Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
emanet-kalkmisdir
 

karoglandesign

 

Yeryüzünden Emanet Kalkmişdir

(Kar©glanin 21.03.2014 Vaazi)

21 Mart 2014 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Euzu Billahi Min Şururi Enfusina Ve Min Seyyia tü A ‘malina Men Yehdillahu Fela Mudille Leh. Ve Men Yudlil Fela Hadiye Leh. Eşhedu En la İlahe İllallah. Ve Eşhedu Enne Muhammeden Abduhu Ve Rasuluh.

Allahümme Salla ala Muhammedin ve ala elhi ve eshabihi ecmaiyn.

Yolculugumuza başliyoruz

kuranda buyrulan

esteuzubillah

innes salate tenha anil fahşai vel munker, ve le zikrullahi ekber, vallahu ya’lemu ma tasneun.

Sadakallahul aziym Ankebut suresi 45 den pasaj

esteuzubillah

Muhakkakki, Namaz Kötülüklere engel olur ve zikrin büyügünü (Allahuekber) demekde.

Allah sizin ne yaptiginizi bilendir.

Sadakallahul aziym Ankebut suresi 45 den pasaj.

Hz Aliden Bildirilen bir hadisde Peygamber azimuşşan efendimiz Buyurdu:

Bir Kimse gevşeklik ve tembellikle namazi önemsemezse yani namazi ihmal ederse,Allajh ona 15 bela ile azab eder

Bunlardan 6 si ölümden önce

1-Salih ismi ondan alinir.

2-Hayatinin berketi gider (ömrü kisalir)

3-Rizkinin berketi gider (Fakir düşer)

4-Namazlarini kilmadigi icin öbür ibadetlerine sira gelipde bakilmaz kabulde olmaz

5-Duasi kabul edilmez

6-Salihlerin Duasindanda pay alamaz

Bunlardan 3 üde ölüm aninda gelir

1-Bogazina yedi deniz aksa suya kanmaz

2-Aniden Vefat eder

3-Dünyanin demir ve agaclari sirtina yüklenmiş gibi agir halde gider.

Bunlardan 3 üde Kabirde Başina gelir

1-Kabri Daraltilir

2-Kabri Karanlik Olur

3-Kabrindeyken sözleri ayibli olur(Yani ardindan söverler sayarlar)

Bunlardan 3 üde Kabirden Kalkinca Başina gelir

1-Allahin razi olmadigi halde huzurna cikar(yani ölüm onu münasebetsiz bir vaziyette yakalar ve günah üzerindeyken mesela zina ederken, icerken sarhoş halde, calarken cirparken geberirde, Allahin huzurunada o vaziyette varir yani ciplak vaziyete ölenler gibi yani ayip üzerindeyken gibi).

2-Hesabi cok zor olur

3- Affedilmeyip cehenneme gönderilir.

 

Yine Allahu Teala kuranda Maide suresi 2.ayette Buyurdugu üzre:

Eszteuzubillah

...ve teavenu alel birri vet takva ve la teavenu alel ismi vel udvani vettekullah innallahe şedidul ikab

iyilikde ve takvada (Allaha yakinlaşmada) birbirinize yardimci olunuz(avene olun yani iyilklikler grubu kurun), fakat günah ve zulumde olanlara yardimci olmayin(Kötülük birligi kurmayin).Allahdan korkun, Yoksa Allahin belasina tutulursunuz

sadakallahul aziym Maide 2

Yine Araf suresi 27.ayette :

Esteuzubillah

Ey insanoglu , ataniz Ademle Havvayi , şeytan aleyhillane, kandirip cennetten kovdurdugu gibi,sizleride fitne ve fucur ile dininizde edip cennete tekrar gitmenize engel olmasin.

Sadakallahul Aziym. Araf suresi 27

Yine araf suresi 15.ayetin bir pasajinda Musa aleyhisselam rabbimize dediki:

Aramızdaki anlayışı kıtların yaptığı yüzünden bizi helak mi edeceksin? O ancak, senin bir fitnendir; kimi dilersen onunla saptırır ve kimi dilersen hidayet edersin. . . Sen Veliyyimizsin; bizi mağfiret et ve bize rahmet kıl. . . Sen Ğafir'lerin (bağışlayanların) en hayırlısısın.

Sadakallahul Aziym. Araf suresi 155 pasaj.

 

Yine gecen haftaki vaazimizda yazdigimiz ve mekearu vemekerallahu vallahu hayrul makiriyn. yani onlar bir hile yapiyorlar amma Allahda onlara daha iyi bir hile yapiyor.yahutta onlar bir tuzak kuruyorlar amma Allahda onlara daha iyi bir tuzak kuruyor . Allah tuzak kuranlarin en hayirlisidir yani veya hile yapanlarin en hayirlisidir.

ve dedikki: Allahu teala bütün sifatlarini insanlar üzerinde tecelli ettirir ve, la mevcude illa hu, ise yani ondan başka mevcudat yok ise, o zaman dünyada hile yapanlarda, Allahin tecelliyatgahlari, amma onlar sadece tecelliyatgah, fakat rabbimizin buyurdugu üzre O ki hilenin ve tuzagin hayirilisini yapan oldugunu bizzat Alimran 54. ayette bildiriyor.

ve yine harun aleyhisselamin vefeat ettirilcegini Cenabi Mevla Musaya bildirdi fakat Harun vefat etmek istemiyor. ve Musa Harunu evlatlari ile daga götürdü oraya vardirlar, saray gibi gibi bir ev gördüler, ev kapisi acik, icerdede cok güzel bir yatak vardi. Harun aleyhiselam yoruldu ve ben şu yatakda dinlenmek istiyorum amma, ev sahibinden korkuyorum dedi . bunun üzerine Musa korkma ben sana, o evin sahibi hakkinda eman veririm dedi. hadi biraz yatda, dinlen dedi. ve Harun aleyhisselam musaya inandi ve yataga uzandiki, o yatakda vefat ettirildi ve, o ev ve yatakla birlikte Harun semaya kaldirildi. ve Musa ve harunun evlatlari inselerki aşagiya israilogullari, musaya iftira atip dediler musa harunu kiskandi ve onu öldürdü dediler. oda dedi ki ogullari yanindayken ben onu nasil öldürmüş olabilirim dedi.

yani Harunun vefat ettirilmesinde, yani onun Rabbimize varmasi icin, Azrailin zor kullanmadan canini almasi icin Harunu kandirmişdi ve bunuda Rabbimiz ona yani Musaya ögretmişdi. yani denirki Azrail bazen en yakininiz olarak size gelir diye, işde ölüm bir kandirmacadir yani iyi kimseler icin onlarin zor kullanilmadan cennete dogru alinivermesi icin, onlarin sevdikleri gibi görünen Azrailce, hafifice hile yapipilip, onlar incitilmeden canlari alinir. yani Azrail dahi, hile kullanir ki iyileri incitmiş olmiyayim diye.

yani bir başka konuya gecer isek daha önceki vaazimizda, cebrailin kiyametten önce, inip inip dünyadaki iyilikleri, onar onar alip gideceginden bahsettik. ve bu vaaza başladigimiz cuma günü Tayyip efendi Tweeteri yasakladi. cünkü gelen haberlere göre afedesiniz seks kaseteleri de yayinlacakmiş ve demişki o kasetlerde olduguna göre hic bir emine ile ömür tükenirmi deyip zina etmiş. ve bunu yalanlamak ve halka deşifre olmasina engel olmak icin silikon diyceklermiş ve o yüzdende, twetterden daha fazla yayilir diye twetter kapatildi ve mahkeme karari ile hadi acalim desen yeniden mahkeme falan derken secimden sonraya kalcak ve yine o köprüden gecmiş olcak yani.

işde cebrail aleyhiselam bu seferde emaneti almiş götürmüşkü artik ne hocaya ne haciya , ne yedigine ne ictiginize , ne giydiginize ne cikardiginiza, ne ananiza ne babaniza güvenme vakti geride kaldi demekdir. cünkü pazardan mandalin aldik kabugunun ici kipkirmizi yahut turuncu renkli ve soyupda bölüverince, kabak kokusu geliyor, bal kabak kokusu, yani kardeşim yedigin nedir ne degildir artik eman kalmamiş güvenemezsin, bu evet mandalin diyemezsin, emanet kalkmiş yiyceklerden. ve yine tavuk 17 günde yetişiyormuş, Allah aşkina hic 17 günde tavuk yetişirmi, ne yiyor bunlarda, böyle yetişiyorlar.böyle tavukmu oluyor biliyormuyuz bilmiyoz. bunlar lazimmi? evet birilerinin para kazanmasi ugruna ve dünyada ucuzca doyma ve doyurma ugruna mizani bozulmuş ehil hayvanlar ve ehil bitkiler. ve sen yedin artik sende onlardan oldun. sen müslümanmisin yahudimi hiristiyanmi sendede ondada bir karara varamayiz. cünkü müslümanin diyor ,fakat namaz yok, hiristiyanin dese isa meydanda yok, yahudi desek tevrati yok, artik insana benzemedik biri oldu insanlar . ve yine anan babana hile yapar oldu, oglu babasina hile yapar oldu, ve yine baba ogluna kizina hile yapar oldu. ve mekaru ve mekarallahu,... vaktindeyiz kurnazlik edenler vakti. baba kurnaz, oglu ondan kurnaz, karisi onlardanda kurnaz, gelini kurnazin kurnazi oldu. hile yapan, yapana. hoca hoca. fetullah hoca, tayyibin seks kasetlerini cektirmiş. tamam, Allahin iki kiramen katibiyn melekleride hergün 24 saat insani 3boyutlu filmini cekerler amma, biz şimdi artik esen yelden şüphe etcez. yine o. onu dinliyor. o onu. yani ne hocaya güven ne haciya vakti. yine yardima ihtiyacin var amma paranla yardim etcek adam bulamiyorsun ve atalar demiş, elin yagsada başina sürde gec. deme şurdan bir bez verinde silen demeyin, sür başina gec, yani herkes parali pullu zengin oldu azdilar artik kimse calişmak istemiyor oturanda paralar gelsin istiyorlar. kör adamin cebindeki üc kuruş icin admai ara mahallede tartakliyorlar. yani artik emanet semaya kalkmişdir son wurzelleride yeryüzünden sökülmek üzere, eman gitmiş kardeşim. ve yine cuma günü hanim dedi, adam sence bu cuma günü, dünya kurulurken, yaratilirken olan o ilk cuma ile ayni cuma günümü dedi, ve genzime kilcik kacirdi. yani hani kiyamet cuma kopacak ya, amma artik biz nerden bilcez, bu cumanin o ilk cuma ile ayni oldugunu, yani eman gitmiş artik cuma da cuma degil emin olamayizki, yani öyle kiyamet cuma kopacak diye beklemeyin,ya cuma ilk cuma bugünün pazartesisine denk geliyorsa, o zaman pazartesi kopar kiyamet yada sali,...

ve islamda kural vardir bu zamana uycak olan fetva budur, yani namaza durdun ve namazin ortasinda aklin gitti ve boşluga düşdün, ikimi kildim ücmü diye şüphe etmeye başladin, böyle bir durumda namazi komple yenileyen desen, şeytan o yenileyecegin namazdanda calar senden, ve sen bir vakit namazi kilamaz hale glirsin. ve elli kere tekrar etsen bir vakiti kilamazsin. ve burda sana gereken ilk defa sana vehim geldiginde, kalbine bak, kalbin eger sana iki kildin diyorsa, o zaman onu kabul et, ve namazini iki kilmiş gibi say, ve öyle namaza devam et, üc diyorsa, üc kabul et ve devam et, yoksa şeytan maskara edip sana, iki rekat namaz dahi kildirmaz. yani bu hüküm emanin ve emanetin gittigi zamanin hükmü ve fetvasidir. ve artik emin olmadiginiz her hususda bu hükmü uygulayin artik, kiyas yaparak.

Ve eger evlat anadan babadan, kardeş kardeşden, kari kocadan kacar olduysa, o zaman, zaman haşr zamanidir. bu ne hikmetki, o zamana haşr denmiş, ve halbuki herkes herkesden kacar iken, haşr demek ise toplanma zamani demekdir. yani bugdayi ekimde sacdin, ve hepsi yetişdi, ve zaman hasat zamani oldu. ve artik onlari bicip harman etme zamanidir. her ne kadar. her bugday tanesi bir aile olduysada ve ve kari koca ve couklardan oluşsada, ayri bir köy olduysalarda, artik onlarin bicilip birbirleriyle harman olma vakti geldi demekdir. ve bircilip harman olunca. bu seferde yikanip degmene gitme zamani gelir. ve degmen ise zerrelerine ayrilip, iyice harman edillip, birbirine toz olup karişma zamanidir, ve böyle toz gibi un olunca, bu sefer yeniden birleşmeleri icin, ve kaynaşmalari icin biraz su ve maya ile yogrulurlar, ve hamur olurlar. ve mayasi gelince, ekmek ,pide, börek, cörek haline getirlirler. ve sonra siratdan gecme vakti gelir, ve yol cehennemden gecer. ve ve kabuk kismi cok ateş görür, ici biraz az amma, cehennem görmeyen olmaz .ve böylece ateşin tadina bakinca, bu sefer ekmek olup pişer, ve erginlik cagina gelmiş demekdir. yani kirk yaş hali. ve sonra sofraya konar, ve gir cennetime ayetinin tezahürü olan ic aleme girme zamani gelir. ve agiz degmeninden gecip vücuda dahil olur. ve sonra ve sonra,.. işde haşr ve sonrasinin hikayasi ayni böyle olcakdir .ve bunlar mikro boyutu. ve gercek kiyamet ve haşrda. işde bunun makro boyutu olarak hukuk bulcakdir. ve ondan geldik ve ona, vahdeti vücuda geri dönecegiz.

emanetde gittiyse, kiyamet ile aramizda, herhalde bir parmaklik bir yol kaldi.

Rabbim: ahirzaman fitnelerinden, inanan kullarini muhafaza buyursun, her ne kadar emanet alinsada, rabbim mehdi ve cemaatini, inayeti ismeti ve nusreti ve hidayeti ve mehdisi ile korusun. ve akilsizlikdan ahmaklikdan onlari muhafaza etsin. ve bu zamanin ahmak ve akilsizlari yüzünden, o cemaati ve mehdiyi cezalandirmasin

elfatiha maassalavat

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 21.03.2013 Cuma

Original Kar © glan

Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec

http://vaazlar.forceturk.de/emanet-kalkmisdir.mp3

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign