Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
kan-muhafizlari
 
 

karoglandesign

 

 

 

karoglan islami design

KAN MUHAFIZLARI

29.09.2012 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

efemen şerehallahu sadruhu lil islami fehüve ala nurihi min Rabbih.Feveylün lil ga asiyeti gulubühüm min zikrillahi ülaike fi dzalalin mübiyn.

zümer 22

esteuzubillah

....ve giyle lizzalimiyne zügu ma küntüm teksibun.

sadakallahul aziym.

Zümer suresi 24 ayetin sonu.

ayetlerin manasi

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Aallah kimlerin kalbine işaret koymuş ve şerhetmiş ise onlarin üzerinde bir nur vardir.(bir yol gösterici işik) Vayki o Allahi anmak tesbih etmek ve onu zikretmekden kacanlarin haline onlarinda kalpleri asiler olarak işaretlidir ve onlar büyük bir delalet ve sapiklik icindedirler.

Zümer suresi 22

esteuzubillah

O gün o zalimlere denilirki (Bakin bakalim ne kazandiniz) Tadin bakalim ne kazandiniz.

Zümer suresi 24 ün sonu.

Yolculugumuza başliyoruz.

Yolculugumuz Vekaleten peygamberlik yapanlar ile başliyacak.

Azim peygamberlerden Musa aleyhiselam iki defa ümmetine vekil tayin ettiklerini birakmişdir. birincisi

Turi sinaya giderken Rabbimizden Tevrati almak ve ögrenmek icin gittiginde ümmetini Harun aleyhisselama birakdi ve o vekaleten peygamberlik yapti yine firavunun önüne vardiklarinda vekaleten Musanin sözlerini firavuna söyledi ki musa aleyhiselamin dili tevratin diline uygun fakat misir diline uygun degildi o yüzden harunu kendine vekil etmişdi ki sözlerini dogruca firavuna anlatabilsin.

yine daha sonralari musa aleyhiselamin kardeşi Harun vefat edince yanina yardimci olarak iki kimseyi aldi birisi yuşa bin nun aleyhisselam .(maide suresinde gecen iki er)

ve digeride kalib bin Yüfenna(ilk kücük yükzük takan, terzi yüzügü) Yüfenna Aleyhiselam idris ogludur yani idris ogullarindandi ve Musanin damadi idi.

Musa aleyhisselam HIZIRI yuşa ile aramaya giderken yerine vekalaten Kaab bin Yüfenna aleyhisleami birakdi o terzi idi yani Evliyaullahdan Terzi babada onun soyundan gelenlerdendir.ilk defa terzi yüzügünü icad eden ve parmagina takan zaat idi.Terzi yüzügü sag işaret parmagina takilip gümüşden ve işaret parmagina dar gelen sadece ucuna takilan ve delikli bir kapak gibidir.

Yüfenna aleyhisselam iri etli bir zaat idi.ey cemil ipekci ve ve nur yerlitaş sizin soyunuz terzi babada birleşir ve terzi babanin akrabalarisiniz ve ahir zamanin yükzük takanlarisiniz ve Yüfenna torunlarisiniz.

Allahü teala zümer suresinde buyurdugu : o kimin kalbine işaret vurursa , o önünde bir yol gösterici nur bulur . ey nur yerlitaş işde senin adindaki nur bu ayetteki gecen nurdur. o nur ise size verilen yükzük nurudur yani yüfenna aleyhisselam ve idris aleyhiselam nurudur. sakin olaki bu nuru sende cemil ipekcide barbarosda ucuza harcamayin. Allah bir kimseyi yüceltmeyi diledimi ona yol gösterici nurlar ile yüceltir ve her kimde bu nuru nara cevirmeye kalkarsa zalimlerden olur ve o gün gelip cattiginda ona denilcek tek şey yine baştaki ayette gecen, sana nur vermiş iken bak bakalim sen ne kazandin hadi tad bakalim o kazandigini denilir. Allah sizleri, bu türk milleti icinde o nur, yüfenna ve yükzük nuru hatrina yüceltdi ve sizler insanlar arasinda bir rütbeye sahipsiniz eger bu rütbeyi kötüye kullanirsaniz vay o zaman sizeki

Nuru, Nara yani cenneti, cehennem ile degişenlerden olursunuz.

ve eger siz o nura daha yakin olmak dilerseniz o zaman idris aleyhiselama ve yüfenna aleyhiselama hürmeten gümüşten yüksük yaptirip onunla zenginlere degil fakirlerede elbise dikip giydirmeye başlayin.

Fakir ve ciplaklari giydireni Rabbim kiyamette halkin arasinda ayiplarindan saklar ve onu settar ismi ile giydirip insanlarin nazarindan korur. amma zenginleri giydirene bu ecir yok zenginlerin derdi giyinmek degil neremizi acikta biraksak. oysaki terzilik insanin ayiplarini örtme meslegidir. eger siz ayiplari örtceginize ayip yerleri acarsaniz yarin ruzu mahşerde o yükzük sizden davaci olacakdir. meslegini kötüye kullanmakdan hapise atilcaksiniz. orda hapis cehennemdir.tadin bakalim ne kazandiniz dencek.

akilli kimse o ateşe karşi kendine zirh edinendir eger cehennemi söndürcek su ve zirhi bu dünyada kazanamazsaniz mehdiden medet beklemeyin o zaman.O gün her güzellik aslina rucu edecekdir. yani her güzellik aslina döncekdir. sizler asliniza kavuşmak icin hemen acelesinden iki gümüş yükzük ile fakirleri ciplaklari giydirmeye başlayin.Nasil bu dünyada sanatcilarin elbisesini falanci dikdi diye üne sahip iseniz o günde sorulcak kim dikdi bu ciplak elbisleri diye. ve faili sizler olmayin tövbe eskileri siler temiz sayfa acar. tövbe edip temiz bir sayfa acin ve sizin yüzünüzden: getirin o yüfennayi buraya sen bunlara yol göstermedinmi diye atanizi azarlatmayin.

Yani bu haftaki sünnetimiz yüfenna veya yxüfenna sünneti yani terzi yüzügü takmak terzilere yaraşan bir sünnetdir. her nekadar bu yüzük terzilerin parmaginda isede o yüzügün maneviyatida birilerinin ayiplarini örtüp kapatmakdir.

Peygamberimiz buyurmuşlarki : her kim birinin ayibini gilzler örterse, Allahda onun ayiplarini kiyamet gününde örter gizler.

Ey ayip örtenler sülalesi ey idris evlatlari ey yüxüfenna evlatlari ey terziler: ahir zamanda inasanlarin ayiplarini örtün kapatinki, sizler semadaki yildizinizi bulasiniz. semadaki yildizini bulan icin nefsini bilen bulan icin yol almak kolaydir.

bildikdikten sonra aslina uyugun amel etmeyenler aslini inkar edenlerdir. Aslini inkar eden soysuz cibilliyatsiz ahmakdir.karektersizin biridir.

Mehdinin, karektersizlerle ne sözü nede işi vardir.

Gelelim bu hafta sakindircagimiz ikinci meseleye

erkeklerin sari elbise giymesi mekruhdur denmiş.Peygamberimiz ömürü saadetlerinde sari elbise giymemişlerdir.işde herşeyin nuru oldugu gibi sari nur devenin atin eşşegin otobüsün tirin ucagin vs. vs. nin nurudur yani binek hayvalanrinin nurudur yani tek tirnaklilarin nurudur ve onlarin en başindaki burak nurudur yani deve binek hayvanlari icinde kesilip yenebilendir. onu yenebilen yapan yeri ayaklarinin iki tirnakli oluşudur. yani hem binek hayvani hemde kurban edilir kesilir yenir, hem binek hayvani hemde cift tirnakli isitisnai durum yani irreguler form. form dişi yani rabbimizin yücelltigi.işde deve böyle yüce oldugu gibi Burakda sari bir Taydir. yani yeryüzünde misali yokdur sari renkteki TAY.

peygamberimiz cenabi mevlanin yakin eyledigi. o, üstüne binilen degil binen konumundadir. yani onu her yeşil bitkide görürsünüz amma hicbir binek hayvani yeşil degildir.işde türk taksilerinin renginin sari olmasi işde buragin nurunu taşidiklarindan. aslina irca ediyorlar. o yüzden sari giymemiş ve giydirilmemiş.kirmiziyida bir defa giymiş ve hasta olmuş cikarmişlar. yani peygamberimiz sari giyip buragi sirtina almamiş, bizatihi burak peygamerimizi sirtina alip mirac ettirmişdir.yine kurban siratta insanlara müminlere binekdir yani onun sirtina binip sirattan gecilir.yine irregular form fakat ahiret aleminde koclarin sirtina binilir koyunlarin sirtina binilir sigirlarin danalarin sirtina binilir vs. vs. yani kurban edilenlerin sirtina binilir. bu dünyada ise binilmez. işde peygamberimiz bir defa kirmizi giymiş ve hasta olmuşdur yani kurbani omzuna almişdir.yani dedesi ismaili üstüne almişdir giymişdir.

Mehdi bazen sari giyer bazen kirmizi giyer bazen yeşil bazende mor yani işde insan kimin nurunu taşiyorsa o renk giyer yani mesela mor giymek lut aleyhisselamin nurudur. mor giyenler lutilik hastaligindan kendini korusunlar. yani siniri aşmamaya dikkat etsinler yani mor demek beklemek demek öteye gecmemek demek işde göz en son mor işiiklari görür, ondan ötesi röntgen işigi denen mor ötesi işinlar yani siniri aşma orda dur demek. ve yine kirmizi kan demek. mesala kadinlar ay halinde illa kirmizi veya kirmizinin tonlarinda bir giyecek yada toka bir fular takarlar. yani onlarin hayiz gördükleri bellidir. hani bunu duydunuz ve bilerek yapmiyorsunuz nedir o zamn bilerek inkar edenler demek yani karektersizler demek. bildiniz ve bilerek yaptiniz şuurlu kimse oldunuz .yeşil giymekde peygamberimizi üzerinde taşimakdir. yani onu taşiyan onu üzmesin islama kurana muhalif hareket etmesin o gün.

Allahü teala nimetini kullarinin üstünde görmeyi sever. yani güzel giyinmek süslenmek Allahin nimetleri ile tezyin olmak Farzdir.

Ki: Allah güzeldir güzeli sever.

peygamberimizde buyurmuşlar.

Allahin sana verdigi nimetlerden nefsini nasiplendir nimetlendir.

işde Allahin güzel bir meyva halkeettigini görenin onun tadina bakmasi edeptendir.Rabbim bizim icin ne yaratmiş diye nimetlenmek.Allahin yiyin dediklerini yemek giyin dediklerini giymek Farzi ayndir.

işde yiyemyene yedirmek giyemeyen giydirmek insanlarin ayiplarini örtmek incelik ister dikerken parmagi üzmemek icin yükzük ister yidiriyon giydiriyon diye aşagilamak bu edebi bilmeyenin yaptigi hotfuruşlukdur. yani parmagi incitmemek icin yükzük takmali yani bunu böbürlenmek ve onlari yermek aşigilamak icin yapmamali.

bu avrupada bir ahlak vardir bazi türk firmalarida yapiyor yani hizmetlisini giydirmek sünneti. cogunlukla her firma işcilerinin ayakkabisini iş elbisesini verir. yani işde kişinin iş elbisesi ile normal elbisesini ibadet elbisesini ayirmasi yine idris sünnetidir.Allah hakki gözetenin, hakkini muhafaza etmekdedir.yani sen Allahin hakkini gözetirsen Allahda senin haklarini gözetir.

nitekim rabbimiz buyumuşlar bana bir adim gelene ben bir arşin gelirim, bana yürüyerek gelene, ben koşarak gelirim.

işde baştaki ayet ve Allah bazi kalpleri işaretler ve onlara nur verir. nur verilenlerin sayisi renklerin adedince cokdur.Fakat bütün nurlar beyaz renke toplanir. Beyaz renkte Adem aleyhiselamin nurudur.işde beyaz nur :La ilehe illallah Adem safiyullah der. yeşil nur La ilehe illallah Muhammedun Rasulullah der. kirmizi nur La ilehe illallah ibrahim halillulah der ve yine bir renk koyusu La ilehe illallah ismail zebhullah der.

ibrahim aleyhiselamin nuru La ilehe illallah ül melkul cebbar ceker

ismail aleyhisselamin nuru La ilehe illallah azizul gaffar ceker

ishak aleyhisselamin nuru La ilehe illallah Vahidul kahhar ceker.

kanda bulunan üc canli alyuvar akyuvar ve hemoglobin bu üclü ayni zamanin peygamberidirler.

ibrahim aleyhisselam cebbarlara karşi savaşmiş. yani, dedigim dedik caldigim düdük diyenlere karşi.ismail aleyhiselam merhemtsizlerle savaşmiş ve ishak aleyhisselam benlik tasliyanlarla savaşmişdir.vücuda zarar veren üc ceşit mikrop vardir. birincisi cebbar olanlar ikincisi merhametsiz kör ve sagir olanlar yani summun bukmun umyun fehüm la yerciun cemaati. ve yine ücüncüsüde zalimler zulmet sahibi olanlar siyah renkli mikroplar yani zulmet taşiyanlar yani şeytan aleyhilane gibi ben ben diyen mikroplar. işde insanlarin ve müminlerin düşmanlarida bu üc grupdur.işde iydul adha yani kurban bayrami bu üc askeri serbest birakmadir. islamda kan yemek haramdir. kanli elbise ile namaz kilinmaz kan abdesti bozar. kan kadinda oruca engeldir namaza engeldir hacca engeldir.

bugünün hatalarindan birisi işde hacca gideceklere kura cekiyorlar amma genc giden kadinlarimizin hayiz hali hic göz önüne alinmiyor ve bu sebeble ilac kullaniyorlar hacda iken hayiz ve adet görmemek icin bu yalnişdir hep bunlar arap devletinin ve bizim diyanetin hatasidir. bacilarimizin ömründe bir hacci olcak kuraya katilmiş bu sene cikmiyor gelcek sene gelcek sene bakalim müsaitmi o kadin . yani hacca gidiyor haccinda hayiz günlerinde hac vakti giriyor hacci telef oluyor. haccini ifsad ediyor kan abdesti ifsad ettigi gibi haccida ifsad eder neden.

Allahü teala kücük büyük günahlari yarligar amma şu üc günahi affetmez bu üc mikrobuda, Allahin askerleri alyuvar akyuvar ve hemoglobinler öldürürler. yani nemrut gibi cebbarlari, firavun gibi merhametsizleri,şeytan aleyhillane gibi ben diyenleri ve karun gibi benim diyenleri, Allah ve Allahin askerleri kan muhafizlari affetmez. Allah ! kurban sayesinde müminlere kan aktirtarak işde topragin kan yapici maddeler üretmesini saglar. işde ne zaman kurban kesilmesi, kanin topraga akitilmasi engellendi o zaman kan hastaliklari insanlarin başina müstehak olur.Rabbim kurbanlariniz ile topragin kan yapan maddeler üretmesine bereket versin inşallah.Müminleri yani iman edip inananlari ve inanip müslüman olanlari ve sonra islamin şartlarini yerine getirenleri alimleri fakihleri salihleri sadiklari ihlas sahibi her müslümani ve bilhassa şuurlu müslümanlari bu üc mikrop ahlakiyla ahlaklanmakdan , Rabbim Teala Hazretleri Kan muhafizlari ile muhafaza buyursun. bu üc ahlak ,Allahu Tealanin gadabini ceker.

Rabbim, mü minleri, gadabina müstehak olanlardan eylemesin.Amiyn

Allahümme barik ala muhammedin ve ala eeli muhammedin kema barekte ala ibrahime ve ala eeli ibrahime inneke hamidun mecid.

el fatiha maassalavat


Başagaçli Rasit Tunca

 

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign