Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmed Hulusi Külliyatı indir 1.Bölüm
#1
Yeni-1 

   

Ahmed Hulusi Külliyatı indir 1.Bölüm


Album-info2

Ahmed Hulusi Kimdir?

21 Ocak 1945 tarihinde İstanbul, Cerrahpaşa’da dünyaya gelmiş bulunan çocuğa annesi Ahmed, babası da Hulûsi adlarını koymuşlar.

18 yaşına kadar Hz. Muhammed’i dahi tanımayan bir zihniyetle yalnızca bir yaratıcıya inanmış ve Din konusundaki her sorusuna karşılık olarak “sen bunları sorma, sadece denileni yap” cevabını aldığı için de, hep din dışı yaşamıştır çevresindekilere göre!

Babasının vefatından üç gün sonra 13 Eylül 1963 günü annesinin ısrarıyla gittiği Cuma namazında, içine gelen bir ilhamla Din konusunu tüm derinlikleriyle araştırma kararı almış, o günden sonra beş vakit namaza başlamış ve abdestsiz dolaşmamaya karar vermiştir.

Din konusuna önce Diyanet’in yayınladığı on bir ciltlik Sahihi Buhari tercümesini, sonra tüm Kütübi Sitte’yi ve Rahmetli Elmalılı’nın “Hak Dini” isimli tefsirini okuyarak girmiştir. İki yıla yakın bir süre zâhir ilimleri itibarıyla olabildiğince geniş kaynakları incelemiş, yoğun riyâzatlar ve çalışmalarla kendini tasavvufa vermiş; ilk kitaplarını 1965 yılında yazdıktan sonra kendindeki açılım ve hissedişleri 1966 yılında yazdığı TECELLİYÂT isimli kitabında yayınlamıştır. Bu kitap onun 21 yaşındaki bakış açısını ve değerlendirmelerini ihtiva etmesi itibarıyla geçmiş yaşamı hakkında önemli bir değerlendirme kaynağıdır. 1965 yılında tek başına hacca gitmiş ve hayatı boyunca kendi yolunda hep tek başına yürümüştür!

Prensibi, “Kimseye tâbi olmayın, kendi yolunuzu kendiniz çizin, Rasûlullâh öğretisi ışığıyla” olmuştur.

1970 yılında AKŞAM Gazetesi’nde çalışırken RUH ve ruh çağırmalar konusunu incelemeye almış ve bu konuda Türkiye’de konusunda ilk ve tek kitap olan “RUH İNSAN CİN”i yayınlamıştır.

28 Şubat öncesi şartlar dolayısıyla, eşi Cemile ile önce Londra’da bir yıl yaşayan Ahmed Hulûsi, 1997 yılında Amerika’ya yerleşmiş ve hâlen orada yaşamını sürdürmektedir. Mevcut bilgileri ışığında, tamamen insanlardan uzak kendi “köy”ünde yaşamayı tercih edip, herkese, orijinal kaynaklara göre Rasûlullâh’ı ve Kurân’ı aracısız olarak yeniden değerlendirmeyi tavsiye etmektedir!

Kimseden maddi veya siyasî, ya da manevî bir beklentisi olmayıp, yalnızca kulluk ve bir insanlık borcu olarak bilgilerinin bir kısmını okuyucularıyla paylaşmaktadır.

Ahmed Hulûsi, yalnızca...

Düşünebilen beyinlerle düşüncelerini paylaşmaya çalışan bir düşünürdür!

Ahmed Hulûsi Tüm Kitaplarını eski  kendi internet sayfasında bedava  free downloadene sunmuştu. ve ben o zamanlar hepsini indirmiştim, şimdi Kendi internet sayfasında  Downloaden bölümü, bedava  free downloadene hazırlanmaktadır. Yakın zamanda aktif edilecektir.

Ahmed Hulûsinin Tüm Kitaplarının Kendi internet sayfasında Yazan TELİF HAKLARI YAZISI


Alıntı:® Eserlerimizin hiçbirinde telif hakkından kaynaklanan herhangi bir tür bedel talebi yoktur. Sitemizdeki tüm bilgiler, Hz. MUHAMMED (aleyhisselâm)'ın bildirip açıkladığı "ALLÂH" ismiyle işaret edilenin hakikatinin ne olduğunun öğrenilmesi ve "DİN" denilen yaşam sisteminin bu vizyonla değerlendirilebilmesi için, tüm insanlarla karşılıksız paylaşılmak üzere hazırlanmıştır. Tüm yayınlarımızı ücretsiz okur; dinler, bilgisayarınıza indirebilir, çoğaltabilir; YAZAR ve KAYNAK ADRESİ BELİRTMEK ŞARTIYLA bireysel veya toplumsal iletişim araçlarıyla, internet üzerinden veya her yoldan çevrenizle paylaşabilirsiniz. Ancak yayınlarımızın hiçbiri bu vb. yollar kullanılarak çoğaltılıp yazılı izin almaksızın satılamaz. Allâh ilmine karşılık alınmaz. Prensibimiz maddî ya da manevî karşılıksız paylaşımdır.

ahmedhulusi.org/tr/download

Smileys-2

Buyurun Ahmed Hulûsinin Tüm Kitaplarını Buradan Bedava indirin

Arrowunten
Ek Dosyalar
.pdf   kuran_cozum.pdf (Dosya Boyutu: 2.45 MB / İndirme Sayısı: 21)
.pdf   mesajlar.pdf (Dosya Boyutu: 802.7 KB / İndirme Sayısı: 16)
.pdf   muhammedmustafa1.pdf (Dosya Boyutu: 1.02 MB / İndirme Sayısı: 19)
.pdf   muhammedmustafa1-2.pdf (Dosya Boyutu: 1.02 MB / İndirme Sayısı: 20)
.pdf   muhammedneyiokudu.pdf (Dosya Boyutu: 1.07 MB / İndirme Sayısı: 18)
.pdf   okyanusotesinden1.pdf (Dosya Boyutu: 958.51 KB / İndirme Sayısı: 18)
.pdf   okyanusotesinden1-2-3.pdf (Dosya Boyutu: 958.51 KB / İndirme Sayısı: 16)
.pdf   okyanusotesinden1-3.pdf (Dosya Boyutu: 958.51 KB / İndirme Sayısı: 15)
.pdf   ruhinsancin.pdf (Dosya Boyutu: 1.19 MB / İndirme Sayısı: 18)
.pdf   sisteminseslenisi1.pdf (Dosya Boyutu: 869.03 KB / İndirme Sayısı: 17)
.pdf   sisteminseslenisi1-2.pdf (Dosya Boyutu: 869.03 KB / İndirme Sayısı: 17)
.pdf   tecelliyat.pdf (Dosya Boyutu: 374.18 KB / İndirme Sayısı: 16)
.pdf   tekinseyri.pdf (Dosya Boyutu: 764.47 KB / İndirme Sayısı: 20)
.pdf   yasamingercegi.pdf (Dosya Boyutu: 1.12 MB / İndirme Sayısı: 17)
.pdf   yenilen.pdf (Dosya Boyutu: 1.8 MB / İndirme Sayısı: 18)

Signing of RasitTunca
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca

Smileys-2
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi