunca demek olurki, ostrojen hormonu yüksek erkek, ve Mehdi ise onun tersi ve torunu, ve fatma gibi bir annenin torunlarindan, yani muhammedin fatmasinin, bu seferde tuzu yagi denk bir hamuru olan cibilliyatda, yani rahman ve rahim eşit miktarda, kizilcak yerde kizan, acincak yerde aciyan, ve fatma anne ve kadin iken, mehdi er ve erkek ve baba cibilliyatinda dogan ve rahman yani baba ve er konumunda, ve muhammedin bu serferde testesteronu fazla galip gelip, böylece er olarak yeniden Muhammedmehdi olarak dogdugu bir kimse.

ve yazin atilan insan tohumu yani, yazin yenen yiyecekler nitekim soguk tabiatli olup, karpuz kavun gibi serinletici, yani soguk tabiatli yiyecek yiyenlerin, soguk burclu kiş burcu cocuklari oluyor. ve kişin tohum atanlarinda, kişin sicak tabiatli yiyecekler yiyince elma ,portakal ,fasülye , nohut gibi, bu seferde yaz burcu cocuk meydana geliyor. ve biz dedikki insan ömrünü uzatan iki şeyden biride, yazin kiş, kişinda yaz yiyecegi yemek dedik. ve böylece ne oldu o zaman, meşhud burcdaki cocuklarin dogmasina sebeb olduk. ve eger dünyanin kiş mevsimi olan yere, yaz mevsimi olan yerden, meyva sebze götürülür, ve orda yenirse, ve o zaman o yiyeceklerden oluşan meni ile atilcak cocuk tahumu, meşhud burcda dogar. cünkü onun dogacagi yer yaz iken, o ise kiş burcunda dogar dedik. ve jenifer Lopez işde böyle birisi ve, agustosda dogmasina ragmen, o meşhud ve kiş ve oglak burcu demişdik işde.

ve böylece insanin yedigi onun ahlaki ve sifatini, cibilliyatini ve onun kurallarini oluşturuyor .ve kişin cetin vaktinde doganlar, yazin buz gibi su icenlerin, buz gibi karpuz yiyenlerin cocuklari , dondurma yiyenlerin cocuklari. ve böylece onlarin, ne derece kara ve siyah olcagi belli olmuş olur. ve eger o insan dondurmayi cok seviyorsa, onun tabiati öyle istiyor demekdir, ve meyvasida işde gecenin koyu ve siyahin cok oldugusoguk kiş vaktinde dogacak demekdir. ve böylece eger birde ne olur, kiş burcu ise burnunun dikine giden olur yani, hani kara cahil yürüyüşü desek, inatci desek yani, ve gözü kara desek yani. ve eger yaz burcunda ise bu seferde verimli, olgun, ergin kemal sahibi, edebli, usluplu, tertipli, temiz düzenli akilli dindar muhammedden yani güneşden yeterince nasibini alan onu anlayan bir burcdaki kimse olur. ve bire işde yazken kiş burclu meşhudlar vardirki muhammedin vaktinde dogup onu bilmesine rağmen, muhammedi kabul etmiyenler, yani yazin doğmasina rağmen soğuk tabiatli olanlar, ve onlarin başi yezid ve ebu cehil gibi kimseler. ve birde kişin doğmasina rağmen yaz tabiatli, yani veysel karani gibi, görmesede iman edenler, sevenler, üveysiler .tabi birde isa gibi, meryemin yazin kiş, kişin yaz meyvasi yiyipde, ondan olan cocuk isa gibi istisnalarda vardir. kişin kara ve gece siyah vakti dogmasina ragmen, imanli ve beyaz tabiatli nur sahibi kimse.

ve mehdinin yine üveysileri vardir, onu görmeden sevenler, yani onun yakininda olmadan onu sevenler ona tabi olanlar.

ve onunda Ebu cahilleri olcakdir, onun yaninda olupda, onu anlamayan ebu cehil gibiler.

işde Fransiz karikatüristler mehdiye fransiz kalmayip, onun davasini anlamişlar, ve onun davasina yardim etmek istemişler. ve yine onun ebu cehilleride müslüman olupda, onun safinda olupda, O nuda onlarida (onun askerlerinide) anlamyan ahmaklar, işde bu milleti güldüren zavallilari (karikatüristleri) öldürdüler," eger bütün haberler dogruysa" . ve peki öbürleri ne yapti bu seferde, onlarda onlari öldürdü. kim kazandi peki? valla ne mehdi kazandi, nede müminler. bu oyundan karli cikan ise, şeytan ve hizbi oldu malesef.

ve mehdiyi tam anlayip ona tabi olcak kimselerin sayisi 312 veya 313 olcak deniliyor yani.

işde nesrettin hoca akşehir gölüne yoğurt calip ya tutarsa demiş, oysaki yoğurt calincak süt tenceresine katilcak yoğurt mayasi, en azindan tencerenin büyüklüğü yaninda 2, 3 kaşik miktarinda yoğurt olmasi lazimki, o yoğurt bakterileri cabucak tencerenin heryerini kaplasin ve sütü yoğurta cevirsin. ve eger yoğurt az olursa, sütün hepsi yoğurta dönmez, ve yarisi sulu olup telef olur ve cullap gibi bir yoğurt olur, ve eger maya karerince ve denk bir yoğurt tan olduysa, o tencerede karerince isitildiysa yoğurta döner, ve o yoğurt bakterileri cabucak, ölmeden tenecerinin heryerini kaplarlar ve kestine gibi yoğurt olur.

ve bunun orani, insan kainatin haritasi, ve insan doğmasi icin konulan tohumdaki spermin büyüklüğü kainattaki, insanin orani gibi, ve tenceredeki süte katilcak yoğurt miktarinin oranini gösterir bu da işde.

ve bizler (Mehdi ve Askerleri) Avrupada, Amerikada, diger memleketlerde, birer maya gibiyiz, ve maya sağlam olursa, yani mehdi askerleri mehdiyi tam anlayip, ona tabi olurlarsa , maya sağlam demekdir,ve maya sağlam ise, bu dünya kestine gibi yoğurt kesilir ve yemeye doyulmaz.

Mehdinin şahidlerine ve üveysilerine selam olsun.ve eger onlar Mehdinin bu davasi üzre öldüler ise şehiddir onlar.

Rabbim Her Hak davanin ve

Mehdinin davasinin şehitlerine de, rahmet ve magfiret eyleye. Amiyn


Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/ueveysiler-ve-cahiller.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 14 Ocak 2015 Çarşamba

Original Kar © glan

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

7/24 Saat , Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign