Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Vaazlar

karoglandesign

karoglan design

 

ASR YÜZYIL

22.09.2011 Perşembe

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Velasr, innel insane lefi husr,illellezine eamenu ve amilussalihati veteva savbil hakki veteva savbissabr.

sadakallul aziym .

Mekke 571-Medine610

Medine 610 - Medine 6..

Ebu Bekr 6..--Hz ömer 6.. Hz Osman6.. Hz Ali 6..

671 Hz Hüseyin 670 Hz Hasan

 

Yolculugumuza basliyoruz

Yolumuz Asr yani yüzyil bahsi ile başliyacak.

Yüzyil bahsini kurani kerim Asr suresi ile insanliga ögretiyorki.neden asr yani yüzyil bahsi vardir.cünkü muhammed ümmetinin ömrü asr olmuşdur diger ümmetlerin asri asr yani 100 yil degildir mesela isanin ümmetinin ömrü 100 ü gecer amma ümmeti muhammedin en piiri sayilan osman efendimiz mübarek dahi 100 ü gecmemiş edebsizlik etmemiş ve asr suresine hilafet etmemişdir.isa mübarek ise islama dişardan giren olacakdirki ömrüne ömür katan olcakdir hem isa asri gibi 100den fazla hemde ümmeti muhammedin ömrü asr gibi yani isa aleyhisselam geldiginde gittigi gibi gepe genc yaşinda olmiyacak velhasil kelam.

yani isa efendimiz ümmeti muhammedin son piiri yani ömrü uzun olani olacakdir.velhasil en uzun ömrü adem atamizin ömrü 3000 senedir yani isa mübarek de o sünneti eda eden olcak ve fakat adem atamizin yaşina ulaşmasi mümkün degildir cünkü adem atamiz birinci semada isa ise ikinci semadadir yani adem atamiz 3000 isa ise 2000 li dir bir insan bugün ademin sünnetine ittiba edemez amma cenabi mevla isa aleyhisselamin ömrüne bereket verip onu ümmeti muhammedin piiiri olma şerefine eriştirecekdir. piir en yaşli ve en deneyimli olan olacakdir nasil adem atamiza bütün isimler ögretildiyse isa aleyhisselamada bütün kitaplar ögretilmiş olcakdir ve bütün kitaplari ezbere bilcek ve ümmeti muhammedden ve isevilerden veya musevilerden veya lutilerden veya ismaililerden herkim kaldi ise onlara onlarin kitabi olan kitabin hükmü ile yani sünneti ile amel etmesini tavsiye edecek ve kuran ise bütün hepsinin dercedildigi kitabi mübindir. ne buyruluyor yasin suresinde

esteuzubillah ve külle şeyin ahseynehu fi imamin mübin.

sadakallahul aziym o mübin olan imamda bütün herşey icinde olcak buyuruyor rabbimiz o halde isa aleyhisselam yürüyen incil yürüyen kuran yürüyen tevrat yürüyen zebur ve yürüyen sahifeler olacak velhasil kelam bütün hepsi o imamin mübinin icinde dercolmuş olacak yani bütün yazilimlar adem sünneti ile ona devrolmuş vaziyette ve bütün ilim onun icinde olcak eger bu bir yazilim ise yani büyük kitap ise o imamin mübindir ki o göreve vekaleten bu gün mehdi aleyhiselam bakmakda ve bütün ilimler o imami mübin mehdide cereyan etmekdedir.

insan bedinde yani kainati alemin haritasi insan bedinine baktigimizda en uzun diri kalan cürümeyen aaza dişlerdir.dişler 3000 sene cürümezler. yani adem atamizin bulundugu sema kati yani kainati alemin haritasinda agizdaki dişler misalidir ve 32 evladi hep ikiz ikiz bir alt bir üst diş olan evlatlari bütün dişler bir erkek bir dişi olmasina ragmen köpek dişleri kendi gibi köpek dişi ile karşi karşiyadir diger dişler hep biri birini icine alcak vaziyetdedirler.kabil ise kendi ikizi ile evlidir. velhasil kelam.

ibrahim aleyhisselamin ömrü 300 sene oldugu rivayet edilir vücudun saclari 300 sene cürümeden durabilir. ki ibrahim aleyhisselam piirlerdendir ve saci ilk agaran peygamber ibrahim aleyhisselamdirki yani onun ümmetinin ömrü saclar misalidir ve 300 sene civarindadir.

isa aleyhiselam yaninda iplik igne götürmüşdür yani kumaşlar en iyisi güneşde kaldigi zaman 110 veya 120 senede cürür hic giymesen dahi artik o 120 sene gectimi elledimi dökülür vaziyetdedir işde isanin ümmeti 110 120 gibidir ve yaşlandiklarinda artik cürük kumaş gibi olurlar dökülürler velhasil kelam.

ümmeti muhammede gelince onlarin ömrü peygamberlerinin sünneti 63 senedir amma rabbim ebu bekr ömer osman ali ve hz hasan ve hüseyinle bereket verip saadet asrini tamam etmiş ve 100 seneye tamamlamiş ve ümmeti muhammedin ömrü yani saadet asri 100 senedir. yani velasr demek ümmeti muhammedin ömrüne yemin etmek demekdir ki insan ömrü 100 sene olmasina ragmen haala hüsrandadir öyle bin sene falan degil 100 sene amma 100 seneyi iyi degerlendiremiyor ancak iman edip salih amel işleyenler hakki ve sabri tavsiye edenler müstesnadir.

halbuki bir şey ne kadar az ise o kadar kiymetlidir altin az bulunan maden ne kadar kiymetli elmas daha az bulunan daha kiymetli oysaki ümmeti muhammedin ömrü bütün peygambelerin ömrünün onda biri gibi işde bu yüzden muhammed mustafa demişki ahir zamndaki ümmeti muhammed bizim yaptigimizin onda birini yapasalar kafi gelcek buyurdular. yani biz ise ümmeti muhammedinde prometüre cocuklariyiz iman edersek nefes almamiz yetecek amma ahmaklar bunu anlamiyorlar!!!

Gelelim mühim bir mesleye Cübbeli diyorki babam müctehid diyor kendide mehdi olamadi ve mehdi bu asirda gelmiyecek diyor .

bre adam sen mehdi olmadin diye mehdi gelmiyecek demek sana yakişirmi.

babana müctehid demek icin islami yenileyen olmasi lazim baban islamda neyi yenilemiş hangi yeniligi yapmişki ona müctehid diyelim 300 senedir müctehid gelmiyor dünyaya. müctehid demek ictihad eden demek islam islamin yeni kurallarini koyan demek 300 senedir kim yeni bir kural getirdi hepsi rabbani şöyle dedi bilmemkim böyle dedi imami hanife böyle dedi imami hanbel şöyle dedi diye dini anlatiyor senin baban hangi yeni hükmü ictihad etdide babana müctehid diyecegiz bre akilsiz demeyende bre kurnaz tilki!

bizi sorarsan ilk ictihadimiz uzayda yolculuk yapan astronotlar uzayda abdest alamazlar peki müslüman uzaya cikarsa nasil abdest alcak dedikki biz isaya soralim amma yinede bizim ictihadimiz tuz yemek abdest almak yerine gecer dedik cünkü tuz su icerir tuz cözüldümü su olur velhasil kelam biraz tuz yemek uzayda abdest hükmüne gecebilir. topraga meshetmek olmaz taş götürüp meshetseler olamaz neden cünkü dünyada degillerki mesh abdest olsun. yani meshetmek insani iyonize etmekdir yani bütün negatif elektrikleri topraga aktarmakdir oysa uzayda meshetmek topraga iyonize etmez edemez o yüzden tek care tuzdur ve bunu biz dedik ki isa efendimiz gelince ona danişalim amma uzayda tuz yemek ABDEST GIBI OLUR INSANI IYONIZE EDER CÜNKÜ. diger ictihadlarimizi sayamaya gerek yok artik vaazlarimizi acip dinleyiversinler okuyuversinler.!! müctehid ictihad edendir sen daha ictihad etmesini bilmezken senden zaten nasil mehdi olacakdiki sen de nasredin hoca söyle dedi şu hadisde böyle yaziyor ezberci papagan gibi birşeysin papagan ne yapar adami güldürmekden başka ne yaparki.!!

geleim mehdinin yüzyil başinda gelmesi meselesine

iseviler isanin dogumu 1 diye aldilar ve ona miladi yil hesabi yaptilar . islamin asir baş ise yani asri saadetin başlangivi yani peygamberimizin dogumu ile başlar ve 571 miladi yilinda peygamber azimuşvan efendimiz dogmuşdur ve 611 de peygamberligini ilan etmişdir ömer efendmizin aldigi hicri yilbaşi asir başlangici degildir islami asrin başlangici her peygamberin asri kendi peygamberinin dogumu ile başlar o halde islami asir başlangici demek islami takvim basi 1demek miladi 571 e tevafik eder ve peygamberlik kirk yaşnda gelmişdir ve 611 e tevafuk eder

yani 671 demek ikinci asir demek 771 demek ücüncü asr ve böyle devam eder her sene yalniz on gün önce gelir.

ve eger mehdi aleyhisselam dünyada ise o zaman 1970 de dünyada olacak yani dogacak demekdir cünkü her sene on gün erken geldigi hesap edilirse yüzyil başi 1971 degil 1970 e tevafuk eder ve mehdinin dogumu 1970 olmasi gerekir ve kirk yaşnda göreve gececek demek 2010 da göreve gececek demek ve 2011 deyiz herkes onun sesini duyup duruken senin sözün bir delil teşkil etmez ey cübbeli sen islamin hücceti degilsinki sen mehdi gelmiycek gelmedi dedin diye mehdi gelmesin yahut gelmemiş olsun.

maaşallahu kaane vema lem yeş a lem yekün lem yekün.

Burdan ümmülü kandili yani peygamerimizin annecik dedigi ümmü eymenin torunu annecigin torunu ümmülü kandili şeyh nazim eger sen mirasini yalniş ele devreder isen söner gidersin

kimin mirasini kime veriyorsun bre adam bunadinmi artik HALBUKI KURAN OKUYAN BUNAMAZ.

demekki ümmülü kandilinin sönme vakti geldi artik.elindekikini dagitmaya başladigina göre. adamin bakişlarina bakin bir alev gibi bir simasina bakin ümmülü kandilinin alevinin simasi işde o kandil kiyametin sohbetinin kandiliydi peygamber azimuşşan zamaninda işde felfelleyince tükrükle idare eder olmuşdu oysaki artik tükrükde zaptetmez olmuş artik velhasil elindekinide sahibine degil namertlere dagitir olmuş

güle güle ümmülü kandili güle güle.

zamanimiz artik hac ve kurabana menzil almakda hedefde kurban ve hac var ey insan oglu arafat bir kokudur kabe bir kokudur hac bir kokudur artik kabe kokusu sürünme zamani geldi demekdir

haci: haci kokusundan bilinir. öyleyse haci olcaklar artik mis sürünmeye başliyalim.

mis ve koku sürünmek sünnetdir. mis sürenmenin sünnet olan yöntemi hani o haci mis kaplari olur ya iki tane parmak deligi yani hacilik işde o iki parmagi kokulamak ile başlar yani meyva ermeye başlayinca koku vermeye başlar müslümanda ermeye başlayinca koku sürünmeyi adet edinir hacilik ise insanin temizlenip arinmasinin ilk kapisidir arinan temizlenen insan misler gibi kokar degilmi. işde mis ve kokuda sünnet olan sag elin işaret ve orta parmagina mis ve koku sürülür ve bu parmaklar mislenmiş olarak önce sag kaşa orta parmakla sürülür sonra sol kaşa işaret parmakla sürülür sonra sag dudak üstündeki biyik kismina sonra sol dudak üstündeki biyik kismina sürülür sag tarafa sürülürken orta parmak sol tarafa sürülürken işaret parmagi ile sürülür.Bu sünnet kapali yollari acan sünnetdir Rabbim kabeye gidecek olanlarin yolunu bu sünnete itiba ile beş şertili otoban gibi acik eylesin inşallah amellerini makbul eylesin hem kabenin hem mehdinin kokusunu ve sesini dünyaya ilan eylesin inşallah.

el fatiha maassalavat.

 

Başağaçlı Raşit Tunca

 

 

 

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign