Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
iman ucwww-vehtps

karoglandesign

iMAN VE ÜC w (WWW) Güvenli Giriş HTTPS (17-Haziran-2011) vaazi

 

 

17-Haziran-2011-Cuma saat:01:00
iMAN VE ÜC w (WWW) Güvenli Giriş HTTPS
Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Lillezinestecabu li rabbihimül husna vellezine lem yestecibu lehu lev enne lehüm ma fil erdzı cemianv ve mislehu meahu leftedev bih ülaike lehüm suül hisabi ve me'vahüm cehennem ve bi'sel mihad.
sadakallahul aziym -- Rad--18--
Ve sallu ala seyyidina ve mevlana muhammedin ve ala eelihi ve sahbihi ve selleme teslimen. ya nibiyyikel mustafa ve sahibul mücteba ve rasuliker mürteza
ve salli ala selamen ve selameten ile ehli beytihi mehdiyi müntezar.
Yolculugumuza basliyoruz
Zümer suresi 54. ayet de Rabbimiz buyuryorki:
Rabbinize ulaştiran bir vekil bulun ve ona tam teslim olun.
Bu gün dünyada prosedür eger adam hasta ise önce saglik ocagina yahut ev doktoruna gider saglik ocagi yahut ev doktoru muayene eder eger hastaligi agir ise bu sefer uzman doktora yahut hastaneye havele eder. hastanede basa cikamaz ise üniversite hastanesine havale eder daha olmazsa dünyanin diger bir ülkesinde bu dalda uzman doktorlarin oldugu hastaneye gitmesi tavsiye olunur.
yahut bir baska misal cagimizin en büyük buluşu bilgisayar ve internet iste internetde bir bilgiye sahip olmak icin önce bir bilgisayar lazim sonra bir internet baglantisi saglayan internet şirketine bagli olmak lazim ve sonra browser denen bir program ihtiyac var ve browseri acinca browserdeki adres cubuguna önce prosedür saglayici lazim yani http yani bunu bir vekil bulun denen ayete aciklama babinda anlatirsak önce arada bir prosedürcü lazim yani hani dokumacilar bilir dokuma tezgahinda iplerin arasindan gidip gelen ip cekici ag örücü lazim yani internet bir dokudur örgüdür bu örgü örülürken arada gidip gelcek o takoz lazim bu
yani seyri sulukunu tamam etmiş bir vekil gerekir gidip gelmesini bilen birisi yani http yahut https daha sonra bu http den sonra iki yan cizgi gelir// ve sonra eger domain istiyorsa www gelir yani üc vav yani nedir o üc vav önce ementü billahi sonra birinci vav vemelaiketihi ikinci vav vekütübihi ve ücüncü vav verasulihi
bu ücü olunca bi adrese baglanabilirsin yani Rabbimize ulaşmak icinde ayni sistem önce iman gerekir sonra bu imanda meleklere iman sonra kitaplara iman sonra rasullere iman gerekir bunlar oldumu bir kitaba yahut bir melege veyahut bir rasule baglanirsin.oradan sana lazim olan bilgileri alirsin bir kutsal kitaptan yahut bir peygamberden yahut cebrailden
gelelim temsili misalimize internete inernetin en cahili önce google amcayi acar ve aradigi kelimeyi google amcaya yazar.
ve entere tiklar. iste avamin en cahili bir sorunu olunca önce bilen köyün imamina yahut şehirin müftüsüne bir bilen hocaya danişir yani googleye yazar ve gelen seceneklerden birisine tiklar ve icerigini okur eger işine gelirse alir işine gelmezse kulak ardi eder ve başka linke gecer onu okur yani bir adam bir hocaya danişdi eger onun cevabi onu mutmaiyn ettiyse onunla amel eder eger mutmaiyn olmadiysa gider bir başka hocaya vekile danişir.
Amma illa bir bilen gerekir bu gün wikipedia diye bir internet ansiklopedisi vardir yani intenetin yaşar nuri hocasi icinde dogrusu yalani hepsi bulunur. o gelen bir yazi yazmiş bu gelen bir yazi yazmiş harman olmuş ve bir ansiklopedi cikmiş amma bu ansiklopedinin bilgierinin bir garantisi yokdur bu gün bir kelimeyi aradiginda dogru bilgilerin oldugu kadar bir konunun afedesiniz kici.... anlayanlar icinde gerekli bir bilgisi vardir bu asiklopedide.
yani eger islam hakkinda ateist birisi bir konu eklediyse sen islami ateistce bir düşünce tarzinda ögrenirsin amma birde sofi eklediyse bu seferde tasavvuf ilminde ögrenirsin. amma islam ne tasavvuf ile anlaşilir nede ateistce bir düşünce ile. islam karanliklari aydinlatan bir dindir eger sen islamdan bir farz bir sünnet ögrendiginde o sünnet yada farz seni güneş gibi aydinlatmiyorsa bunun islam ile alakasi yokdur.
esteuzubuillah Allahu nurussemavati velardz.
Allah yerlerin ve göklerin nurudur
nur hem gökleri hem yeri aydinlatirken eger seni aydinlatmiyorsa o senin buldugun islam degildir ne buldun ise.
internetin ustalari artik google amcanin dişinda adresleri bilirler veyahut adresleri belli özel edresleri favorilerine alirlar ve oralari daha kolay ziyaret etmek icin işde bir vekil yani Allaha ulaştiran bir vekil demek onu tanimak demek bir adresi favorilerine almak demekdir : peygamberimizin hadisi ile benim ashabim beni israilin peygamberleri gibidir hangisine uyarsaniz sizi kurtuluşa erdirir. diger bir hadis ile benim ashabim gökteki yildizlar gibidir hangisine uyarsaniz sizi kurtuluşa (aydinliga ulaştirir)
yani peygamberler ve onlarin mirasini devralan zamanin imamlari.
işte bu zamanin imami mehdi aleyhisselamdir onun ve onun talebelerinin görevi insalara Allahu tealayi sevdirmek.Kardeşler bir kişi Allahu tealayi gerektigi gibi sevmez ise ona talip de olamaz.
mehdi insanlara Allahu tealayi sevmenin yollarini ögretir ve insanlar Allahu tealayi sevince cenabi mevlaya niyaz ederek cenabi mevlasininda o talipleri sevmesini dua ve niyaz ederler.
islam Allahu tealayi meleklerini peygamberlerini kitaplarini sevmekden gecer üc vav ve iman yani ementü.
peygamberimiz bir hadisi şerifde şöyle buyurmuşdur:
Muhammedin cani elinde olan Allaha yemin ederim ki, Allah katinda en degerli kişiler , insanlari Allah a, Allahi da insanlara sevdirenler ve yerüyüzünde nasihat ederek dolaşanlardir.
bunlardan sonra ne gelir vehüve bikülli şeyin alim.
o her şeyi bilendir. Bu gün bunun sadece bir nebze ziyasi olan internetde rabbimizin biz ahir zaman ümmetine ikrami olan binlerce kere şükürler olsun böyle bir nimet verdigi icin rabbimize
işde internet herkesin harmanladigi ve büyük bir bilgi küpü ne arsan sor ona din sor diyanet sor mühendislik sor yahut cicek sor bitki sor sanat sor kötülük sor büyü sor hile sor kackerlik sor birilerine zarar vermek sor istersen zina et istersen onunla iman et dini ögren kuran dinle şarki dinle ne arar isen var kim yazdi bunlari bizler. öyleyse bizlerde Allahu tealanin dünyadaki eserleriyizki rabbimiz bazi peygamberleri ve salih kullari üzerinde esmai hüsnalarini tezahür ettiriyorki yani bizler hep birlikte toplu olarak bilgi küpünü oluşturuyoruz .
rabbimizin kuranda biz hitabini kullanmasi cenabi mevla birdir fakat cenabi mevladan kainatda gayri düşen hic bir bilgi ve kün yokdur yani nefsi ispat tan gecenlerin zikri önce la mabudu illa hu gelir daha sonra la mevcuda illa hu. yani ne demekdir bunlar işde biraz önce dedigimiz şey yani kainatda Allahdan gayri hic bir bilgi kün mevcudat varlik yokdurki rabbimiz hepsinin ilmine sahiptir.
Eger Rabbimizden gayri kalan hic bir bilgi ve yer ve mevcudat yok ise bir mümin halkin gördügü yerlerde Allahu tealaya isyan etmekden ve edeb dişi hareket etmekden sakindigi gibi Halkin görmedigi fakat hakkin cenabi mevlanin gördügü mahrem yerlerdede hareket eder iken edebli davaranmali ve günah işlemekden kendini muhafaza etmelidir.
işde geldik bu haftaki FIKIH ilmimizi ögrenmeye
bir kişi banyo yaparken eger mümkin ise devamli, mümkin degilse iki kolunu acacak kadar büyük olan banyo ve hamamda peştemal kuşanarak banyo eder, asil edep rabbimiz bizi yalnizkende görüyor diye amel etmekdir.asil edep karidan kizdan yabancidan olan edebden ziyade Rabbimize ve onun meleklerine ve onun rasulleri ve rasullerinin ziyalari ve nuru ile her yerdedir ki Işik olan her yerde rasullerinin ziyasi mevcuddurki hatta onlarin ziyasi bilhassa geceleri yildizlarin gözüktügü gibi karanlikda daha ziyade belli olurlar.rabimizin melekleri her yerdedir ve bil hassa rabbimiz kara taşin üstündeki kara karincadan haberdardir sen nasil edep mahallini acip banyo edeceksin.
ikinci hüküm üc aylara geldik bu aylar recep ayi Allahin ayidir bu ayda yapilan ibadetler bin kati ile muamele edilir günahlarda bin kati ile muamele edilir recep ayinda malinin zakatini verenler on tl verdiyse onbin vermiş gibidir . bunun ispati peygamberimizin hadisi Recep Allahin ayidir ve bir başka hadisde Allah katinda bir gün sizin bin gününüze eşittir yani cenabi mavlanin katinda ki bir bizim binimiz gibi öylese cenabi mevlanin katinda recep ayi var ise bu ay herşeyi bin katli yapan bir aydir bir gün oruc tuttun bin gün gibi bir günah işledin bin günah gibi.Rabbim bu ayda günah işlemekden muhafaza buyursun işde cahil denen araplar bile bu ayi haram aylar icine almiş ve o ayda savaşmazlarmiş.
yani ecride cok cezasida cok ister cezasindan sakin ister sevabini yükselt.
o yüzden malin zakatini dagitmayi bu üc aylara alan bir müslüman malini kimlere verecek
zekat :fakirlerinhakki, miskinlerin hakki , zekat memurlarinin hakki (vergi), kalbi islama yakin olanlarin,mükatiplerin(efendisinden bu para ile kendisinin özgürlügünü satin alabilcek kölelerin hakki bu kölelik her türlü olabilir bu günün misallerini artik siz düşünün),Borcu olan müslümanlarin hakki, Yolda kalanlarin hakkidir.

Vazimiza geri döner isek interneten bahsediyorduk. işde internete girecek bir kişinin bilgisayarinda firewal olmalidir yani güvenlik ve antivirus programi yani zararli mahluklardan bilgisayarini korumak icin bunun dinimizdeki misalide Diş alemle vücudmuzun irtibati yedikleri ve giydikleri ve dokunduklari iledir. bunlardan gelecek hackerlerin zararli mahluklarin zararini önlemek icin 5 vakit abdest alinir ve bu hususdada peygamberimiz buyurmuşlardir ki:
Sivak kullanarak alinan abdest ile kilinmiş namaz sivak kullanmadan alinmiş abdest ile kilinmiş namazdan yetmiş kat daha faziletlidir.
yani misvak kullanmak ve abdest almak vücudumuzun dokunan yerlerinden ve yiyip icerken yikamak yemeden ellerini yikamak yedikden sonra yikamak ve kalan gideni namaz abdestinden önce sivak kullanarak bütün bu zararli mahluklardan korunmuş olunur. yani misavak ve abdest bu vücudun firewall ve antivirus programi gibidir. bu programsiz internete girenlerin bilgisayari elbet hackerlerin eline gecer bilgisayari hackerlerin eline gecen adam artik internetten dogru bigi alişverişi yapamaz olur. işde abdeste ve misvaka dikkat etmeyenlerin vücududa hastalanir viruslarin istilasina ugrar. bu istila düşüncedede olabilir antivirussuz bilgi alişverisi yapan insanlar bir ateistten yani dinsizden bilgi alirsa ne olur o zaman o kişilerde de dinsizlik hastaligi baş gösterir.
vel hasil vaazimizin ana temasina dönersek
Zümer suresi 54. ayet de Rabbimiz buyuryorki:
Rabbinize ulaştiran bir vekil bulun ve ona tam teslim olun.
yani dogru vekili bulmakda mühim mesledirki.
ve kütübü sitttede yer alan bir hadisde şöyle buyruluyor:
Bir kimse zamanin imamini bilmeden ölürse cahiliyye devrinde yaşayan kişilerin ölüsü gibi ölür.

Zamanin imami Mehdi Aleyhisselamdir Eger ahir zamanda onun alametleri her yerde gözükür olmuşken onu bilmeden ölürse insanlar aynen cahiliyye devrinde ölenler gibi ahmaklar olarak haşrolurlar . peygamberi görüpte iman edemeyen ahmaklar gibi ebu cehiller olarak ahir zaman cehilleri olarak geberirler.
Rabbim Ahir zamanda bütün insanligi nasihattan ders alan ve ahir zamn viruslari trojanlari hackerlerine karşi aaaaaahir zamanin iki askeri mehdi ve isa ile tedbir alan ve imanla şereflenip imanin üc WWW si ile W melaiketihi W kütübihi W rasulihi ile bir kitaba baglanip bir rasule bir melege baglanip bir vekile baglanip hakkin bize emrettigi farzlari ve onlarin tevilini yapan peygamberlerin sünnetlerini ve onlar ile amel ederek maddi görünen şeyler ile maniviyatin acilmasini ve meleklerinin ilhamini duymayi ve her yerde gece ve gündüz ve her zaman yaz kiş bahar sonbahar edeb ile hareket etmeyi ve islamin şarti olan abdest ile misvak ile su ve gusl ile kainatin haritasi bedenimize gelecek zararlardan korunmayi ve namaz ile bütün fuhşiyattan arinmayi nasip ve müyesser kilsin ve zamanin imamini taniyip ona SIMSIKI baglanmayi ve güvenli giriş olan https ile yani mehdi ile internete baglanip mehdi ile cikmayi nasip ve müyesser kilsin inşallah
Elfatiha maassalavat.

Başağaçlı

 

 

 

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign