Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DNA NIN YAPISI VE NUH ALEYHiSSELAM
[Resim: islamiresim-jhodfsdfsdfsdf.png]

DNA NIN YAPISI VE NUH ALEYHiSSELAM

Bismillahirrahmenirrahim

Elhamdülillahirabbilalemin

Allahümme salli ala tabibi gulubüna Muahammed
Allahümme Salli ala sefi i zünubuna Muhammed

ey mümin kardeslerim ve ey gercek alemde yeni dogmus kardeslerim

önceki sohbetimizde gercek alemde dogmaktan bahsetmistik

dogduktan sonra giydirilir doyurulur bir zaman sonra isim koymaya gelirki isim öyle bir seydirki bu dünyaya gelen ismi ile gelir ve ismi ile yasar islamda isim koymak sag kulaga ezan sol kulaga kamet ve kulaklara ismi üc defa okumakla olur ki bu öyle bir komuttturki vücudun yapisini olusturan DNA ya bir komuttur da bu komutu duyan DNA yapisini öyle ayarlarki gerekli olan guruplarla birlesir . bunu üzerinde yasamamis olan nin DNA yapisi yanlis gruplarla birlesmistirde ne yapsan anlamz ne yapsan dinlemez

esteuzubillah

summun bukmun umyun fehüm la yerciun

Ayeti kerimesi üzerlerinde tecelli etmisdir artik ne görürler ne anlarlar cünkü onlarin DNA yapisi farkli gruplarla birlesmistir yani yanlis gruplarla birlesmistir bunun cözümü ne dir tabiki Islam ve Iman dir önceki yazimizda verdigimiz pasaportu alip imzalattiktan sonra islem baslar ve güzel bir islami isimle islem tamamlanir bu yazdiklarimi o DNA cözmeye ugrasanlar test etsinler BAKALIM NE GÖRECEKLER KOCAMAN BIR SIFIR DAHA

SIZ BU SIFIRLARI ANLAMDIKCA HEPINIZ ISLAMA DÖNMEDIKCE BU ACI SÖZLERI DUYMAYA VE ACILARI YASAMAYA DEVAM EDECEKSINIZ O KURAKLIK ARDINDAN FIRTINA ARDINDAN SEL ARDINDAN SOGUK ARDINDAN SICAK AYRICA SIMDIYE KADAR TATLI SU ICTINIZ EGER BU INADINIZDA DEVAM EDERSENIZ SIZIN ISLAMA O ISLAMKI BÜTÜN PEYGAMBERLERIN BILDIRDIGI TEK SEY E ZIDLIK ETMENIZ SIZINDE ZIDLIGI YASAMANIZA SEBEB VERECEKKI TATLIYI TUZLUYA ZIDDINA CEVIRCEK TATLI SU BULAMAYIP TUZLU SUYA KALIRSINIZKI BUDA HAKIKI INANANLARI ZERRE ETKILEMZ CÜNKÜ ONLARIN SUYU ONLARA CENNETTEN AKAR

Simdi gelelim mühim bir meseleye daha dedikki isim konurken Ezan ve kamet okunur O EZANKI öyle bir nurdurki yaratilmislar icerisinde öyle bir hareketi vardir ki öyle bir dönüs ve hareket sistemi vardirki Rabbim baska seyi nasiplendirmemis onunla simdi dikat !!!! Atom bombasi atildiginda herseyi yakar yok eder herseyini bozar ama iste o Ezani Muhammedinin nuruna zerre zarar veremez iste bunuda istedikleri kadar test edebilirler, tabiki test ederken dünyayi daha ne cileye götürürlerse siz düsünün

yani ey inanan kardesim tövbeye gel tövbeye iman öyle bir kaledirki en büyük Atom bombasini yapsalar rabbim bize kifayet edecektir insallah. yukardaki sözümdeki gibi biz küfrün Ziddi.Hakikati iman oldukca küfrün yaptigi herseydende uzak olacagiz Allahin müsadesiyle cünkü biz onun ziddiyiz Atom bombasida bizden uzak olacak yeterki imanini lekeleme

simdi bir nükte daha anlatacagim

Nuh A.S ümmetini islama davet etti senelerce ama bazilarinin disinda inanmadilar imana gelmediler bunun üzerine Duasini ettide Cenabi hak o mübaregin tasidigi nurun askina dünyayi sildi yeniden yazdi öyle bir duadir iste bu yukarida dedigim gibi biz onlarin ziddiyiz atom bombasi ile ne kadari yok ettiniz ne zaman buldunuz bunu Rabbimiz bir söz bir dua ile bütün inananlara kifayet ettide daha sizin simdi bile bulamadiginiz seyi ozaman yapti yani dünyayi sildi yeniden yazdi senin atom bombanin kac kati düsün!!!!!!!

gelelim bu konudaki sözümüze Duadan sonra Rabbim azabin gelecegini ve Nuh A.S in gemi yapmasini buyurdu mübarek deniz olmayan yerde karada gemi yapmaya basladi görenler de li bu bunak bu ne gemisi yapiyor bu diye alay eder olmustular Rabbim ona bildirdide hemde Azap size falanci firindan gelmeye baslayacak demisti yine inanmamislardi gemi bitince ve ici doldurulunca ve Rabbimin vaad ettigi zaman gelince firinin icinden sular tasmaya basladi bunu gören atini catladircasina kosturarak herkese haber vermeye basladi Rabbim göktende suyu bosaltti artik onlar icin Rabbimin hukuku tecelli etmisti geri dönüs yoktu simdi burada söyleyecegim söze geliyor 24.4 sirri zannedersinki o Nuh A.S gemisine binmeyipte kacan ve onun ehli olmayan Kenan ve Nuh A.S min karisi sizde yani öyleyse zamanin firini sizde yani bu zamanda azapta sizden yani senin göbeginden baslayacak Artik Allah Zülcelalin hukuku tahakkuk ettimi ne yapacaksin görecegiz

ey inanan kardesim simdi size sözüm Nuh A.S gibi inanki Rabbim O atom bombasina karsi Nuhun Gemisi gibi gemi versin Nuh A,S gibi olamiyorsan Nuh A.S sözlerini dogrulayanlar gibi olda Rabbim Gemi versin onlar gibide olamiyorsan bari onun sözüne itaat edenler hayvanlar gibi olda gemi kalkmadan cagrilasinda gemiye binesin hayvanlar gibide olamazsan yukarda verdigimiz pasaportu imzalat da ismine kavus ve nuh AS Topladigi ve toplattigi bitkiler gibi ol seni bir toplayip gemiye koyan olur bunuda olamazsan sunu okuda onu yap

Nuh A.S rabbim gemi yap deyince ben bilmemki gemi yapmasini dedi bunun üzerine Rabbim buyurdu bir tavukk al ve onun kemiklerine bak ve yap dedi. bunun üzerine Nuh A.S calismaya baslayacaktiki Nuh A.S in Davetini kabul etmisihtiyar bir kadin geldi ve demisti ki ben sana nasil yardimci olabilirim benim bir tavugum var al o senin olsun.yalniz beni o gün geldiginde gemine al dedi. Rabbim Bizlere bir örnek hazirliyorki Nuh A.S a bu kadini cagirip gemiye almayi unutturdu

Tufan oldu gecti bitti kadinin haberi olmamisti evinden disari ciktiki hersey olmus bitmis Rabbim ona hic bir seyi hissettirmemis .

ey inanan kardesim iman böyle olur . o mübarek kadinin güzel bir adi varki kim bilir simdi bunu tabiki Rabbim Zülcelal yani ey kardesleim bitkiler kadarda olamiyorsaniz sadece iman edin Rabbim size o mübarek kadin gibi zamanin fitnesinden insallahu Rahman koruyacaktir

Allahüekber

Rabbenagfirli veli velideyye velil müminine vel müminat vel müslimina vel müslimat el ehyaü minhüm vel emvat birahmetike ya erhamerrahimin

Ezubillahiminesseytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Rabbi enni messeniyesseytani binusbin ve azaba

Rabbi euzubike min hemazatisseyatini

ve euzubike rabbi en yahdurun

sadakallahülazim

Yolumuza Devam ediyoruz bu gün arabanin lastiklerini degistirdecektim

terminim vardi unutmusum sonra telefon ettim özür diledim baska güne aldik termini buradan lafi nereye getirecegim bu günkü konumuz unutkanlik yukardaki ayeti kerime

dinimizde unutmak bir özürdür oruclu unutsa yese bozulmaz, bir kisi unutsa namazinin birini kilmasa özürdür sonra kaza eder

önceki yazimizda demistikki Nuh A.S ihtiyar kadini gemiye almayi unuttu

hersey Allahin takdirinde.

peki bu unutmanin parcasi nereden geliyor

simdi bir nükte anlatacagim

Rabbimiz Zülcelal Adem atamizi yaratmak icin dünyadan toprak almaya melekleri gönderdi melekler topragin yakarisina dayanamayip toprak getiremediler amma Azrail A.S bu Rabbimin emridir deyip alip getirdi Rabbim buyurdu madem sen bu topragi alip getirdin onlarin canlarinida sen alacaksin daha sonra kudret eliyle Adem atamizi halk etti ve daha ruh icine üfürmedi testi gibiydi yatiyordu meleklerin hepsi bakiyorlardi o sirada Seytan Aleyhillane geldi ve dedi bu ne icine girdi gezdi bir dolasti ve cikti tüüü dedi tükürdü bu neyse yere göge sigmaz ben onunla savasacagim . tükürdügü tükrük Adem atamizin göbegine geldi. Tabiki Rabbimiz bundan haberdar ve hemen Cebrail A.S gönderiyor benim halifemi temizle diye. Cebrail A.S gelip bu tükrügün oldugu yeri temizler

iste orada Adem atamizin göbek cukuru olur .rabbim o adem atamizdan ayrilan parcayi ikiye böler ve bir parcasindan hurmayi bir parcasindada köpegi halk eder hurma öyle bir seydirki besmele cekip sifa et yarabbi diyerek yenilirse her türlü hastaliga sifadir cünkü adem atamizin yani bizlerin yedek parcasi eksilen yeri yedek parca takilirsa ne olur bozuk yer düzelir amma hurma agacinda dikenler vardir o dikenlerki Seytan Aleyhillanedendir karisan tükrükten. Köpege gelince ikinci parca insana o kadar sadiktir neden cünkü bizden yalniz köpekte üc sey vardir birisi Adem atamizdan birisi Seytan Aleyhillaneden birisi Cebrail A.S dan. Adem atamizdan olan yeri sebebiyle köpek insana sadik dövsen kovsan yine gelir Seytandan olan yeri kizinca Dislerini gösteriveririr yani disleri, Cebrail A.S dan olan kisma gelelimki oda köpeklerde özel bir koku vardir baska hicbir seydeki koku ona benzemez oda Cebrail A.S dan

simdi konumuza gelelim insan zaman zaman unutuverir cünkü vücudunda eksik var . iste o eksik yerimizden seytan bizi vuruyor

iste o yüzden Rabbimiz bakara suresinde bastaki ayette

"Rabbimiz unutupta yaniliverirsek bizi sorumlu tutma" ayetiyle bize ne yapmamiz gerektigini ögretiyor

ondan sonraki türkce yazdigim ayettede baska sekilde ögretiliyor

" Rabbim seytan bana yorgunluk ve azab dokundurdu, onun dokundurmalarindan ,ve onun yanimda bulunmasindan sana siginirim"

buyrularak yapmamiz gereken ögretiliyor Seytan Aleyhillane de likten yani eksik yermizden girip bizi saptirmaya unuturmaya ve isyan ettirmeye ugrasiyor yani her an amanda Rabbimize siginmada olmamiz lazim

insan eksik parcasi kopmus o yüzden kim ne yaparsa yapsin ben tam mükemmelini yaptim dese bir seyini unutur cünkü eksik bundan 20sene önce televizyonlar nasildi simdi nasil oldu simdi yapamn tam mükemmelini mi yapti hayir yine eksik yani her bilginin üstünde bir bilgi var eksik

simdi bu eksik bilgiyle Allah Zülcelal ile boy ölcüsmeye kalkisanlara diyorumki bu eksik bilgi ile yaptigin füzenin bir vidasi eksik kalir o vidadan alacagi hava ile parca parca olur . cünkü insan eksik mükemmeli yaratmak Allahu tealaya mahsus herseyde hikmet oldugu gibi bundada hikmet var rabbimiz Yasin suresinde buyuruyorki insani " Insan görmezmiki biz onu bir nutfeden (meniden) yaratik.Birde bakiyorsun ki apacik düsman kesilmis" insanin nankörlügünü gösteriyor hic bir fabrikanin yapmaya kadir olmadigi mükemmel bir fabrika gibi bir vücuda sahibiz amma insan oglu bu nimete ragmen isyan ediyor neden cünkü Seytan Aleyhillane Rabbimizden vaad aldi kiyamete kadar ve deki ben onlarin sagindan solunda önlerinden arkalarindan yaklasiop dogru yoldan saptiracagim

Rabbim inanlari Seytanin ve ordusunun dokunmalarindan ve saptirmalarindan muhafaza etsin

Euzubillahiminesseytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

elfatiha maassalavat

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi