Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 2.71 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanaat Zenginlikdir (Karoglanin 20.10.2012 Vaazi)
RasitTunca-4 

KANAAT EN BÜYÜK ZENGiNLiKDiR

20.10.2012 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

..... ve ilallahi türceul umur. ( 44 )
...vezkurullahi kes*iran lealleküm tüflihun. ( 45 )
sadakallahul aziym.
Enfal suresi 44 ve 45 den kesit.
El haalu la yearefu bil kaal.
Hal, kaal ile bilinmez (hal sözle, laf ile bilinemez).
Yolculugumuza başliyoruz.
yolculugumuz nefsi mülhime makamindan bazi aciklamalar ile mutmainneye geciş yolculugu hakkinda yolunda başliyacak.mülhime nefis makaminda olan bir kimse
yunus emre efendimizin taptugun dergahina odun getirmekle görevlenince egri odunlar yerine dogru odunlari getirmesi gibi.işde mülhime nefse yükselmiş olan birisi yalan yerine dogruyu haram yerine helali egri yerine dogruyu cirkin yerine güzeli ,suizan yerine hüsnü zanni yani her işde posizitif yüklü olanlari secmeye calişir. yani mülhime nefse cikan birisindeki, ücüncü göz hafif acilir, ve onun gözleri tam olarak görmesede, dogadaki bütün fiillerdeki ve mevcudattaki elementar yapinin pozitif yüklümü yoksa negatif yüklümü oldugunu bilir ve hep bu ilimi bilme karşligi olarak pozitif yüklü olanlari sectigi müddetce dogru yönde ilerleme kaydeder ve mutmainne nefse dogru yol alir .ve eger seciminde yalniş yapip, negatif yüklü olanlara meyleder ise, bu seferde nefsi emmareye dogru düşmeye başlar.işde magnetik denen yapida bu yüzden, miknatisin pozitif kutbu, negatif yüklü olanlari kendine dogru ceker ,ve negatif yüklü olanlar ona yapişir ve işde dünyadada cennete giden yollar cile ve keder hastalik musibetlerlerle doludur demek, bu yüzdendir. bir kimse artik dogruyu buldugu zaman onun en diş elektronuna pozitif yük yükleyen sihirli degnek dokunur bu dokunuş ya bir evliya taraafindan yahut bir melek tarafindan yahut bir peygamberin ruhu sayesinde olur ve böyle dokunuş.işde pozitif yüklü bir miknatisin negatif yüklü parcaciklari cektigi gibi yani demir parcaciklarini ceker yani demir işde şeytan aleyhillanenin maddesi ,yani işde onun müdahele ettigi ve ondan olan bütün parcaciklar hep negatif yüklüdür ve böylece o mülhime nefse cikmiş kimsenin üstüne dogru hücum ederler. ve onun etrafini kaplarlar işde mülhimdeki kimse eger işde yalan yerine dogruyu alinca, zulmetmek yerine mazlumlara yardım etmeyi secer ise, zina yerine namusu secer ise, haram yerine helali secer ise vs, vs, o zaman ona gelen her negatif musibeti yani zorda kaldi hirszilik etse olcak yanina gelmiş yapişmiş kimseye caktirmadan hirsizlik edebilcek şeytan onun etrafini hirsizliklar ile doldurmuş helal gibi alip calsa şeytan oh der ve onun o pozitif yüklü elketronunun pozitif yükünü negatife cevirir.bölyece onu demirin agirligi sebebyile nasil terazinin kefesini aşagi cektigi gibi o kimseyi dibe dogru ceker ve bu cekme gücü her yalniş secenegi sectikce büyür ve bir bermuda şeytan ücgeni gibi yahut semada kara delik gibi olur onu dibe dogru ceker yani karanliga sürükler ve eger o kimse calabilcegi nesneler calmasi ne kadar kolay olsada o helal ile yetinip elini hirsizlikktan korur ise o zaman ona yapişan o demir i kendi pozitif yükü ile yüklendirir ve dogru odunlarin yunusu erdirdigi gibi o bilmesede erdigini onu yavaş yavaş gün gün hep pozitif yükler ile doldurur ve ve artik onun pozitif yükleri cogalinca ona gelen demir parcalari ona zarar veremez hale gelir .bu seferde şeytan aleyhillane büyük şeytan kalkip kendisi gelir ve ona bu seferde pozitif yüklü şeyler sunmaya başlar dört kitabi bildiginden her işn cilkini cikarmasini bilir ve meslea ona topragi muz edip elma edip topragi altin para edip gelir yahut adama dokundugunu paraya cevirmenin yolunu gösterir adam satsa kar eder alsa kar eder hatta elindeki atsa yine kar eder hale gelir ve bu vakit paraya tapar ise yine o bütüüüün pozitif yüklü eleketronlari negatife döner ve ona para ve kazanma belasi yapişir ve onun önünü görmesine engel olur ve o her baktigina para gözüyle bakar. ve işadami olur cikar ve paraya para kazandirir hatta namaz kilsa namazi paraya cevirmenin yolunu arar hac etsede hacdan nasil kar ederim diye bakar oruc tutsa orucu perhize cevirir orucdanda birşeyler kazanmak ister veya kurban kesse kurbandan kazanmak ister. işde geldik kurban vaktine ve yine kurban simsarlari ortaligi doldurmuşlar ve arakanda kurban kesiyoruz kurban bedeli 450 tl diyorlar halbuki orlarda kurban 50 euro belkide 20 euru yani en fazla yüz tl olabilir ve işde böyle şeytanin uşagi olmuş olanlar paraya tapanlar kurbandan para kazanmanin yolunu bulmuşlar ve ibadeti kar matagina cevirmişledr birilerinin sirtindan ibadet yapiyoz diye birde bununla övünürler iflan yerde bilmem kac tane kurban kestik derler, halbuki üc kagitci kurban kesmedi, orlardaki hayvancilarin cambazligini yapti milleti kazikladi. bizim saf müslümanlarimizda vay ibadet ediyorum kurban kesiyorum bizim buralarda fakir yok orada dagitiliyor diye böyle simsarlara canmbazlara para kaptrir bütün avrupali müslümanlari kandirmanin yolu .yahut tarikatiz diyenelrin icinden cikan bir kac cambazin yine sofileri sögüşlemesidir saf müslüman ,bunlar ne güzerl hizmet ediyorlar der , halbuki bilmezki(BibBiiiiiib Kafa)onu sögüşlüyorlar. işde davutoglundan bahsettik aldi gitdi milletin zakatini fitresini aldi gitdi budistlere verdi dedik, kendini koyu müslüman zannedenler bize itiraz etdiler, öyle olmamiştir diye. işde büyük şeytan iş başinda oldugundan yani bu sefer hep sagdan gelip insanlari pozitif yüklü şeylerle kandirdigindan insanlar iyi sannederler halbuki cennetten kovulan büyük şeytan onlara kurban kesiyon zannettirir işde böyle camabazlara kurban ettirir. o koyu müslüman zannedenlerde derki ben allah rizasi için verdim onu alip götüren nere verirse versin diye teselli olur. bre(BibBiiiiiib Kafa)adam şurda dilense sakatin diye, az sonra kalkip gidip o dilendigi para ile kumar oynasa bunu görsen hala diyecekmisin sen ben hayir işledim, ben allah rizasi için verdim diyebilirmisin. adam senin hayir diye verrdigin para ile kumar oynuyor yahut gitti icki aldi yahut adam terörist gitdi o parayla mermi aldi ve bir müslümani öldürdü ise bunun hayir neresinde, sen daha uyanip bu hayir degil demez isen böyle şeytanin elemani olanlar coook müslüman kandirirlar.
peygamebrimiz enes radiyolahu anh cocuk iken ona bir emir verdi falan yere git falan haberi ver ,yahut falnaca şeyi getir diye. fakat enes r.a cocuk olunca o oyuna daldi ve o işi unutdu ve peygamberimiz carşiya cikdi ve enesi gördüki enes oyuna dalmiş ona kizmadi ve söz söylemdi bunu enes kendi anlatir fakat bana kizmadi diye halbuki olay öyledirki, insan müslüman olunca yeniden dogar ve o temiz halde iken cocuk gibidir ve mülhime nefse cikinca akli erdigi vakte gelmişdir ve yani iyi ile kötüyü ayirt edince bulug cagina girdi denilir ve müslümanda eger, egri ile dogruyu ayirt edebiliyor ise, o zaman akil baligdir. yani cocukluktan cikdi demekdir işde o akil balige tam ermeden o mülhime nefisdeki müslümani işde enesi oyunla kandirdigi gibi şeytan bir amel ile kandirir ve nefsi cocuk olan müslüman taa peygamberi görene kadar daldigini farketmez.
hemen başimizdan gecen bir nükteyi aciklayayim.
biz ilkokulu bitirince son iki sene camiye gidip din ve kurandan birşeyler ögrenmişdik ve babama dedip ben imam hatipe gitcen ve babam beni imam hatipe yazdirdi fakat düşmanimiz var beni yalniz okula yollamak istemiyorlar bu yüzden köyden göcüp şehirde sandiklida bir ev tuttular beni okutmak için ve ailecek sandikliya taşindik ve okula başladim ve babam uzakta calişiyor annemle ablam var evde birde tanidiklarimiz var gidip geldigimiz. bizim küydeyken televizyonumuz yok idi kahvede bakardik televizyona. bir gün okuldan geliyorum kahvenin birisinde her kes doluşmuş videdodan filim bakiyorlar o zamanlar videolar yeni cikdi. herkes neye bakiyor diye kahvenin icine girdim ve bende ayakda filim bakmaya başladim. kahve taa arkasina kadar dolu, insanlar, millet ayakda bakiyorlar. allahu alem cüneytin filmiydi herhalde, ben orada filme dalmişim gün gecmiş akşam oldu hava kararmaya başladi kiş vaktine yakin yani okullar acildikdan bir kac hafta sona sonbahar vakti. benim gelmedigimi gören annemle tanidiklarimiz sokak sokak beni aramaya cikmişlar düşmanimiz var ya acaba birşeymi yaptilar diye korkup yollara dökülmüşler ve ben artik havanin karardigini farkedince aklim başima geldi ve evin yolunu tuttum. eve varsamki ablamla tandigimizin kizi beni beklerler nerdesin sen diye kizdilar az sonra annemle tanidigimiz teyze geldi ve rahatladilar bende onlara böylle böyle oldu dedim inanmadilar aldim gittim annemle o teyzeyi o kahvehanenin yanin vardik daha millet filim seyrediyorlar zingabasik dolu, kahvehane. pek inanmadilar amma sonra inandilar.bundan sonra o sandiklili tadinik teyze bir tandigi televizyonunu satacakmiş, anneme söylemiş annemde durumu babama anlatmiş ve babamda cocuk sokaklarda kalmasin diye eve televizyon almayi kabul etmiş ve o adamdan televizyonu aldik ve eve kurduk yani işde enes radiyalallahu anhin oyuna daldigi gibi işde bizim filime daldigimiz gibi işde gercek akli akil balig olmamiş zayif müslümanlarida yani emmareden mülhimeye cikan müslümalarida işde büyük şeytan bir oyuna getirip kandirir ve ona poztif yüklü amellerle yaklaşir ve ona parayi yahut başka bir neyneyi güzel gösterip onu o normalde günah olmayan amma yalniş kullanirsan haram olan ammelerle kandirip onun iyi niyetini kullanir ve bazilarinada bu iyi niyeti kullanarak para kazanmasini veyahut hile yapmasini ögretir.
işde müslüman uyanik olmalidir.şeyhlerde işde vekil diye böyle daha kendini kurtarmamiş kimselere dini mübini emanet etmemelidir. emanet edilcek kimse iyi ile kötüyü ayirt edebilcek din yaşinda olan kimseler olmalidir. yani en azindan mutmainne nefese cikmiş kimslerden olmalidir bir şeyhin vekili ki, peygemberin enesden getirmesin i istedigi şey gelmeyince carşiya kendi cikdigi gibi şeyhde irşad için türkiyden almanyaya yahut fransaya gitmek zorunda kalmasin. işde güneşler sabit noktadir gezengenler onun etrafinda döner eger bir güneş gezengenler etrafinda dönmeye başlarsa denge bozulur. o yüzden
bu dini mübin önce peygambere emanetdir. sonra peygamberin arkadaşlarina. sonra evliyaullaha. sonra müminlere. sonra akil balig olmuş müslümanlara, yani bir cocugun akil balig oldugu ateşin yaktigini bicagin kestigini köpegin istirdigini bildigi vakitdir yani dost ile düşmani ayirt etdigi vakitdir.
işde islamin temsil görevindeki en alt rütbedeki kimseler mülhime makaminda olanlardir yani işde pozitif yüklü ve negatif yüklü elektronlari ayirt edebildikleri zaman.
mutmainne nefis ise atomlarin elektronlari nasil cektigini anladiklari zaman yani peygamberler ve sünnetleridir mesela isa aleyhisselamin 12 kurali vardir ve 12 elektronu vardir ve 12 sünneti vardir herkim bu 12 sünnetten birine yapişirsa onu isanin yildizi kendine dogru cekcekdir. ve yine peygamberimizin sünnetleri saymakla bitmez ve o buyurmuşlarki benim ashabim gökteki yildizlar gibidir onlara tabi olanlar kurtuluşa ererler buyurmuşlar yani hidrojen tek elektronludur yani halley kuyruklu yildizi tek güneş ona tabidir. fakat bu ikisinin cekim kuvvetine aldığı gezegen sayisi taaaa helley kuyruklu yildizinin yörüngesinin icinde kalan kisim kadardir. yani peygamberimizin kurtuluşa götüren 110000 veya 124000 ashabi vardir. peygamberlerin sayisinca ashabi vardir. yani işde agacda binlerce kiraz olur amma bir kirazin cekirdegindede binlerce kiraz agaci ormani saklidir yani 124000 peygamber vardir amma o peygamber agaclarindan muhmmed aleyhisleaminin dalinin meyvasinin cekirdeginde bu 124000 peygamberin bir misali olan ashabi vardir ve yine peygamberimiz göcünce ahirete yeryüzünde yine hep önce ebu bekre bagli 124000 evliya bulunmuşdur ve ondan sonra ömer osman ve ve aliye tabi olanlar olmuşdur.her asirda zamanin gavsina bagli 124000 asker vardir ve ahir zamanda zamanin imami mehdiye baglidir bu 124000 asker ve onlarida mehdi 312 askere baglamişdir ve mehdinin elementinin 314 elekronu olcakdir henüz şimdi daha 312 elektronu vardir. yani mehdini yaptigi sünnet sayisi 312 dir ve bu 314 olunca isa aleyhisselam ortaya cikacakdir ve son iki sünnetini isadan ögrencekdir.
Musa aleyhisselam bir adam gördü aglamkdan gözlerinden kan akmaya başlamiş ve musa aleyhsiselam: Ya Rabbi bu kuluna merhamet edip bagişlamazmisin, gözelrinden yaş yerine kan akitiyor? diye yalvardi.
Rabbimiz Teala buyurdu
Ya Musa , ne o kulun taatini kabul ederim, nede ona merhamet ederim,Hatta aglamakdan ölse dahi.Cünkü onun karninda haram lokma, üzerinde haram elbise vardir, buyurdular.

işde yenilen her lokmada insanin bedenine taaluk eden bir sifat ve fitrat vardir. yani sen haram yersen zulum helal yersen taat meydan getiri.cesedi icki ile doldurusan cirkin sifatlar meydana gelir, yok eger zemzem ile doldurusan şifa meydana gelir.haram lokmadan bedende de haram et meydana gelir yani hirisiztlik bir mal giyen kimse hirsziliga meyleder ve yine hirszilik haram bir lokma yiyendeki el hücresi hirsizlik etmek ister. işde negatif iyonlar yahut elektronlar pozitifleri cekerler yani yalniş yapanlarin etrafinda dogru yapan insanlar olur ,fakat eger insan o dogrular arasinda yine yalnişlari yaparsa o zaman hirsiz haydut kumarci ickici olur zinaci olur. işde annem ve babam o anlattigim nüktede televizyon alinca artik ben bir daha öyle televizyona bakmak için kahvelrede oyalanmadim evimin yolunu tuttum. yani yine ertesi gün videoda film seyretmeye dalmadim bir daha. Allahu teala elementlere böyle bir fizik kurali koymuş negatif elektronlar pozitifi elektronlari, poziitif elekronlar negatifleri ceker ve yine ayni kutuptan olanlar birbirini iterler.işde dogrular yalnişlar ile imtihan olur ve yalnişlar dogrular ile dogru yola cagrilirlar. ve iki dogru bir yerde durmaz yani iki dogru yan yana olursa illaki biri dogru biri yalniş olcagindan iki dogru yanayana durmaz birbirini iterler iki şeyh ayni köyde olmaz veya iki hirisiz ayni yerde durmaz bir evi bir hirsiz soymak ister yani paranin hepsi benim olsun ister. ve kibirli insan en büyük benim deer benden büyük yok yahut ben hocayim benden iyi hoca yok yahut ben güzelim benden güzeli yok gibi fikirler.
işde bu yüzden bir kimse evine cekilip günlerce oruc tutmak yahut hersene hacca gitmek yerine yahut sabah aksam namaz kilmak yerine yalan söylemek zorunda kaldiginda yalan söylememesi yahut fakir düstügünde hirsizilik edip calmamasi onun onca ibadet etmesinden daha makbuldur. yani poztif yüklü olanlari secmekdir.Asil akilli kimse bunlardir. yoksa akilli kimse cok kurnaz olup paraya para kazandiran yahut cok kizla cikan yahut lambayi icad eden degil bilhassa iyi ile dogruyu secebilendir.
isa aleyhiselam buyurdularki : Dünyadan az şeyi dinin selameti ile kabul edin.Oysaki Başka kavimler, az din ile dünya selametini kabul etdiler.
işde bu gün insanlgin geldigi nokta bu isa efendimizin buyurdugu başka kavimler degigi duruma .yani dini diyaneti az ,amma dünyaligi cok olsun isteyen insanlar toplulugu. insanlar inancli oldugunu söylüyorlar imanli olduklarini müslüman olduklarini söylüyorlar amma derdleri dünya meşkalesi olmuş alamadim veremedim davalari olmuş. nasil arabam olur nasil evim olur davalarina düşmüş dini unutmuşlar, namaz yok ,oruc yok, taat yok, ibadet yok .kazanma hirsi ile dolu, kazanmak için her yol makbul olmuş hatta televizyonda cikabilmek için dini, para kazanmak yoluna satan hocalar cikmiş yani samanlar coooook dene az.halbuki saman ineklere davarlaradir insanlar saman yemez inekler de bugdayi yerse yahut fazla yerse karni şişer ve ölür yani rabbim herkesin lokmasini rizkini ayri ayri halketmişken ac gözlü tavuk olmanin alemi yok. Allah, koskoca dünya kadar ciftilk vermis insanogluna ek bic hayvan besle , amma helal ye helal giy helal ic diye sen bunlari koyupta harama yönelirsen veya farenin icecegi su miktari belli iken, fil kadar su icmeye kalkarsa, kendini öldürür. yahut bir fil, fare kadar su icer ise, yine filde ölür ise, o zaman, Allah, bedene göre rizik vermiş ve herkesin yaninda yöresinde de yiyecegi icecegi kadar yemek su halketmişiken ekmek kavgasi etmenin alemi yok.petrol savaşi cikarmanin alemi yok.bu haftaki sünnetimiz kanaat en büyük zenginlikdir.gözü doymayanin gözünü toprak doyurur.

el fatiha maassalavat

El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 05 Şubat 2018 Salı Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply