Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başağaçlı Raşit Tunca’nın Sözleri Özdeyişleri TEXT Halinde 3.Bölüm
RasitTunca-1 

Karoglan Hoca Başağaçlı Raşit Tunca’nın Sözleri Özdeyişleri TEXT Halinde

Bu bölümümüzde Raşidi Tarikatı’nın Kurucusu

Karoglan Hoca Başağaçlı Raşit Tunca’nın

Sözlerini Özdeyişlerini

Text Yani Yazı Halinde Paylaşacağız.

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 31 Temmuz 2021 Cumartesi

Başağaçlı Raşit Tunca’nın Sözleri Özdeyişleri TEXT Halinde 3.Bölüm

III. BÖLÜM

----------oOo----------

"Herkes ağırlığınca okka eder, boyunca da metre eder"

----------oOo----------

“Ben Kulun Zannı gibiyim”

yani beni iyi bilirse iyi kötü bilirse kötüyüm manasi olmaz mı?

insana Allah özgür irade vermiş özgür denemez ama cüzi irade vermiş, yolunu kendisi seçsin diyede yol vermiş, yol var cennete gider, yol var çukura cehennem çukurana gider.

Normal insanlar avam denen takım, ya önünü, ya evini, ya sokağını aydınlatırken, peygamberlerin izini takip edenler ise, peygamberin yolunu aydınlatırlar ki, arkadan gelenler çukura düşmesin diye , peygamber ve gercek veliler, Allah dostları da bir yol çizdiler ise güneşler ve aylar gibi o yoldan geçeçek herkesi aydınlatırlar.

Kimse kimsenin fikrine gem vurma hakkına sahip değildir, velev ki bu bir ateiste bile serbest bırakılmışken, sen kim oluyorsun ki dangalak yol kesen harami, yoluma pusu kurupda, o yoldan gideceklerin yolunu kesiyorsun. Defol git ve kendi çöplüğünde öt. Ey insan beni kömürcüye sorarsan, onun elinde kantar vardır, beni kefeye koyunca, ya abartırda abartır tonlar eder der, yada beni bilmeyen kömürcü kantara koyulclak altınmı olu(kimin kantarla dolusu altını olabilir ki) bir kantar altınım olmayınca yok sayar ve bu bir okka bile etmez der, beni kuyumcuya sorarsan eğer ben bir ton geliyorsam onun terazide beni tartmaz, o cünkü miskal ile tartmaya kılı kırk yarmaya alışmış bendeki göreceği kücük bir hata o terazideki dengeyi de bozar, benim kılı kırk yarmadığımı görünce, o da der bu bir miskal etmez der. Beni mimar mühendise sorarsan, oda metreyle ölçer, santim le çizer be gülüm, yani büyüğümü küçük eder gülüm, çoklarımı hiç eder gülüm,

oysa ki Herkes ağırlığınca okka eder, boyunca da metre eder be gülüm.

Karoglan Raşit TUNCA Sözü

Schrems, 25 Eylül 2020 saat avusturya saati ile sabah 5:38

----------oOo----------

“Karanlığın Zifirisi, Yıldızları Daha iyi Gösterir”

KÖTÜLERiN ŞiRRETLiĞi, iYiLERiN iYiLiĞiNi DAHA iYi ORTAYA ÇIKARIR.

(Karoglan Sözü – Schrems 19.09.2020)

----------oOo----------

“Yanılmak ve Yanımsamak Bilim Adamının Bileysidir”

(Karoglan Sözü – Schrems 08.10.2020)

----------oOo----------

“Bilim Adamı O’na Bu’na Danışmaz, Bilim Adamı Dener, Yanılsa Bile Tekrar Dener. O yüzden Yanımsamak Bilim Adamının Bileysidir.

Atalar Her Ne Kadar “Danışan Dağı Aşmış, Danışmayan Düz Yolda Şaşmış” desede Danışdığın kimseden aldığın bilgi Danışarak öğrenilmedi sonuçta, deneyerek öğrenildi. Danışan kendi bilmeyen yada bilemeyen, ve başkasının aklıyla, başkasının yolundan yürüyendir.

Evet islamda istişare vardır yani “danışmak” Kuran da Rabbimiz de “Bilmiyorsanız, Zikir ehline veya, Ülül elbaba sorun” yani işi işin erbabına sorun buyurur, yani “sormak danışmak” bilmeyenler bir araya geldiğinde olur, yoksa bilenlerden bin tane yeni fikir ortaya çıkar..”

----------oOo----------

Niyaz:

“Rabbim Bizi Unutulupta Helak Olanlardan Eyleme”

KaroglaN Raşit TUNCA Sözleri

Schrems, 01.11.2020

HaDise: Kabak Tatlısını Fırında Pişirdim, Bir Tabak Yedikten Sonra, Fırında Unutmuşum, Aklıma Gelince Açıp Baktım, Yarısı Küflenmş ve Rabbime Bu Niyazı Ettim.

----------oOo----------

“Uzanamadağım armutları dalında bıraktım artık”

(Karoglan Sözü – Schrems, 19.11.2020)

----------oOo----------

Pisikologlar diyor ki:

“Hep bir Dağa Yaslanmak Büyümeye Engelmiş”

Madem Öyleyse

“Dön ardına bak, gerçekten ardında duran bir dağ mı?”

(Karoglan Sözü – Schrems, 19.11.2020)

----------oOo----------

“Halinden Memnun olup, Herşeye Razı gelmek, Seni Raziye (Nefsi Raziye) Yapar, Yani Dişi Beyin Yapar.”

Oysaki Bu Dünyayı Mamur Edenler

“Birşeylere Razı Gelmeyip itiraz Eden, Başka Seçenek Arayan, Erkek Beyinlerdir.”

(Karoglan Sözü – Schrems 19.11.2020)

----------oOo----------

“Siyah Renk Renkleri yutucudur.

Kış Burcu insana Fikrini kabul ettiremezsin

Çünkü O’nun kendi bir doğrusu var,

Deveye hendek meselesi

işte Çocuklarına veya etrafına ve insanlara hep itraz edende

burcuyla alakalı, o yüzden önceki söze atfen

hep itiraz edenlerde Hep Erkek beyin değildir

Yaz burcu ise hep iyilik güzellik ister ve mülayim dir

Kuran daki peygambere atfen  yumuşak huylu olmak

Fakat Yumuşak çivi ile bina yapılmaz be azizim

Tahtayı bile delmez Yumuşak çivi

O zaman biraz ondan biraz bundan ve dualite

ve Bahar Buçları Ki Muhammed Bahar burcudur

Hiç Çemen yumuşak olsa

Sabanla eşemediğimiz toprağı deler mi

Doğru zamanda sert

Doğru zamanda yumuşak olmak

Doğru zamanda yağan yağmur

çemenin topraği delmesini sağlayan

doğru zamadan yağan kar

çemeni donmaktan koruyan

Yani velhasıl

“Doğru Zamanda, Doğru Seceneği Yakalamaktır Hayat”

(Karoglan Sözü  – Schrems 19.11.2020)

----------oOo----------

“insan Zamanının Bekçisidir”

Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca’nın 12 Aralık 2020

----------oOo----------

EY YOLCU EY SOFiM EY SOFiYEM!

Allah Din ve Tasavvuf Yolunda

“Ya avlanan ol, yada Avlanan ol”

ACIKLAMA : ya bu bu yolun büyükleri gibi aslan gibi ol ve bu yola grecek acemileri avla, bu yola sok, yahutta senden büyük almlerle otur kalk ki onlar yem olan onlarin avlandigi ol ki yani her iki haldede

“Ya avlanan ol, yada Avlanan ol”

sakin şeytan aleyhillanenin avlanığı av, veya şeytanı besleyen avcı şeytan köpeği olma.

Schrems, 18.12.2020

----------oOo----------

“Çoban Sürüyle Birlikte Otlamaz”

Schrems,19.12.2020

----------oOo----------

“Allah En Kötünü Kalbinede Vicdan Polisi Koymuş, Onu Uyandırabilcek Mürşid lazım.”

PS: Kötülerin Başı ve Babası Kabil Olduğu Gibi, O’nların Vicdanını Uyandırabilecek Mürşidlerin Başıda Kargadır, O yüzden en Azından Karga Kadar Mürşid Olmak Lazım.

----------oOo----------

“Hep iyi Düşünmek Olmaz (Mümkünde Değildir Zaten)”

PS: Kalbe her an bir kanaldan kirli kan girer, bir kanaldan temiz kan, o zaman düşüncelerde aynen öyle, kirli hatıratlar kalbe her an gelir gider, sen temizlerini seç yeter

----------oOo----------

“Yarınını Düşünmeyenin Ahireti Yokdur, Çünkü Ahiret Yarınlardadır”

Schrems,04.01.2021

----------oOo----------

“Bizim Millet, Tesbihi Şakşak, Mevlanayı Dansöz Yaptı, Elin Kızıda Tesbihden Bilgisayar Yaptı, Müslüman Neyi Neye Dönüştürdüğüne Dikkat Et”

----------oOo----------

“Herkesin Bir Kenan’lık Mevsimi Vardır”

(Senmi Biliyorsun Moruk Ben Dağa Kaçar Kurtulurum Dediği Vakit)

ALINTI Bilgi

4″ yaş: babam her şeyi biliyor.
“5” yaş: babam çok şeyi biliyor.
“6” yaş: benim babam, senin babandan daha çok şey biliyor.
“8” yaş: babam galiba bazı şeyleri biliyor.
“10” yaş: babamın gençliğinde, her şey çok farklıymış.
“12” yaş: aslında, babam bu konuda hiçbir şey bilmiyor.
“14” yaş: babama kulak asma! o, artık çağ dışı kaldı.
“21” yaş: babam mı? aman tanrım! o, hiçbir şeyden anlamaz.
“25” yaş: babam bu konuda az da olsa bir şeyler biliyor. ama o yaştaki insanın bu konuda bir şeyler bilmesi normal zaten.
“30” yaş: bu konuda babamın fikrini alsak iyi olur. o kadar deneyimli ki…
“35” yaş: babama sormadan hiçbir şey yapmasam iyi olacak.
“40” yaş: acaba babam bu konunun nasıl üstesinden gelirdi? ne kadar akıllı ve deneyimli bir insandı.
“50” yaş: babamın yanımda olması ve bu konu hakkında fikir vermesini çok isterdim. onun ne kadar akıllı olduğunu hiç takdir etmemişim. oysa, ondan çok şey öğrenebilirdim. meğer babam her şeyi biliyormuş.

----------oOo----------

“Rabbimizin Ögretme Metodlarından Bazısıda [Kaybettirerek Buldurmak] , [Elinden Alarak, Değerini Kıymetini Öğretmek]”

----------oOo----------

“Batının Seheri – Doğunun Şafağı”

Schrems, 09.01.2021

PS: Bir yerde (ufukta) batmaya yüz tutan, diger ufukta doğum hazırlığındadır.

----------oOo----------

“Emel Olmazsa Amel Olmaz, Gelecek Emeller ile Kurulur, Ameller ile Faaliyete Geçer”

Schrems,10.01.2021

----------oOo----------

“Her Kuyu Bakınca Korkutmaz, Ama Bazı Kuyular Çok Derindir, Bakınca, içine Düşecek Gibi Olursun, Çok Korkarsın, Gözlerde Öyledir Vesselam”

----------oOo----------

“Çaylar Sendense, Ayranlar da Benden, Ödeştik”

PS: Sıcaklar Yani, Yaz ve ilkbahar Senden ise, Soğuklar Yani, Kış ve Sonbhar da Benden. Halbuki Tam Tersi Anladınsa (Yazın Soğuk Kışında Sıcak içilir Unutma)

----------oOo----------

“Siret Okumakla Adam Tanınmaz, Giyilen Çala Çaputa, Görülen Göze Kaşa Aldanma Sofi /Sofiye, Allah Elması, Kazmayınca Ulaşılmayan Diiip Derinlere Saklamış, Üstünüde içini Göstermeyen Kara Kara Kömürler ile Örtmüş Unutma”

----------oOo----------

“Herkes Kendi Kulvarında Yarışırsa Kazanması Daha Kolaydır, O Yüzden Atlarla Yarışan Atlı Karınca Olma Sofim/Sofyem”

----------oOo----------

“Toprak Altında Ne Madeni Var Gösterir, Kadınlar Toprakdır, Toprak Bana Karpuz Ekersen, Sivri Sivri Bal Tadında Diyarbakır Karpuzu Biçersin Diyorken, Sen Oraya Maydanoz Biber Ekme Sofim, Ahirette Karpuz Yemek isteyen, Önce Toprağın Sesine Kulak Versin. Amellerde Böyledir, Cehennem Ekipde Cennet Biçerin Diye Umma Sofim/Sofiiyem”

----------oOo----------

“Güzeli Anlatan da Güzeldir”

----------oOo----------

“Satılmayacakları Satmaya Alışırsan, Bir Gün Esas Satılmayacak Olan imanı da Satar Geçersin”

----------oOo----------

“Büyük Bir Patron,Büyük Bir Fabrika Sahibi, Büyük Bir Alim,.. Gibi Büyüklerden Olmak istersen, Unutma Sofim/Sofiyem, Herşey Küçükten Başlar Sonra Büyür, insan Çocukluktan, Sayılar da Birden Başlar Unutma”

Schrems,11.01.2021

----------oOo----------

“Bazen Sevenin den Çok,  Seni Dövenin Mürşidin Olur”

Schrems, 11.01.2021

----------oOo----------

“Düşmanın Kim Olduğunu Bilmeyen, Gerçek Dostu Olan Rabbini de Bilmez”

Schrems, 15.01.2021

----------oOo----------

“Sobayı ve Ateşi Bir Kez Tutuşturursun,  Ondan Sonra O, Kendisi Yanmaya Devam Etmelidir”

(Kendi Kendine yanmasını öğrenmelidir)

----------oOo----------

“İslam Düzenli Yaşamayı Öğretir:

Namaz Vardır, Günü ve Saati Düzenli Yaşa Diye,

Kadir Gecesi Gibi Geceler Vardır, Geceyi Düzenle Diye,

Teheccüd Namazı ve Sabah Namazı Vardır, Kalkmanı Yatmanı Düzenle Diye,

Hac Vardır, Seneleri, Paranı, Vermeni, Seyahatı, Gitmeni, Gelmeni Düzenle Diye,

Sefer Namazı ve Seferilik Vardır, Misafirliğini Düzenle Diye,

Zekat ve Sadaka Vardır, Vermeni, Almanı, Biriktirceğini ve Harcayacağını Düzenle Diye,

Oruc Vardır, Yemeni içmeni Ve Sexini Düzenle Diye,

Ramazan Vardır, Ayları Düzenle Diye,…..”

----------oOo----------

“Kahpenin Profesyonali, Götüne Kilot Geymez,Memesine Sütyen Takmaz ki,Nerede Fırsat Buldu..Hz. Fatmanın Aliyi Bekleyişi Gibi Ama Biri Helali Biri Haramı Gözetir Dualite iyiler Kötüler”

Schrems, 20.01.2021

----------oOo----------

“Üst Basamak, Ondan Sonraki Basamağın Eşiğidir, veya Bilgi Bilgiye Götürür”

Schrems, 23.01.2021

----------oOo----------

“Fatma Ninem (anamın anası) derdi ki :

“Gönül Bir Sırça (Cam Demek) Saraydır, (Yıkıldımı) Kırıldı mı, Bir Daha Yapılmaz”

Ben Avusturya ya Geldikten Sonra, Burada Recygling Sistemi Çıktı “Eskileri Yeniye Dönüştürme”

Eski, Kırılmış, Cam, Bardak, Vazo ve Şişeleri, Yani Camları, Bir Konteynede Topluyoruz, Götürüp,  Ezip, Vıccırağını Çıkarıyorlar, Sonrada Kaynatıp. Kolayca, Yeni Bardaklar, Vazolar, Saraylar Yapıyorlar Be Fatma Nine, Vakit Mehdi Vakti, Altınçağ Çünkü.

Yine eski Kağıtları KartonlarıdaTopluyoruz, Onlarda Aynı,

Teneke ve Dozeleri Topluyoruz, Onlarda Aynı,

Yine Naylon Eskilerini Topluyoruz, Onlarda Aynı

Vakit Mehdi Vakti, Altınçağ Çünkü.

Yok Etmeden Atmadan, Ezince Yakınca, Aynı Eskisi Gibi, Kağıtlar Deftere Kitaba, Naylonlara Leğene, Bardaklar Bardak ve Vazoya Dönebiliyor,

Ey insanoğlu! Atıp Yok Edip Çöp Etme, Kırdığın Kalbi Bir çiçekle, bir parça güzel Sözle, bir öpücükle, düzeltebilirsin, yeter ki tamamen Yok edip atma, bitirip Yıkma,..

Kırmadan Yaşamak Belki Mümkün değil amma, bu devirde Kırdığını Yapmakta var be askerim.

Çünkü, Vakit Mehdi Vakti, ve Altınçağ.

----------oOo----------

“Hayatta Hiç Yanlış Yapmayanlar, Ya Çok Çalıskan Öğrenciler, Yahutta Hiç Zor Soru Çözmemiş insanlar, Hep iki  iki Dört Eder Beleş Sorular  Çözmüş, Hata Yapanlar, Genellikle Zor Soru Çözenlerdir, Bizi Adam Eden Sorular (Adem ve insan eden), Zor Sorulardır Zaten”

----------oOo----------

“En Günahkar Biri Olsan Bile, Yahut Köle Bile Olsan, Seni Bulan, Alan, Köle Tüccarıysa, Ederin  Hz Yusuf Gibi 15 Kuruş Eder, Eğer Seni Bulan, Yahut Satın Alan Bir Padşahsa, Velev ki Bu Bir Firavun Bile Olsa  (Ya Seni bulup alan Zamanın Sahibi Mehdi ise) Senden Bir Züleyha Yada Vezir Yusuf Eder, Kimin Elindesin,  Altın Gibiysen, Zarrafın mı, Yoksa itin bokun mu, Ona Bak Sofi/Sofye”

----------oOo----------

“insan Kendi Kaderini Yazamaz. Bizler, Kaderini Oynayan Oyuncularız Sadece. Ancak, Tercih Hakkımız Var, O Yüzden, Karadan Akı, Yanlışlardan da Doğruyu, Seçmek Zorundayız”(Koyun Postu Giymiş ve, Kara iken, Kamuflaj Yapan ve, Ak Görünen Kurtlardan da, Uzak Durun)

----------oOo----------

“Orkestra Çalarken Ona Şarkı Söylemek Çok Kolay,  iş Orkestra Çalmadan, O Şarkıyı Çalıp söyleyip, Nota Ve Besteyi Yapabilmekte,

Evliyanın Enbiyanın Sırrı Ortaya Çıktiktan Sonra, O’na  Sen Allah’n Evliyasısın Enbiyasısın Demek, Sadece Orkestraya Uymak Olur Bugün, o Söz Dün

Söylencek Söz dü, Bugün Değil, Baş Tutar Amcalar”

Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Sözü

Schrems, 05.02.2021

----------oOo----------

DELiK GEMi VE HASARSIZ GEMi

“Ehl-i Beytim(Benim Evlatlarım) Nuh’un gemisi gibidir; ona binen kurtulur; uzak duran boğulup helâk olur.”

(Hâkim, Müstedrek, III, 151; Ahmed, Müsned, III, 157; Tabarânî, el-Kebîr, No:2636-2638.)

Salih bin Ukbe babasından, o da İmam Muhammed Bâkır (a.s)’dan, o da babaları vasıtasıyla Resulullah (s.a.a)’den, şöyle buyurduğunu nakletmektedir:

“Mehdi benim evlâtlarımdandır, onun gaybet dönemi olacaktır. Bu dönemde ümmetten birçoğu delâlete düşecektir. O, peygamberlerin nişaneleriyle gelecek, yeryüzü zulüm ve haksızlıkla dolduğu gibi onu adalet ve eşitlikle dolduracaktır.”

(Uyun’ül-Ahbar, c.1, s.287; Bihar’ul-Envar, c.51, s.72.)

Nihayet gemiye bindikleri zaman O (Hızır), gemiyi deldi. Hz.Musa: “Halkını boğmak için mi onu deldin? Gerçekten Sen (ziyanı) büyük bir iş yaptın!” dedi. Hızır (as) : Ben sana, benimle beraberliğe sabredemezsin, demedim mi?”dedi.

Deccal  En Küçül Kızdan oglan Çoçuguna kadar gemileri delip yani sikip bekaretini elinden alip bütün gemilere el koyuiyor, o HIZIR KISSASI geçmişde değil bugün yaşaniyor.  En Kıymetlı Hazinesini Delip elinden alip, Bütün Gemileri Hasarlı ve Delik Hale Getriyor ki

insanlik soyu ileri gitmesin, Delik gemiyle yolculuk olmaz,  az ilerde batar.

sadece iki saglam gemi biri mehdi

ikincisi isa gemisi saglam gemiydi

“Bir zaman melekler şöyle demişti: ‘Ey Meryem! Allah seni kendi tarafından bir emirle meydana gelecek olan bir çocukla müjdeler ki, onun adı Meryem oğlu İsa Mesih’tir. Dünya ve âhirette şeref sahibi ve Allah’a yaklaştırılanlardan olacaktır. İnsanlara, beşikte iken de konuşacaktır. O, sâlih kimselerden olacaktır” (3/Âl-i İmrân, 45-46). Hz. Meryem, kendisine verilen bu haber karşısında hayretler içerisinde kalmıştı. Onun bu durumu Kur’an’da şöyle ifade edilir: “Meryem; ‘Rabbim! Bana hiç bir insan ve cin dokunmamışken benim nasıl çocuğum olur?’ dedi./immeculata Delik olmayan gemi Tanri ve Mehdi ve isa Hasarli gemiden dogmaz deliksiz gemiden kendi delip cikandir hasariz gemi unutma isa mehdi ariyorsan gemi hasarlimi deglimi ona bak önce kimin anasi kim kimin babasi kim bilen varmi bugün HIZIRla karsilaşsan bile diyecegi azicik vercenmi gemini bir delenmi yani uyan sofi sofiye) Allah da şöyle dedi: Bu böyledir. Allah dilediğini yaratır. O, bir şeyin olmasına hükmedince ona sadece ‘ol’ der ve o da hemen oluverir”

(3/Âl-i İmran, 47)

immeculata hasarsız gemi TANRIYI veya kurtarıcıyı mehdiyi doguran anne ve gemi ki ondan doganda zaten iffetini koruyan kimse

ki ondan doganin  Hz isa nin sikine varinca kesmisler o gemiyede hasar vermisler kala kala bir mehdi gemisi var bindiniz o gemiye bindiz binmediniz ey insan soyun tükeniyor, o gemiye binmekte ona hücre enerji olmak demek yedigi icitigi geydigi aldığı verdiği bunun disinda bir insanin gemisin nasil binilir, sikerek binilmez, sikeren kadina binilir oysa mehdi gemisi erkektir, erkek hamile kalmazki ona  baska gemi yüklüyelim o yüzden kadindan mehdi olmaz, cünkü evlenince gemi hasara ugrarda ondan, delik gemiyle uzun yol gidilmez. az ilerde su alir ve batar.

“Muhammed Ebu Cehili Sevmez, Ebu Cehilde Muhammed’i, Amma Ebu Cehilsiz de Bu Din Olmaz, Çünkü Allah Onada Bir Sure Vermiş Bak “tebbet” Der Dururuz, O Yer Vermişken Bizim Ne Haddimize Değilmi Amma, Bizim Yolumuz “Sevenlerimi, Sevdiklerimi, Cemaatimi” Gerisi Yok Usta”

Karoglan Sözü 16 OCAK 2017 Pazartesi 

----------oOo----------                   

Biri diyor ki :

“Sizin Reklam Yaptıklarınızla Biz Film Çektik’

Bu Ne Enaniyettir Rabbim!

Bizden, Ondan Bundan Şundan Üstün Olma Kavgası, Şeytan Bunların Padişahı Değlmiydi Zaten, O da Demedimiydi: ” Ben insandan Daha Üstünün” Diye

Herkesin Bir Hayat Filmi Var Zaten, O Zaman, Çoluk, Çocuk, Ana, Baba, Oturun, Güzel Bir Film Çekmişmisiniz, Kendiniz Kendi Filminize Dönüp Bir Bakın O Zaman. Sizin, Benimkine (Benim Hayat Filimime) Bakmanıza Gerek Yok Zaten.

(Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Sözü [MHD] Schrems ,18.02.2021)

----------oOo----------

“Söz Su Gibidir Her Kalıba Girer”

(Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Sözü)

NOT: Söz Yüceden mi geliyor, Yahutta zelil olandan mı, o söz yüce alanı mı anlatıyorm alçak olanı mı, mesela “Allahuekeber” yüceyi anlatır ve yüksek tondan minareden okunur be asker, alçak ve ( ... ) sözüde sen bul, nerden gelir nerye gider….

----------oOo----------

“Şeker Hastasına Yağ Perhizi Verilmez”

----------oOo----------

“Meyva Dalından Gidipte, Ermiş Meyvayı koparıp Yiyince, Sende de O Meyvanın Özü olan, Güzellik ve Sıfat Ortaya Çıkmıyorsa, Suç Ya Sende, Ya da o Meyvadadır’

(Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Sözü [MHD] Schrems ,17.02.2021)

NOT: Evliya ve Enbiyanın Mecslisinde, Sohbetin de Bulunup ta, Sofrasından Yiyen, Onun Sohbetinden istfade Edenlerdir, Eğer istfiade görmyorsan, ya Sen Bahtsızsın, Yahut da o Kimse Kamil kimse Değildir.

----------oOo----------

Ulaşamadığım armutları, dalında bıraktım artık.

(Tarihini unuttum)

----------oOo----------

“Cetvel Çizgiyi Çizmez, Çizgiyi Çizen Sensin”

Schrems, 18.07.2021

NOT : Hz Mehdi Seni Düzeltmez, düzelcek ve kendini düzeltecek olan sen kendisin, o doğruyu görmeni sağlar, onun sayesinde çizgin doğru bir çizgi olur.

فَاِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ وَعَلَيْنَا الْحِسَابُ

fe-innemâ ‘aleyke-lbelâġu ve’aleynâ-lhisâb.

----------oOo----------

"Emanet, Emanete Sahip Çıkanda Kalır"

Schrems, 13.08.2021

----------oOo----------

“Nefsin Bir Gözü Haram ve Yasak Olandadır”

Schrems, 26.08.2021

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca