Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Europa Mi Avrupa Mi
#1
EUROPA MI AVRUPA MI

Euzubillahiminesseytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Elhamdülillahi rabbil alemin vel agibetü lil müttegiyn vesselatüvesselamü ala rasulüne Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme
Elhamdülillahi hamden kamilen vehüve fi ersele ilel ardi rasulü ecmaiyn vennebiyyi ecmaiyn
velhamdülillahi hamden kamilen vehüve fi halgihi hulefa-i rasidiynel mehdiyyin vel evliyaissalihiyn. salatüllahi ve selamullahi aleyhim ve ridvanüllahi Teala aleyhim ecmaiyn..
Yolculugumuza Gecen haftaki sorumuzun acilimiyla devam ediyoruz Rabbim okuyanlardan hidayete ermemis gönül sahiplerine hidayet. ehli iman a da ismet ve nusret ihsan eyleye amin..
yazmistikki ANTARTIKA- AVUSTURALYA- ASYA- AFRIKA-
AMERIKA mi? yoksa USA mi? -EUROPA MI????? YOKSA
AVRUPA MI ???????
EUROPA - AVRUPA
Avrupa icin iki bölüm vardir yani R den öncesi ve R den sonrasi buda iki ikililerdendir yani birinci R yani onlarin R deki yarim daire gibi 180° döndükleri zaman ve degisimi yani E yi yani üclü teslis inancini birakmadikca Allaha ortak kostuklari ve baba ogul ana dedikleri inanci birakip A ya varmadikca yani bir Allaha inanmadikca ve yine adlari AVRUPA olmadikca yani
Allah Ve Rasulüne iman etmedikce A ya kavusamazlar Europadaki R ve simdide Avrupadaki R yani iki ikili yani Oda ancak Isa AS gelince yani hem kendisinin zamaninda kendine kitap indirilmisken Yani Rasulken göge kaldirilmis ve yeniden gelecek ve ikinci rütbe yani Nebilik sifatina haiz olacak yani artik kendine indirilen kitap incille degil kuranla amel edip kuranla hüküm verecek .yani isa Ruhullah da önce ve isa Ruhullah dan sonra iki ikili yani Avrupa olmasi yaklasan bir kita.
simdide humanistlere sözüm derlermiski insan herseyin ölcüsüdür
karanlikta tas atan tasin nereye düstügünü görmez bire ahmak insan herseyin ölcüsüde At Essek neyin ölcüsü Köpek neyin ölcüsü ..... hakeza hakeza Allah onlari bos mu yaratti
simdi sizlere yukarda basta yazdigim Rad suresinden ayetelerin bazilarinin mealiyle rabbimizin hitabiyle sesleniyorum:
" Elif, Lam, Mim, Ra. Bu (okuna)nlar, Kitab'ın ayetleridir. Sana Rabbinden indirilen (Kitab) haktır (gerçektir). Fakat insanların çoğu inanmazlar.
Gökleri görebileceğiniz (veya görüp durduğunuz gibi) bir direk olmaksızın yükselten, sonra (emri) arş üzerinde hükümran olan, her biri belli bir vakte kadar ak(ıp hareket ed)en güneş ve ay(ı emrine gör)e boyun eğdiren, işleri (düzenli bir şekilde) yöneten Rabbinize kavuşacağınıza kesin olarak inanmanız için ayetleri geniş geniş açıklayan Allah'tır.
O, yeri yayıp döşeyen, orada sabit dağları ve nehirleri var edendir. O, meyvelerin (ve ürünlerin) hepsinden (tatlı, ekşi; kuru, yaş; erkek ve dişi olarak) çift çift yaratan, gündüzü (kısaltıp) geceyle bürüyüp örtendir. Doğrusu bunlarda, iyice düşünen bir toplum için elbette (birçok) ayetler (delil ve ibretler) vardır.
Yeryüzünde birbiriyle komşu kıtalar, (ve onlarda), üzüm bağları, ekinler, çatallı ve çatalsız hurmalıklar vardır ki (bunların hepsi) bir tek su ile sulanır. Halbuki meyvesinde(ki tat bakımından) onların bir kısmını diğerlerinden üstün tutuyoruz. Doğrusu bunda aklını kullanacak bir toplum için elbette (birçok) ayetler (delil ve ibretler) vardır.
Eğer (inkarcıların seni yalanladıklarına) şaşıyorsan, asıl şaşılacak olan, onların: "Biz toprak olduğumuz zaman, gerçekten yeniden mi yaratılacağız?" sözleridir. İşte onlar Rab'lerini inkar edenlerdir. Bunlar (kıyamet gününde), boyunlarında halkalar olan kimselerdir. Onlar, ateş ehli (cehennemlik)dirler. Onlar orada ebedi kalacaklardır.
(Şu da şaşılacak bir haldir ki müşrikler) senden, 'iyilik ve mutluluk' yerine önce kötülüğün, (azabın, dünyada) gelmesini isterler. Halbuki onlardan önce, cidden nice ibret alınacak cezalar gelip geçti. Şüphesiz Rabbin, zulümlerine rağmen insanlara karşı mağfiret sahibidir, (bununla beraber, unutmayın ki) Rabbinin azabı çok çetindir.
O inkar edenler: "Ona, Rabbinden bir ayet (mucize) indirilseydi ya" derler. (Rasulüm! Bil ki) sen ancak uyarıcısın, her toplumun da bir yol göstericisi (davet edeni) vardır.
.........................................
. O (insanoğlu)nun önünde, arkasında takip eden (melekler) vardır ki, Allah'ın emriyle onu korurlar. Muhakkak ki bir toplum özlerini iç dünyalarını değiştirip bozmadıkça, Allah da onların durumunu değiştirip bozmaz. Allah (emirlerinden yüz çeviren) bir kavme bir kötülük dileyince, artık onu geri çevirecek yoktur. Onlar için O'ndan başka bir veli (koruyup yardım eden) yoktur.
O, size hem bir korku hem de (yağmur için) bir ümit olarak şimşeği gösteren, (yağmurlarla yüklü) ağır bulutları meydana getirendir.
........................................
Ama Allah'a verdikleri sözü, iyice pekiştirdikten sonra bozanlar, Allah'ın ilgilenilmesini/gözetilmesini emrettiği şeyleri (bağları) kesenler, yeryüzünde (dinin esaslarını tanımayarak) bozgunculuk yapanlar, işte lanet onlaradır, kötü yurt (olan cehennem) de onlaradır.
Küfre sapanlar: "Rabbinden ona bir mucize indirilmeli değil miydi?" derler. De ki: "Allah, dilediğini (arzu ve yaşantılarının gereği) sapıklıkta bırakır, kendisine yönelenleri de doğru yola iletir."
..................................................
Eğer Kur'an, (dedikleri gibi bir kitap) olsaydı ki onunla dağlar yürütülse veya onunla yer yarıl(ıp sular fışkır)sa ve onunla ölüler konuşturulsaydı (iman etmeyen yine iman etmezdi). Ama (Kur'an bunlar için inmemiştir), bütün işler Allah'a aittir. iman edenler (kafirler hakkında) daha bilmediler mi ki, eğer Allah dileseydi, bütün insanları doğru yola iletirdi? (Allah'ın emirlerinden yüz çevirip) küfre sapanlara gelince, ya yaptıkları işler yüzünden onlara şiddetli bir felaket gelecek veya Allah'ın (tayin ettiği) vaadi gelinceye kadar (o felaket), yurtlarının/evlerinin yakınına düşüp duracaktır. Şüphesiz ki Allah vaadinden dönmez.
.......................................
Andolsun ki, (biz), senden önce de (senin gibi) peygamberler gönderdik, onlara da eşler ve çocuklar verdik. Allah'ın izni/emri olmadıkça hiç bir peygamberin bir ayet (ve mucize) getirmesi mümkün değildir. (Allah katında) Her vakit için bir yazı, bir hüküm vardır. (Son vahiy olan Kur'an'da da her çağın anlayacağı bir hüküm ve mesaj vardır.)
Allah, dilediğini yok eder ve (dilediğini) bırakır. Çünkü Ana Kitap (vahyin kaynağı) O'nun katındadır.
simdi kafirlere son sözümle bu haftaki yazimi hitama erdiriyorum
Biz peygamber degiliz nebi degiliz ama onlarin ayaginin tozuna yüz sürmeyi ve Allahin kitabini ve peygamberlerin sünnetini yasamayi kendine ahlak edinmeye calisan bir abdullahiz Kafirlere son sözümde Asagidaki ayeti kerimedir

"Küfre sapanlar/inkar edenler: "Sen, gönderilmiş (Kendisine kitap verilmis peygamber) değilsin" derler. De ki: "Benimle sizin aranızda şahit olarak Allah ve yanında (İlahi) Kitab'ın ilmi bulunanlar yeter."
Allahu Ekber Allahu Ekber
velhamdülillahi rabbil alemiyne elfatiha maasalavat

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi