Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
emeller-yaslanmaz
 

karoglandesign

 

aynelyakin

Herşey Yaşlanir Fakat Emel Yaşlanmaz

02. 06. 2013 Sali

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

innemessebiyle alelleziyne yestezinune vehüm ağniyau. Razu bien yeküne ma al havalifi ve tabaAllahu ala gulubihim fehüm la yealemun.

Sadakallahul aziym.Tevbe suresi 93

Esteuzubillah

Sebiyl yani Allah yolunda senin üzerine sarfetmek icin Ondan(Cenabi Mevladan) senin icin müsade isteyenler varya işte gercek zenginler onlar. Razu O razidir .kimden bien yeküne : hepsinden küllisinden. kim o hepsi olanlar ma al havalifi senin yükünü cekmek icin önünde siraya girenler duranlar.burada havalifi geride kalan kadinlar olarak tercüme etmişler meallerde. ulen ahmaakmisiniz havle demek güc kuvvet demek havvele yuhavvilu havalif diye cekilir bu bir fiil iken sen nasil buna isim diye tercüme ediyon ahmak yani yük cekenler manasinadir ve ordaki sonda f harfi gelmis fi harficeri:icin demekdir fakat f harfi med harfsiz yani ye siz gelirse o zaman o kelimenin manasina ötürü manasi katar yani ondan ötürü bundan ötürü gibi yani nedemek olur o zaman bu cümle senin yükünü cekmek icin önünde siraya durmalarindan ötürü demek dir.(Bu yük yiycek giycek yolculuk hastalik saglik sefer ve benzeri yükler olabilir) ve ayetin devami ve tabaAllahu : bunada Allahin kalplerini mühürledigi manasini vermişler halbuki orada taba ordu tabur demekdir. ve deniyorki Allahin ordusu taburu, ala gulubihim onlarin kalplerinin,.. burada önce ala gelmiş bu yüzden gulubühüm degil gulubihim olmuş yani gulubühüm olsa ozaman kalplerinin üzeri mühürlüdür diye mana cikabilir amma ala gelince gulubihim olmuş ve bu demekdirki kalplerinin icindedir demek olur. yani o zaman bu cümle demek olurki : Allahin ordusu, taburu onlarin kalplerinin icindedir. fehüm la yealemun: onlar bunu haaala anlamiyorlarmi. la yealemun diye kestirip atsa: o zaman onlar anlamiyorlar manasi olur. Halbuki burda, fehüm la yealamun deniyor ve allame(Alimu degil yani bilmiyorlar degil, anlamiyorlarmi) fiili başinda ye gelmiş yani şimdiki ve geniş zaman kipinde gelmiş yani haala bunu anlamiyorlami bu fiil geniş zaman yani taa kiyamete kadar gider bunun ucu geniş zaman.

Allahümme salli ala Seyyidina sahibu hayrussebiylallah.

Yolculuugumuza başliyoruz

Herşey Yaşlanir Fakat Emel Yaşlanmaz.öyleyse sizlerin Emeli ve aksal gayesi islamin zafer bulmasi ve gercek fetih gönüller fethinin gercek olup insanlarin islama ve insanliga dogru fevc fevc koşmalari olsun.

