Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
belagelmezkulazmayinca

karoglandesign

ALLAHDAN BELA GELMEZ KUL AZMAYINCA

26.10.2011 Çarşamba

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve evhayne ile Musa en esri bi ibadiye inneküm müttebeun.

sadakallahul aziym

Şuara Suresi -52-

 

Allahümme salli ala muhammedin ve ala eeli muhammedin kema salleyte ala ibrahime ve ala eeli ibrahime inneke hamidun mecid.

Yolcugumuza başliyoruz

peygamber azimuşvan efendilerimizin sayisi kesin olmamakla beraber 124 000 oldugu rivayet olmuşdur bunlarin 313 ü mürseldir gerisi nebidir.mürsel yani rasul peygamber kendine din ve kitap verilen peygamber demekdir nebi ise kendine kitap verilmeyen fakat kendinden önceki peygamberin kitabini anlatan peygamberlerdir peygamberimizin dişindaki peygamberler millidirler yani kendi milletlerine gönderilmişlerdir fakat bizim peygamberimiz cihan şumul yani bütün insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderilmşdir.

Kuranda gecen bakara suresinin son kisminda yani emenerrasulu diye bildigimiz adi ile müsamma yerde yani emenerrasulu yani peygamberlere iman meselesi anlatilirki Allahu tealadan rasullere indirilenlere iman ettim ...... bütün rasullere iman ettim hicbirini digerinden ayirmadan .

 

gelelim püf noktasina yani peygamberlere imandaki esas olan rasullere imandir yani ne demek kendine kitap ve din indirilenlere imandir.Nebiler ise zaten onlarda rasule iman edip taabi olmuşlardir, yani onlar dahi bir rasule iman etmek durumundadirlar.Yoksa Nebilere iman şarti yok yani nedemek dir bu yani haaşa yalniş anlamayin nebilere itaat etmeyin demiyoruz nebiler de bir rasule taabi olduklarindan onlar bir rasulun kitabini ve ona inen dini anlatirlar yani onlar sen ben gibi degil bizzat imani hakiki ile o rasule iman etmişlerdirki o rasulde fani olmuşlardirki o Rasulun maksadina aykiri olmayan bir davet ile insanlari o rasule ve kitabina davet ederler yani Nebiler mütebidirler işde yukarda yazdigimiz

Şuara Suresi -52- ayettede musanin o firavundan kacan ümmetine gelen emir ile musaya rabbimiz vahyetttiki esri yani isra yani geceden yola cikin emri geldi cünkü sizler müttebiler olcaksiniz müttebi demek hem o firavunun arkalarina düşüp takip etmesi hemde onlardan sonra gelcek musa ümmetine tabi olcaklara rehber olacaklari yani müttebi olacaklari takip edilen olcaklari bu kisacik ayetin bir kelimesi ile anlatiliyor.

Yani Musa Aleyhissselamin ümmetinin gercek varisleri gece yolcularidirki onlara rabbimizden emir gelmişdir gece yolculugu yapmalari emri yani esri emri.Bu gece Yolculugu hem zahiri gece yolculugu hemde manevi yolculukdurki onlar gece görürler bunu daha önceki vaazlarimizda yazdik Rabbim Teala onlara gece görme melekesi vermişdir museviler gece vakti senin görmedigini görürler yani onlara infro rot gözü verilmişdir bir gercek musevi gece yolculuk edebilcek kadar gece görüşüne sahibdir işde.onlar kedi gözlüdürler. Gündüz ise onlara sanki karanlik gibidir yani onlarin gözü gündüzü gece geceyi gündüz görür.

Infro Rot işigini ilk keşfeden bir yahudi olmuşdur ve kendisindeki özelligin bazilarinda olmadigini farketmiş ve herkesin kendi gibi göremedigini farkedince bu infro rot Işigini keşfetmişdir.

işde Rabbim başlarina bela gelmeden bu musa ümmetinin kacmasi icin musa aleyhisselama geceden yola cikmalarini emretmişdir yani .Rabbimiz Teala vetekaddes hazretleri kullarina azab etmez meger kul azmiş olsunki azaba dücar olsun yani Rabbim Bir memlekete Azab gelmeden has kullarina oradan cikmalarini emrediyormuş. Öyleyse Eger Bu gün Vanda Deprem olduysa ve Burada kullar azaba dücar oldularsa illaki ya Azmişlar demek yada emre itaat etmemişler demekdir.Allah rizasi icin Depremden önce Vandan başka memleketlere giden Vanli veya vanda ikamet edenlere sesleniyorum Allah rizasi icin size Rabbimizin vahyi ulaşdimi ulaşmadimi sizin kalbinize o sizin depremden önceki vakitte oradan ayrilmak fikri size vahyoldumu olmadimi bunu duyurun ve oradan ayrilanlar lütfen mesajlarini bildirsinler ki onlar ayni musanin mütebileri gibi azabdan rabbimizin kurtardigi kullaridir kimde kalbine bu ilham gelmesine ragmen tembellik edip ayrilmadiysa emre itaat etmeyenler olmuşlar demekdir. ki kendilerine vahiy gelmeyenler ise Azaba dücar olanlardir ki Amma Allahin haram kildigi bir işe göz yumdular amma kendileri işledi vesaire vesaire.Bazilarida Vanli olmamasina ragmen o gün Vana yolculuk etmişlerdiki onlarda Dişdan Allahin haram kildiklarina destek olanlar da onlardir.

Kula Bela gelmez kul azmadikca Rabbim Günah yazmaz kul günah işlemedikce.

Biz Buradan O akibete ugrayanlara of diyenler degiliz akibete azaba of denmez Ayni azab Allah muhafaza bizim bulundugumuzn bölgede olsa biz nasil bir amel ile meşgul oluruz Allahu alem, insanin son anina bakilir son aninda günahdan el cekmediyse Azab melegi azabi kafasindan aşagi indirir.Allah muhafaza Allah dostu dahi olsan son bir aninda gafletle bir amel iştigal etsen o anki gelen vahyi kacirisin ve azaba dücar olabilirsin velhasil kelam.

oradki ölüler icin gereken ise kefenlemek gerekir cenaze namazi kilmak gerekir kafir oldugu acikca bilinmeyen kimsenin cenaze namazi kilinir.

Kefenin asli üc parcadir sünnet olani birincisi bedenin boyunun iki kati kadar bir kumas ortasindan ikiye katlanir ve o katalnan yerin ortasindan asagi dogru kafa gircek kadar yirilir ve bu gömlekdir onun üstüne bedeni bu sefer sagdan ve soldan kapatan bir kefen ile daha kefenlenir ve ücüncüde bedeni kafasindan ve ayaklarindan daha asagi sarkan bir kumas ile kefenelnirki buda dis kefendirki ikinci kefen aynen namazda ellerin baglanişi gibi önce sol taraf katlnair sonra sag taraf onun üstüne kaplanan kefen ise önce sag taraf katlanir sonra soltaraf ve basinin üstünden ve ayaklarindan bir bag ile kefen hafifce baglanir.

mezara konmadan mezarin icine bir avuc su serpilir. ve gümüldükden sonra bir müddet mezarda beklemek mevtanin ruhunun rahatlmasini saglar MEZAR SIKINTISINI giderir.

Rabbimiz kuranda buyuruyorki onlara bir SIKINTI bir azap dokununca onlar derlerki

inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

o musibetten kurtulan herkesin üstüne bu ayeti okumak vacibdir hatta rabbimizin hüsnü zanni ile onlar derlerki buyruluyor.

yani yumşatilmiş bir farz yani vacibdir.

Bizlerin üzerinede oradakilerin ölüm haberini aldigimiz icin okumak vacip olur.

Ölümüde hayatida yaratan Rabbimizdir Hepimiz bir gün gidecegiz amma herkesin sebebi farkli onlarinki deprem oldu Rabbim bizi dücar olcagimiz bir azab gelmeden vahyettigi ve azabindan emin eyledigi müminlerinden mütebilerinden eylesin. allahümme salli ala müttebiin allahümme sali ala küllü nebiyyin vel mürseliyn

velhamdülillahi Rabbil alemiyne

El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

 

 

 

 

 

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign