Unbenanntes Dokument
 
Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
Burclar

Burçların Alfabesi - Şahid Burçlar Meşhud Burçlar

(Kar©glanin 04.11.2014 Vaazi)

4 Ekim 2014 Salı

وَالسَّمَاء ذَاتِ الْبُرُوجِ

وَالْيَوْمِ الْمَوْعُودِ

وَشَاهِدٍ وَمَشْهُودٍ

Buruç Suresi 1 - 2 - 3

OKUNUŞU

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ves semâi zâtil burûc.Vel yevmil mev’ûd.Ve şâhidin ve meşhûd

MEALI

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Semayi, Buruçlar yani Kişilikler oluşturur. Ve O, onlarin dogum vakitleridir.Ve bunlar: Şahid Burçlar, Meşhud Burçlar olmak üzere iki kisimdir.

Sadakallahul Aziym

Buruç Suresi 1 - 2 - 3

Allahümme salli ala delilul iman Muhammed Rasulallah

Ellezi "La ilahe illallah Muhammedün Rasulallah"

Ve Salatun ve selamun ala cemi il Enbiyai vel Mürseliyn , ve salaten selamen cemi il Melaiketül mukarrebun.

Yolculugumuza başliyoruz:

bizim aşimizi nuh dede pişirmiş mehdi aşi, aşure pişiren varmi bugün, varsa bizede ugrasin. neden bize muhahrerem gelmedi bu sene bilmiyon amma, ne ankara bize gelir ne istanbul ne izmir nerdesiniz benmi size gelen dersiniz artik .baglandi kaldi yollarim crszm. işde mehdiilik aşure gibi her boktan biraz cakmak demek biraz üzüm biraz bugday biraz fasülye biraz pekmez ne var ne yok hepsinden biraz, cuvallarin dibinde ne kaldiysa, yani ahirzamaaaaaaaaaaan son lokmalariniz bu aş bu mehdi ve onun sofrasi bundan sonra yani mehdiden sonra kiyaaaaaaaamet var. ve son döllerini cuvvallarin dibindekinide cikarinca aşure olduk ve insanligin dölü bitince cuvvalardakide bitti demekdir, ve arasat meydani ondan sonrasi ,yeni seneniz hayirli olsun. muharremlik hicret demekdir. sürakanin sizi kovalamsi demekdir. şeytanin yakin takibe almasi demekdir. yine bir ay olup bir güneş olmak demekdir. ne cabuk unutuyoruz eski dersleri degilmi, dedikki gecen sene bir sene sonra senenin ilk hilalini gözetlemek demek..... dedik ne anladiniz bundan? bu senenin başindaki dogan ilk cockdu o , hani kim o bilemediniz bulamadiniz. kafir gözetler olmuş o bebeyi, siz kaptirdiniz maalesef, bu sene muharrem, hicret sonbaharda ve ve ayni muhammedinki gibi soguk cetin karabulutlu, sakla beni ve o bebeyi ya muhammed sevr dagi olda sakla beni ya muhammed.

Ve Muhammed soyu ayni Muhammed gibi dogdugu gün vefat eder.ve hicretin onu yani muharremin 10 u yani hz hüseyin efendimizin dogum günü, yani hicretin ilk bebesi ve yine onun katlediliş günü, yani Kerbela olayi ve her peygamber muharremin 10 unda gülerken kurtulurken muhammed e o günü aglamak düşdü, torununun katlini seyretmek düşdü, vay insanlar insan olaydida bu aciyi görmeyeydi.

iki cihanin habinin gözdesinin Hüseyinin başini top yapip oynadilar kafir yezid ve askerleri.

bu gösteriyorki din ne senin anladigin gibi nede benim anladigim gibi, fakat sadece Cenabi Mevlanin anlattigi gibi demekdir. sen iki cm. kisa aklinla iki cm. kisa anladin, öbürü sivri akilli 10 metre fazla anladi yine olmadi, din ise orta bir yol, sirati müstakim, ne saga fazla gitcen, nede sola fazla gitcen, ortadan lan ortadan , ortadan gitcen demek bu.

senenin başindaki muharremin birinci hilali eger müşahede edilmediyse, bu diger ramazan ve başka aylar icinde gecerlidir, demek olurki: eger hava bulutlu ve karanlik görülmez ise, karanlik bizim üstümüzü örtüyor yani müminler o cocugu görmüyorlar amma karanlik ve bulut coksa cook ca kafir o cocugu görcek demekdir. ve o cocuk kafirlerin diyarinda dogacak ve hatta bir kafirin evinde olcak demek bile olur. ve bu gün muharremin 11. veya 12. günü hatta 13. günüde olabilir ve biz daha yeni senenin kamerini müşahede etmedik, cünkü dogan cocuk kafirlerin eline gecmiş, ve muhmmed soyunu gözetlmek icin, kafir deccal ele gecirmiş demekdir bu. hava bu kadar pusarik gidiyor ve kamer görülmediyse ilk dogan hilali biz görmediysek demekki bizim üstümüzü örten zulmet yigini kafirler ise ona aayan demekdir.

öylede olsa böylede olsa güneş balcikla sivanmaz demiş atalar. kafirler hüseyini kateletdide eline ne gecti : ücün biri, vallahide billahide ücün biri,

Gelelim Burçlar meselesine:

Burc culara uyari her burç zamaninda kendisnin ziddi olan burç ile münhasirdir yani ey komiserim nurayim sayarim ey komiserim zeynebim yaverim yaseminim.

a benim yandak çarkli burçcu komiserlerim, bizde ilkbahar iken brezilyada sonbahar bizde yaz iken avustralyada kiş, o zaman bizdeki dogan iikizler burcu, ziyalar muhammedler, brezilyda ayni tarihde dogar ise, onun burcu ikizlerin ziddi olan hatice burcu oluvermezmi!

daha burç alfabesini bilmeyen burçcular.

işde o yüzden jenifer lopez komiserim, jellom,jokerim agustosda dogmasina ragmen oglak burcudur. jüpiter burcudur onun burcu yani . o yüzden ismi je ile başlar yani.

o yüzden jelloo jenifer yani jjjjjjjjjjjjj o yüzden jupiiiiii.

Ve bunlar: Şahid Burçlar, Meşhud Burçlar olmak üzere iki kisimdir.yani birisi ilkbaharken, birisi sonbahar olan ayni burc insani ,amma işde dogarken birinin burcu olan gezegen ve yildiz şahid alemindendir yani görülür, digeri ise görülmez, yani meşhud alemindedir.aynen güneşimizin eşi olan haticetül kübra yildizi meşhud alemindedir o görülmez saklidir.

gecenin ortasinda ben günaydin dersem ne olur? evet olur, biryerde şimdi sabah olmakda olabilir degilmi! illa bir yerde şimdi sabah olmak üzredir.

o zaman oranin horuzlarina erkencilerine, horuzun ciftligindeki piliclere günaydinlar olsun baken biiiii.

şimdi bir pilic avina cikan beken bir, kimler uyanikmiş bu saatte.

işde bu günlerden sonra sabah erken kalkan tavuklarin erkenci horuzlari pilicleri dogar.

Yay burcunun babasi birli isaya kadar varir. horuz yay burcu olursa israfil sabah borusunu öttürünce ayaga kalkan mehdi askeri horuzlar dünyaya gelir ve horuz demek kafirleri sekteye ugratmak demekdir. mehdinin askeri olcak ve bir tek renkli ve siyah kili olmayan bembeyaz horuza selam olsun. yani mehdi askeri oldukdan sonra bir defa namazi onun ardindan kilmayi kacirmayan a ve ebu bekr efendimize horuzlarin babasina Muhammedin ardinda bir vakit eksigi olmayan beyaz horuza selam olsun. ve horuzlar önce bembeyaz olur fakat sabah namazini kaciranlar işde sacina kircan düşen horuzlardir yani cilli horuzlar. birde kara horuz vardirki oda kapkaradir yani akşam namazini kacirmayan horuz. ve o horuz biryerde akşamken o horuzda sabah vaktidir. tam terside o akşam vaktindedir amma onun uyandirdiklarina sabah olmuşdur yani. yani mehdide işde kara horuzdur ve o gece görev yapar, onun uyandirdiklarina, ayikdirdiklarina artik sabah olmuşdur, dini mübin ap aydinlikdir yol dosdogrudur.

şahid ve meşhud burclar oldugundan işde, bir aslan burcu ile oglak burcu evlenir, cünkü aslan burcunun ziddi olan burc oglak neden? temmuz aslanken yani mesela bizde ve türkiyede yaz mevsiminin ortasi olan aydir temmuz, ve o zaman bizde yazken avustralyada kiş yine brezilyada kiş mevsimi, ve hal böyle olunca bizdeki temmuz onlarda ocak ayi demek ve haziran sonu demek yine aralik sonu demek. ve aslan burcunun ziddi müşahidi olan burc oglak burcu demek ve onlarda allahin zewc zewc yaratma hiikmetinden nasipdar olanlardir yani burclar dahi zewc yani eşler halinda yani cift cittirler. ve insanin zevcide cinlerdir yani ins vel cin yani insanin ziddina cin denilir. ve eger kainat muhammed ise ve muhammed da kainat ise ve cinlerde bu kainatin icinde yaşayanlar ise o zaman onlarin dahi bizim bednimizde birer misli olmali degilmi? ve onlar vücüt isisini meydana getiren canlilardir yani. ve onlar olmasa yani cinler ve ateş ve sicaklik düşse insan ölür ve ve güneşimizin sönmesi demek yine cinlerinde enerjilerinin bitmesi demek yani ateş sönerde sogursa artik cin diyede birşey kalmaz.

ve bu demek olurki insanin dört anasiri erbasi, dört büyük temel ilkeyi meydana getirir. ve insan toprak tabiatli, ve cinler ateş tabiatli, bitkiler su tabiatli, ve meleklerde hava tabiatli demekdir.

ve muahmmed dediki yagmur tanelerinin herbirini tutup indiren melekler vardir, dedi öyleyse melekler hava tabiatli yani yagmur hava üzre inip gelir havada bizlerin bildigi gazlarin dişinda ne varki zaten ve buhar olur yukari cikar yagmur olur iner. neye tutunur, hava kütlelerine tutunur. yani gaz formuna gecince yükseliyor bitki tabiatina dönünce sivi olup aşagi dogru kayiyor.

bir Allah dostundan duydugum kadari ile insanda işde, zikir fikir ile derecesi artinca, yani meleklik vasfi kazanmadan önce rihi ahmer denilen canliya dönüşürmüş. yani kibrit suyu veya ispirto yani, ve ispirto yanicidir ve cin olmadan şeytan carpmaya kalkiyor demekde budur. insan önce cinlik vasfina yükslecekki, sonra melek olsunda şeytan carpabilsin. ve ispirto ucucudur şişenin kapagini acik unutursan ucar gider. yani yine benzin ucucudur yanicidir ucar gider. yani cinlerin vasiflari ispirto kolonyagi mis benzin gazyagi gibi fakat bunlardan mis meleklik vasfina yaklaşmiş olan insan halidir. ve bir cicek artik rayiha verdiyse onun ruhu canlarda tüter olmuş demekdir. ve Muhammedin bedeni paklari gül kokardi. yani O,gül melegi haline dönmüş idi.

hani süleyman celebinin mevlidinde der ya: edemedim kendimi nurdan fark, veya melekden fark der ya, işde tamda orasi yani ruh haline gelmek, canlarda tüter olmak koku kazanmak demekdir, yani meleklik vasfinin başlangic noktasidir.

ve ondan ötesi, nur olmak yani, mavi nur, yeşil nur, sari nur, yani işik hüzmesi, yani foton enerjisi kazanmak yani, ve geldik yine alfa bahsine, ve artik alfa enerjisi yaymayida ögrendiniz, ve bununda sonrasi demekdirki, meleklik vasfina ermek ve foton olmak, yani ve foton demek bir yildiz halinde yanmak ve işima yapmak demekdir. ve sizin kainatta gaz kütlesi olmaniz, sonra toplanmaniz, sonrada alfa enerjsi ile foton olup yildiz olmaniz demek, kainattaki yol gösteren yildizlardan biride siz oldunuz demekdir.

ve bizler muhammed ümmeti olarak, muhammed yildizinin fotonlari oluruz ki, kainatta diger yildizlara muhammed fotonu yayariz.

ve artik sizinde foton yaymaniz demek, mesela frene basmasindan ögrendik, yani gecen vaazlarda nefsine gem vurmasindan bahsettik. ve oruc ,namaz ,hacdan başka muhammedde dediki: "benim ümmetim sofradan doymadan kalkar acikmadan oturmaz dedi", yani ne demek istedi, yani yemege yarim fren nasil koyulur onu ögretti. yani yarim frenle nasil hareket edilir. ve bu sünnet muhammed ümmeti sünnetiymiş. ve her kim iyi bir cigir acarsa o yoldan gidenlerin sevabina, O cigiri ve yolu acanda girer, onlarin aldigi kadar sevap alir ve derece kazanir. ve artik meleklik vasfina cikan kimseler icin işde diyoruzki: mevlana şöyle dedi ,abdülkadir böyle dedi, ve şöyle yapti diyoruz, ve kadiri rufai tarikati diyoruz, yani bir yol tarik cigir acmiş olanlar bunlar. mevlananin sözü hoşuna gitdi ve sende o sözü tatbik ettin, onun actigi yoldan gittin demekdir ,ve mevlana yildizi enerjisi yaydin sende, mevlana yildizinda foton oldun, yine hacca gitdin ibrahim ismail yildizinda foton oldun demekdir.

Sünnet kelimesi genel olarak, senne fiilinden çıkıyor; Arapça'da "bir yol tutturmak, bir âdeti devam ettirmek" mânasına geliyor. Onun için sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz buyurmuşlar ki:

Men senne fi'l-İslâmi sünneten haseneten fe-umile bihâ ba'dehû, kütibe lehû mislü ecri men amile bihâ ve lâ yenkusu min ücûrihim şey'ün.

"Kim Müslümanlıkta güzel bir yol tutturur, güzel bir âdet ortaya çıkarır ve bu güzel yol kendisinden sonra sürdürülürse, o yolda gidenlerin sevabından bir şey eksilmeksizin bir misli de o âdeti ortaya çıkarana yazılır."

 

Ve men senne fi'l-islâmi sünneten seyyieten fe-umile bihâ ba'dehû, kütibe aleyhi misli vizri men amile bihâ ve lâ yenkusu min evzârihim şey'ün.

"Kim kötü bir çığır açar, kötü bir yol tutturur, o çığırdan da ondan sonra başkaları yürürse; o yürüyenlerin günahından bir şey eksilmeksizin bir misli de bu ilk açana yüklenir." diye de bildirilmiş. Genel mânası bu.

PS: burclardan akrebi niye atladikda yaya gecdik diyenlere! dört büyük horuz dedik, kasim horuzlari, aralik horuzlari, ve ocak horuzlari, ve şubat horuzlari olmak üzre dört büyük horuzun ve Tavuklarin piliclerinin dört mevsimi vardir. Sabanci rahmetli derdi erken kalkan en iyi çorabi kapardi derdi. yani Horuz gibi erken kalkan yol alir, erken kalkip RIZKIDA AKILIDA kapanlar, ve öğlen kalkip ekmek derdine düşenler iki fark

Rabbim önce insan olmayi, sonra nefsi mutmainneye yükselmeyi, sonrada meleklik nedir ögrenmeyi, sonrada melekligin iyi bir yol, sirati müstakim demek oldugunu anlamayi, ve nefsini ve özünü bulunca, özüne giden yollardan bir yoluda, sünnet olarak koymayi, mehdi ve cemeatina ögretsin telkin eylesin.


Elfatiha maassalavat.


Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/Burclar.mp3


Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 04.11.2014 Salı

Original Kar © glan

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

7/24 Saat , Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

 

Footer
AYNELYAKIN ©2009-2014 Design Karoglan
Copyright

karoglandesign