kuranda emelin güzeli icin aksal gaye gecmekdedir yani yani gökcek emel

mesela bir cocuk önce anne der,sonra meme der ,sonra memeden gecer yemek icmek der, sonra yürümek der, sonra büyümek der ,sonra konuşmak der,...yani insanoglunun kimyasinda ve dogasinda hep bir ileri safhaya gecme emeli ile gayesi ile yetişmek vardir. ve işte o bir sonlaralar hep onun gelecegini oluşturur insan yaşlanir şu cocuklari bir everen der sonra cocuklar evlenir şu torunlar olsunda bir seven der, yine sonra ve sonra sonra hep bir emel ve gaye icindedir. işde bunlara hep insan ulaştiktan sonra bitip tükenen fakat o tükenince yenisine yönelen insanoglunun gayesinin yani emelinin aksal gayesinin islami yeryüzünde hakim olmasi ve ve Allahin dinin yeryüzünde tek din olmasi ve ezani muhammedinin gür seda ile yeryüzünün her yerinde okunmasi ve iyilerin ve müslümanlarin yeryüzünü doldurmasi aksal gayemiz olmali. Fakat bu gaye icin süte yogurt olmak lazimdirki o sütün icine girince sütde yogurt kesilsin ve yogurta dönsün. işde yogurt olmak demek maya olmak demekdir. yani mayada ona benzenilmesi gereken muster yani kizlar dantel örer amma hep bir dantel örnegine bakar ve o dantel örneginin modelini cikarir. işde kitabimiz Kurani kerimde bize benzememiz icin model insan olan Musalar isalar yusuflar yakuplar vardir onlar insanliga mayadirlar yani firavunlar icinde kaldin ise o zaman musa gibi olki seni kurtarsin o firavundan yine namusuna ifrita atildi ve iftiraya maruz kaldin ise o zaman yusuf olki misaria sutlan olasin, insanlara zulmeden zalimler icinde kaldin ise diri diri ciscibildak ateşe atip yakmak istecek kadar zalimler icindeysen o zaman ibrahim ol derdini kimseye acma Allah bana yeter de, büyücüler icinde kaldin ise eline AAsa al ve AAsa ile gez gerekince Aasan ile o yilanlari büyüleri yok edersin.Yani musanin asasi hurma dalindan idi öyleyse hurma dali bütün büyüleri bozan bir özellige sahiptir bu ister firavunun büyücülerinin büyüsü olsun istersen ahirzamanda mason kafirlerinin büyüsü olsun. yani hurma yalanlari yalancilari büyücüeleri ayirt eder ve onlarin büyülerini sihirlerini yok eder ve yine hurma dali yok ettigi gibi hurma dan yemekde sihirleri bozar. Hz Ali efendimiz buyurmuşlar günde 8 tane hurma yiyeni büyü sihir tutmaz. yani onun gözünü kandiramazsiniz yaniltamazsiniz.

Bu ahirzamnda deccal ordusu insanlarin gözüne yalanci düşmanlar göstermekde ve yalanci illizyonlar sunmakda sizler bu yalanci illizyonlari göz yanilmalarina inanirsaniz ve beyninizi acarsaniz beyninize girip sizin beyninizi teslim alirlar yani hani o internet denen cihazda bazi resimler vardir, o resimler harektsiz resim olmasina ragmen siz baktikca onlar hareket etmeye başlar ve siz onlari hareket ediyor gibi görmeye başlarsiniz işde gözleri kandirmak yani yaniltmanin başi sizi o resimlere baktirmakdir sizin gözünüz taa yanila yanila şaşasiya o resimler i alta alta dizeler ve siz bir deverden diger devereye gireriniz ve sonunda onlar sizin gözünüzden girip beyninize ulaşirlar. ve orada istedikleri merkezde istedikleri oyunu oynarlar ya size gaipten sesler duyurular yahut gözünüze olmayan şeyler gösterirler. yani beyniniz häcklenmiş olur. işde burada günde sekiz hurrma yiyen yahut elinde hurma dalindan aasa tutan kimseyi kandiramazlar ve gözünü yaniltamazlar. işde sizler bu göz yanitlmasi yapan resimlere rastlarsaniz bu amma bir internet sayfasinda amma bir televizyonda amma bir şirketin yaptgi anlatim götersinde olsun. ordan cikip orayi terkedin onlar masonlardir ve sizi istedikleri gibi yönetmek icin beyninizi ele gecirmeye calişiyorlar demekdir. sizin beyninze bir defa girdilermi artik sizler hipnozlanmiş gibi onlarin güdümünde gider adam bile öldrürsünüz suriyedeki gibi esada karşi kalkip onu devirmeyi planlarsiniz ve ardinizada binlercesini takabilirsiniz. yani sizler beyninizi satinca sizler kötlügün mayasi olursunuz ve sizin beyninizi kullanip daha nicelerinin beynine girerler onlar.

gecenki vaazimizda yazdik sihirbazlar firavunun sihirbazlari yalanci yilanlar gösteriyorlar dedik yani yalanci düşmanlar icad ediyorlar yani işde suriye düşmanimiz degilken tayyip düşman ilan etmeye calişiyor onun beyni häckelnmiş ve birde türk halkinida peşine takip suriyeye savaş acmaya ugraşiyor dedik. suriyeye acilcak savaş yani esada acilcak savaş kimin lehine olur ameriklilarin ve masonlarin lehine olur. müslümani müslümana kirdirmak kimin işi kahpelerin işi.

şimdi başimizdan gecen bir nükteyi anlatacigim:

genciligimizde tanidigimizin genc bir kizi vardi ayni yaşlardayiz ve bizler gelip giderken gencilgin verdigi cazibe kuveti ile birbirimeze isinmiş olabiliriz ve sonra bir tanede başka kiz var onunlada aramizda bir elektrik var o kiz bize aşik ve gel zaman git zaman tanidigimizin kizini başka bir oglan tuzaga düşürüp tecavüz etmiş. kiz kazigi yiyince intikam duygusu ile dolmuş ve o diger kiz dedigimde o oglanin teyzesinin kizi ve o tanidigim kiz ona tecavüz eden oglandan intikamini almak icin o bize aşik olan kizi evine cagirmiş ve onada demiş ben seni Raşit ile buluşturuveren ve kizi eve cegirinca benide cagirdi ve güya bizi kapayivercek ve bende o kiza tecavüz etcen ve oda bu sayede o kahpe cocugundan intikamini alcak . ve vardim evlerine fakat ben yusufdan başkasi olmadim orda . yani ne dedik vaazimizda daha öncleri katilin cocuklari katildir hirisizin cocuklari hirsizdir. zenginin cocugu zengindir fakirinki fakir. öylese kahpe cocuguda kahpe olur ve ve bir kahpelik yapar. biz kahpe cocugu olmadigimizda o baakir kiza bir kahpelik yapmadik. fakat o kahpe cocugu öbür tanidigin kizina tecavüz etmiş yapmiş kahpeligi. ve o kizda kahpe olunca yani ne oldu 1 kahpeyken iki kahpe oldular. kahpe kahpeyi kenefde bulurmuş ve kendi kahpeligini örtmek icin o baakir saf kizida bu tuzaga cekmeye calişdilar.Fakat dedem hep dermiş cocuklarina evlatlarim ben kimsenin kapisni depmedim kimsede benim kapimi depemez. dermiş. işde kahpelik anadan babadan taa kabilden gelir ilk kahpe lutun karisindan gelir nuhun karisindan gelir. ondan sonra peygamberimizin torunu hasan efendimizin karisindan gelir. mayasi kahpe olanin illa bir kahpeligi olur ve işde züleyha ve yusuf ve mayasi bozuk olan girdigi yeri bozar. ve yanindakileride kendine cevirip onlarda bozuk maya olurlar. mayasi yusuf gibi olan kimse aslan ise önüne ceylan getirseler sunmaz ona, o avlanirda beslenir.kedi ise ciger koysalar önüne sunmaz ona yemez o cigeri müsade olmadan. işde maya saglam olmali ey mümin bunun icinde emeller dogru olmali.

eger bir kimse emeline gayesine ulaşmak icin bütün engelleri yasaklari cigniyebiliyorsa, ondan zalimi, ondan haini, ondan kalleşi, ondan kahpesi, ondan münafigi, ondan sihirbazi, ondan günahkari olmaz.yani onun icin hedefe giden bütün yollar mübahtir. bunu ilk kim yapti kendi ile dogan kardeşi kiz kardeşi il evlenmek icin bütün yollari mübah saydi kimdi o Kabil idi ve bu bozuk maya taa emeline ulaşmak icin habili dahi öldürdü katil oldu sonra kizi kacirdi zinakar oldu sonra babasini terketti Adem peygamberi terketti dinsiz oldu. sonra her melaneti işledi. bunun sebebi ise daha önce yazdigimiz, Adem atamiz toprakdan yaratildiginda kurumasi icin cennetde öyle boylu boyunca yatiyordu ve melekler ona bakiyorlardi o sirada azazil geldi neye bakyiorsunuz dedi ve ademin testi gibi ruhsuz bedenini cennetin ortasinda görünce hemen acik yerinden icine girdi gezdi tezdi dolaşdi cikdi ve hak tüü dedi ve tükürdü adem atamiza ve tükrük icin sivi denmez tükrük icin mayi kelimesi kullanilir yani mayi yani maya olan sivi demekdir. ve şeytan aleyhilane işde ademe tükürdü ve mayisinden bulaştirdi. ve Allah cebraile bildirdi durumu ve gidip onu temizlemesini emretti. cebrail aleyhiselam adem atamizin o şeytanin mayisi bulaşan yerini temizledi fakat, işde mayi yani,sen süte yogurt kat sonra sütün icinden yogurtu cikar her ne kadar sütten yogurtu cikarsanda artik o yogurt bakterileri bir kere süte girdi sütün birkismi yogurt olcakdir yahut süt kesilcekdir egeer süte pis karişirsa kesilir yogurt karişirsa yogurt peynir mayasi karişirsa peynir olur. yani işde cebail her ne kasdar temizlesede işde ademden mayasina böyle şeytanin mayisi tükrügü karişmiş olan kabil denen cocugu dünyaya gelmiş ve o işde bütün yasaklari mübah edip önce katil sonra zinakar sonra peygambersiz sonrada dinsiz olmuş ve ondan sonrada dinsizlerin yaptigi bütün amellerin babasi olmuş. bu gün bir katil varsa onlarin büyük büyük babasi kabildir . bu gün bir zinakar var ise onlarin büyük büyük babasi kabildir. yalanci hileker kumarbaz kurnaz, günahkar kahpe say o bütün mayisi bozuklarin yaptigi kötü fiileri hepsinin mayasi o mayasi bozuk şeytanin mayisi yüzünden ve onunda ademe bulaşmiş olmasi yüzünden.

ey insanlik şimdi bu mayasi bozuklar cogalmak icin beyin sistemini häckleyip sizlere istediklerini yaptirmak icin subliminal mesajlar ile ve göz yaniltma ile ufo yalanlari ile uzayli yalanlari ile evliya kerameti diye yalanlar ile yani göz kandimracasi ile ve insanlarin beyinlerine hükmederek bu dünyadaki karmaşayi oluşturmakdalar. pislikdan kimler nemalanir elbette mikroplar. kötülkden kimler nemelanir elbette kötü insanlar zulumden kimler nemalaanir elbette zalim olanlar ve kahpelikden kimler nemalanir elbette kahpeler ve kendileri kahpe olduklari icin masum insanlarida kahpelik tuzagina düşürmak icin ugraşirlar. ey ahir zamanin gencleri sizler mehdi cemaatinin Yuuusuflari olunuz. yok eger kabilleri olursaniz vay halinize bu ahir zamanin bütün günahlarinin cezasini sizler cekersiniz ve cehennemde hem katillikden hem zinadan hem hirsizlikdan hem münafiklikdan,.... vs. vs. müebbet yersiniz ve cennet yüzü göremezsiniz ve kabilin peygambersiz ve dinsiz kaldigi gibi peygambersiz ve dinsiz kalirsiniz ve mayasi peygamber mayasi olmayanlarin mayasi elbbette şeytan mayasidir. ve şeytanin sonu cehennemdir.

Allahu tealaya giden yollarda kuranda yedi tane ha mim gecer yani rabbimiz buyuryorki rahmetim gazabimi gecti buyuruyor işde bu kainatin üstünde o görünen yildizlar aylar güneşlerden yukarda yedi tane derya vardir yani yedi rahmet deryasi yani yedi kat su ve ne buyuruyor rabbimiz rahmetim gadabimi gecti ve yediden az olmak üzere birde gadab varmiş yani sicak ve alev. yani dünyada misali yedi derya ve büyük okyanuslar ve birde yere indikce sicakligi artan magma ve dünyanin kalbi magmanin icinde dünya bu durmda dönme enerjhisini nerden aliyor nerden geliyor .bu tükenmeyen enerjisi haktan ve hak mayasindan ve yaratilalidan beri o güneşimize baglanmiş ve onu terketmemiş ve onun etrafinda döner durur.işde mayisi bozuk olmayanlar hak kapisindan ayrilmazlar peygamberinin etegine yapişip onu birakmazlar. herkimde peygamberleri ve kitaplarini birakip kendine başka yol edindi, onlar kafirlerin taa kendileridir. Allah 124000 maya göndermiş ya isa gibi olcaksin ya musa gibi ya muhammed gibi ya osman gibi ya ebubekr gibi ya ali gibi mayalar ortada iken kabili ve yaptikllarini emel edinen kimseler dünya saltanatini secenler kadin ve kizlar ile icip sicip zevki sefayi secenler ,müminlere düşmanligi secenler iyilerden ayrilip kötülerin ve şeytanin ammelerini ahlak edinenler iyiyi ve hayri terkedip katilleri secenler zalimleri günahkarlari teröristleri kafirleri secenler,... vs. vs. bunlarin hepsi kabilin ve ondan öte şeytanin cocuklaridir.herşey aslina rucu eder kurali geregi tuzu tuza şekeri şekere katmak gerekir herkimde tuzu şekerle kariştiri ise buruk bir tat elde eder yani nasil deniz suyu icilmez ve onunla abdest olmaz ise abdest suyunda şart olan rengi kokusu tadi bozuk olmayan bir su ile abdest almak gerekir deniz suyu tuzlu abdest olmaz yahut şerbet ile abdest olmaz yahut bal ile abdest olmaz yahut asit ile abdest olmaz yani illa saf su illa saf su olcak- yani dünya yaratilalidan beri degişmeyen bir deger var ise o saf sudur yani rengi kokusu tadi bozulmamiş su yani şerbet olmaycak deniz suyu olmaycak yani asit olmaycak yahut ph degeri yüksek olmaycak. işde insanogluna aslina dönmesi ve bütün kötü mayilerden kurtulup safiyye olmasi icin gereken su gibi olmakdir berrak ici gözükcek karanlik bulanik su olmaycak sonra ne tatli ne tuzlu olcak nede asitli ve aci olcak ne yakcak ne dondurcak normal bir suyun siclakigi bellidir insanin susuzlugunu keser illa soguk olmasi şart degildir.Amma hararet yapmiş olan birisi soguk su ister.işde su gibi olani Allah aziz edermiş ne demiş atalar su gibi aziz ol yani suya hürmet etmeyen yokdur.ateşe hürmet yemegini pişircegin zaman kişin üşüyünce banyo suyunu abdest suyunu isitmak icin. tatliya ragbet canin tatli cekince tuzluya ragbet dimagin tad almak isteyince. yani su ise hepsine format atip normal hale getirmek icin tatli yedin agzin tatli oldu su ictin format attin fabrika ayrina döndü tuzlu yedin sonra su icdin yine fabrika ayarina döndü,..vs.vs.

işde vaaza döner isek aksal gaye son din dini mübin islam ve o dinin peygamberi muhammed mustafa insanlara mayadir kim muhammed ve islam mayasi ile mayalanirsa ve aksal gayesi emeli arzusu aAllahin dini yerüyüzünde tek din ve yaşam tarzi olsun ister ise bu dinin son temsilcisi Mehdiyi bulsun ve onun gösterdigi yolda yürüyüp muhamedi ve diger peygamberleri bulsun ve onlarin ashabini bilsin ve bölyece herkes kendine durumuna göre model örnegini alsin ve dantelesini örmeye başlasin.

muhammed güzel yaşamanin kurallarini sünnetleri ile nakiş nakiş işlemişdir aşkolsun muhammedin nakişini örnek alipda sünnetlere sarilip hayatini muhammed nakişi gibi örebilenlere.

Mayasi güzel olan yogurtta güzel olur peynirde ekmekde. tohumu ARI olanin meyvasida ari diri olur.

işde insanin emelleri bitmez biri bitince bir digerine koşar yenisini arar bulur.peygamber hadisinde öyle demiş:herşey yaşlanir amma emeller yaşlanmaz. ve insan ölürkende gayesi bu dünyadan kurtulmak degil refiki alaya varmak olmali muhammed vefat etmeden önce bunu bizlere işaret etmişdir. yani ölürkende emelinizi bitirmeyin kapatmayin gayeniz refiki ala olsun demekdir bu. yani refik demek güzel bir yoldaş demekdir. ve refiki ala ala demek sizi diger dünyada götürecek hakka vasil edecek hayirli ve ala olan üstün olan bir yoldaş yahut refref olsun yani vasita olsun demekdir.işde cocuk aneye vasil olunca iyi bir anne iyi bir refikdir onu hamledip taşir düşürmeden zarar vermeden dogmasini saglar yani ahiret aleminde dogmak icinde iyi bir refike rafiki alaya iyi bir taşiyiciya anneye ihtiyac vardir ve gayeniz iyi bir anne olmali son nefesde.yani cekirdek yeniden dogmak icindir ve binler meyva veren bir agac binlerce kere yeniden dogma şansina sahiptir amma iyi bir refik sahibi degil ise onlari yeniden dikip dogmasini saglamaz ve o cekirdekler cöp olur.işde anne baba olamayan böyle refiki olmayandir ve refiki olmayan refik olamaz. yoldaşi olmayanin yoldaş olmasi mümkünmüdür. illa kendine bir yoldaş arayip bulmali ve kuranda bizlere salihlerle yoldaş olmamiz emrediliyorken kimde kendine obamalari yoldaş ediniyor ise o zaman onlara suriyeye irana gidip savaş acmak düşer ve oralarda müslüman öldürmek düşer müslümani öldüren de katildir. katillerinde babasi kabildir kabilinda mayisi şeytanin tükürügü mayisinden gelir ve zalimler zalimlerden katiller katillerden gelir. sinegin inek dogurdugu görülmüş vakia degil iken sinekden inek dogurtmaya calişan kloncu kafirler masonlar yahudlierdir. Allahin koydugu kanuna ve düzene isyan eden kafirler gürühü firavunlar soyudur.

sinek inek dogurmadigi gibi inekde sinek dogurmaz ve mikroplar mikroplardan ürer ve kahpe kahpenin cocugudur. ve kahpe cocuklarida başka bir kahpenin cocuklaridir. katil yine bir katilin cocugudur ve ...vs.vs. yani ana kural sinekden inek inekden sinek dogmaz Allahin kurallari ve yasasinda yok amma kafirler: dananin altinda buzagi arar durur.

Biz size ne dedik görünen dagin ardinda sebe zulmu var dedik ve seller ve subaskinlai var ise onlarin ardinda devletlerin başinda oturunlar var dedik ve onlarin saltanat ve koltuk savaşi bu selleri getiriyor dedik. ve heryeri birden sel basti. vayki ne vay, ne kadar saltanat hastasi koltuk sevdalisi varmiş gördünüzmü şimdi. işde asil şeyh sel gelmeden seli bilendir. asil imam osturcagi geldiyse daha osturmadan namazdan cikip namazin kilinan kismini kurtarandir. yoksa herkesin önünde osturusa o kalan birkac müslümanda hebe olur gider. işde ahir zaman imami mehdi birkac mayasi saglam insani kurtarmak icin ugraşmakda ve sel gelmeden selin haberini vermekde iken kuyrugunu bulayip fitne cikarip birde Fasa kacan saltanat delisi ahmak tayyibe ne demeli acaba.işde bu tayyip o bizim bildigimiz tayyip degil onun beyni ele gecirilmiş ve o masonlar tarafindan istedikleri gibi oynanmakda ve onlar su ne tarafa aksin istiyorlar ise tayyip suyun yönünü o tarafa cevirmekde ve bir fitne cikarip vatandan kacip gitmekde.böyle fitneci bir adamdan başbakan olurmu hic, kimin kuklasi bu adam.

işde fitneyi fesad insanlar cikarir fesad kimslerde kuranda müfsidler diye gecen kimselerdir. müfsid demekde mesela sütü bozan mikrop yahut güve zararlisi yahut grip mikrobu yahut bilmem ne mikrobu gibi iyiyi bozan ve hasta eden yiyip tüketen pislikler demekdir.kasabin kestigi canim koyunu görüp ona kurt atmek icin eniklerine yem etmek icin atrafinda dolaşan sinekeden daha zarali bir mahluk olabilirmi o kasap icin. ekmegini kurtlara yem etmeye calişmakda. işde vatanima kurt atip vatnimizi teröristlere yem emteye calişan bu kahpe cocuklari vatanimiizda da suriye libya oyunlari oyanmakdalar uyanik olun tayyip gitsin derken suriye ve esadin düşdügü duruma düşmeyin ey aziz türk milleti uyanik olun. Rabbim bu salatnat delisi tayyip ve adamlarini selamet ile vatanimizin başindan alip vatanmizi milletimizi kurtarsin. koydu bir fitne vatan birbirine karişdi kim bundan faydalanir. sinek kurt atarda sinegin kendi yemez o eti sinegin eniklerine yem olur. neymis taksim parkinda avm yapacakmiş. meyerse o avm yi milletvekili cocuklari yapacakmiş. gayeye bak, aksal gayeye, emele bak sen, emele niyete bak, birde niyete.

ey tayip neye niyet neye kismet sen şimdi bak birde.

hani gecenki vaazlarimizda yazmişdik ibrahim aleyhiselam dua etmiş idi :

Ey Rabbimiz Soyumuzun icinden onlara ayetlerini okuycak onlara kitabi ve hikmeti ögretecek, ve onlari zeki kilcak birde öldükten sonra dirilcek olan rasul gönder diye dua etmişdi. ve duasi kabul olan dualardanki kuranda yer aliyor.burdaki rasulden kasit elci demekdir. kitapdan kasit kainat kitabidir yoksda ibrahin kitabi olsa o zaman bu elci ibrahime inenleri ögetmesi lazimdi rasulden kasit peygamber olsa idi kendi peygamber ismailde peygamer iken niye başka peygamber arayip istiyor ve yine onlar dedigi kim yani ibrahim aleyhiselamin gözünede işde bu günümüz gösterilmiş olmaliki oda

bu güne atfen subliminal mesajlar veriyor. ve diyor birde o rasul o elci öyle bir elciki kitabi ögretsin kitabi ögrtemek ile birlikte birde kitabi anlamayi ögretsin yani hikmeti ögretsin yani sünneti ögretsin ve bununla birlkte birde ölüm köprüsündende öteye gecsin.yani birkere ölen bir daha ölmez yani onun bir daha ölmesine gerek yokdur o bir kere ölümü tatmişdir.

kimdir O elci işde o elci Mehdidir.

Onu arayip bulmak demek kitabi hikmeti (sünneti) ögrenmek ve öldükten sonra dirilmenin keyfiyetini ögrenmek demekdir.Ankarayi en iyi tarif edecek olan Ankarayi gören oldugu gibi öldükten sonra dirilmenin keyfiyetinide en iyi ölüpte dirilen tarif edebilir.

Rabbim inananlari mehdiyi arayip bulanlarda eylesin. öldükden sonra dirilmek ve ahiret ne demek ögrenip iyice iman edip sebe zulmunden sel felaketinden kurtulanlardan eylesin.

 

Elfatiha Maassalavat


Başağaçlı Raşit Tunca

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign