Aynel-Yakin Board

Dini ve Kültürel Bilgiler Tasavvuf Bilgileri Flatcast Tema ve indexler Png Jpg Gif Resimler

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

Nachrichten

 • Neu  Arama Motoru Nedir? Ne İşe Yarar? En iyi ve En Yaygın Arama Motorları Nelerdir?

  Arama Motoru Nedir? Ne İşe Yarar?

  Teknolojinin gelişmesine paralel olarak internet kullanımı da her geçen gün artmaktadır. İnterneti kullanan kişiler günde en az bir kez de olsa arama motoru kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, dünya genelinde 3,5 milyar civarında internet kullanıcısı ile 1,15 milyar civarında web sitesi bulunmaktadır.

  Her biri farklı bir siteye ait olan sayfalara erişmek için URL web adresi kullanılmaktadır. Bu noktada, internet kullanıcılarının ihtiyacı olan bir bilgiyi içeren en iyi web sayfalarına arama motoru sayesinde ulaşılmaktadır. Herhangi bir markanın web sitesine, herhangi bir kişinin sosyal medyadaki profiline, herhangi bir ürün ya da hizmete ve yerel bir habere arama motorları ile ulaşabilirsiniz.

  Arama Motoru Nedir?

  En popüler arama motorlarından biri olan Google, yazılan anahtar kelimeleri sistem üzerinde araştırarak tüm bilgileri kullanıcılara sunar.
 • Neu  Browser Web Tarayıcı Nedir? En iyi Browserler Hangileridir?

  İnternet kullanırken bazı kavramlar hakkında bilgi sahibi olmak, daha bilinçli bir kullanıcı olmamızı sağlar ve bu bilgiler de zamanı geldikçe mutlaka işimize yarar. Çünkü artık internet sadece bir eğlence aracı değil. Yaşamımızda iş yerimizden, kazançlarımıza kadar her alanda etkili olan bu muhteşem bilgi hazinesi... Eğer doğru ve yerinde kullanılırsa, bize yeni kazançların dahi kapılarını aralayabilecek kadar mükemmel bir nimettir.

  Browser Nedir?

  İnternet sayfalarına ulaşmamızı sağlayan yazılım ve programlara browser adı verilmektedir. Bunun bir diğer adı da tarayıcıdır. Biraz daha kolay bir dille ifade edersek internete bağlanırken her gün kullandığımız Google Chrome, Mozilla, İnternet Explorer gibi platformlar birer browser yani tarayıcıdır. Ve eğer bu platformlar olmasaydı bugün internete bağlanmak söz konusu olmayacaktı.

  Browserlar Nasıl Çalışır?

  Browser, www yani world wide web üzerinde yer alan bütün
 • Neu
  Margaret Thatcher Kimdir? Biyografisi

  Margaret Hilda Thatcher (d. 13 Ekim 1925, Grantham, Lincolnshire - ö. 8 Nisan 2013, Londra[1]) Britanyalı siyasetçi. Birleşik Krallık'ta en uzun süre başbakanlık yapan kişi ve ülkenin ilk kadın başbakanı. Yakın tarihte ülkeyi en çok etkileyen kişilerden oldu. Uyguladığı politikalar nedeniyle hem büyük destek gördü, hem de ciddi bir muhalefetle karşılaştı.

  İngiltere'de küçük bir şehirde yaşayan inançlı bir Protestan esnaf ailesinden geliyordu. Gençliğinde parlak bir öğrenci olduğu gibi muhafazakâr bir öğrenci derneğinde siyasi etkinlikte de bulundu. Muhafazakâr Parti'ye genç yaşta üye oldu. Zengin bir iş adamıyla evlendi.

  Thatcher 1975-1990 arasında Muhafazakâr Parti başkanlığı, 1979-1990 arasında da başbakanlık yaptı. Genel siyasi çizgisi liberal-muhafazakâr doğrultudaydı. 1980'li yıllarda batılı ülkelerinde devletin iktisadi yatırımlardan çekilmesi, özelleştirme, serbest pazar ekonomisinin desteklenmesi ve işçi
 • Neu

  Elvis Presley Kimdir? Biyografisi

  Elvis Aaron Presley[1][2] (8 Ocak 1935, Tupelo, Mississippi – 16 Ağustos 1977, Memphis, Tennessee), Amerikalı şarkıcı, müzisyen, aktör. Dünya çapında Rock'n Roll'un kralı ya da kısaca kral olarak tanınır. Diğer lakabı olan Elvis The Pelvis ise 1950'li yıllarda kendisine takılmıştır.[3] Böyle söylenmesinin nedeni ise ilginç dansı olduğu kadar argo bir ifade ile o zamanların tutucu toplumunda yakışıklı ve seksi olduğunu ifade etmek amaçlı uygun bir argo söylem daha doğrusu modern bir deyim olmasıdır.[4] Presley'in sahip olduğu en büyük avantajlardan biri ise sesiydi. Zenci ve beyaz tonlarını rahatlıkla kullanabiliyordu. Kilise müziğinden, popüler müziğe; Rock'n Roll'dan Blues tarzına kadar çok çeşitli türlerde eserler verdi. It's Now or Never gibi opera tarzında yakın parçalar seslendirdi. My Way gibi bazı cover çalışmalarının şöhreti asıllarını dahi geride bıraktı.

  Yaşamı boyunca her türlü şöhret, unvan ve zenginliği yaşayan Presley'in
 • Neu

  Köleler Efendisini Doğurmadan Kıyamet Kopmaz  (Kar©glanin 6 Şubat 2019 Vaazi)  أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

  وَكُلَّ إِنسَانٍ أَلْزَمْنَاهُ طَآئِرَهُ فِي عُنُقِهِ وَنُخْرِجُ لَهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ كِتَابًا يَلْقَاهُ مَنشُورًا

  Euzubillahimineşşeytanirracim
  Bismillahirrahmenirrahim
  Ve kulle insânin elzemnâhu tâirahu fî unukıhî, ve nuhricu lehu yevmel kıyâmeti kitâben yelkâhu menşûrâ

  Meali :
  Bütün insanların kuşunu unnuguna(Ferc yerine) bağladık . Ve kıyâmet günü ona, onu neşredilmiş kitabı olarak çıkarırız.

  Sadakallahul Aziym İSRA Suresi 13. ayet

  ---oOo---

  Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

  Câriyenin efendisini (Rabbini) doğurması veya

  "Köleler Efendisini Doğurmadan Kıyamet Kopmaz"

  ( Hadis-i Şerif , Müslim, İmân, 1)

  "Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
  "Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.
 • Neu  iyinin Yaninda Kötüde Var - Kötünün Oldugu Heryerdede iyi Var ve Var da Olacakdir  (Kar©glanin 23 Ocak 2019 Sesli Vaazi)

  Vaazi Dinlemek icin Üstüne sol TIKLA, yada mp3 olarak indirmek icin linke sag tikla farkli kaydeti sec  imageman.eu/2019/Q1/Vaaz/02-Ra…Yaninda-Koetuede-Var1.mp3

  Kar©glan

  Başağaçlı Raşit Tunca

  Original Kar © glan

Letzte Aktivitäten