Unbenanntes Dokument
karoglandesign
Unbenanntes Dokument

!!...Arapca-Yazili-3D-Garfikler-Yeni Cok Güzel 12 paket Dini masaüstü Resimleri Paketleri eklendi- Photoshop icin Yeni arapca caligraphic burshes eklendi-Yeni E-Kitaplar eklendi-Png cercevler paketi eklendi-Mihalism resim upload scripti eklendi- 3adet toplist scripti eklenmdi-mysql dumper scripti eklendi-Yeni programlar eklendi-yeni Scriptler Eklendi-40Hadisde ve 40Ayette iyilik bölümü acildi -Yeni web Button paketleri eklendi - Gold ve , metalic efektli islami resimler eklendi- Animasyonlu Dönen Küpler eklendi hem resimler bölümüne hem downloaden bölümüne eklendi-Caligraphic arapca yazi yazmak icin photosop brushlar downloaden 17ci sayfada eklendi-Caner Taslaman kitaplari külliyati eklendi-Emre Dorman külliyati eklendi-Tuerkiye-Atatuerk-Bayrak-harita-yildiz-cami-Fircalari eklendi..!!

Aynel-Yakin-Sidebar

Aynel-Yakin

NAMAZ VAKITLERI

Viyana Namaz Vakitleri

GÜNES VAKITLERI

GÜNES VAKITLERI

AY VAKITLERI

AY VAKITLERI

 

TOPLIST

TOPLIST AYNELYAKiN

DiGER VAAZLAR

Karoglanin yazili ve sesli vaazlarinin bazilari burada

VAAZLAR

 

VAAZ - VIDEOLARI

Karoglanin Youtubedeki vaazlarinin tamaminI Buradan

seyredebilirsiniz

BURADAN

KISA RiSALELER

BURADAN

Tarikatı-Raşidi

BURADAN

 

TASAVVUF DERSLERi

Tasavvuf Dersleri Bölümü Actik

Sofiik Adabi, Zikir, Nefsin Halleri, Vahdeti Vücud Nedir? Letaifler Nedir? ilmelyakin,aynelyakin,hakkalyakin Nedir, ve Daha bircok konuyu acikliyoruz

BURADAN

40Hadisde ve 40Ayette iyilik

BURADAN

DUALAR

BURAYA TIKLA

SÖZLER

Karoglan Sözleri Özdeyişleri

BURADAN

GENEL BiLGiLER

Önemli Genel Kültür Bilgileri Bölümü actik Bölüme buradan ulaşabilirsiniz

BURADAN

ARAPCA KLAVYE

 

 

ONLINE FOTO EDITÖR

Photshop gibi Online Program ile Fotograflarinizi Editleyebilir yeni grafikler yapabilir, Flatcaast Temalar yapabilirsiniz

ONLINE FOTO EDITÖR

ONLINE - CANLI CANLI - BÖLÜMÜ

OnlinE olarak TRT Haberlerine,Hava Durumuna,Döviz Kurlarina Bakabilir,online simli bannerler yapabilir,3d yazilar yazabiliriniz, online byte converter

Online-Flash-Widgetler

3D - BAYRAK GIFLERI

3D - ATATÜRK GIFLERI

Bu ve onlarcasi

BURADAN

ETKiNLiKLERiMiZ

Peygamberimiz Buyurdularki Birbirinize Temiz agiz ile Dua edin. Bizde Sayfamizi ziyaret edenlere ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmislerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tikla, ya sende oku yada okunmus Yasinlerden Nasibini Al

BURADAN

KADRANIMDAKiLER

Karoglanin Fotoğraf Makinesinin Kadranına Giren Resimler

BURADAN

RADYO KAROGLAN

RADYO KAROGLAN YAYINDA

Butona TIKLA ve

FLASH PLAYERDEN DiNLE

Butona TIKLA ve

MEDIA PLAYERDEN DiNLE

REKLAMLAR

SAYAC

Besucherzaehler

islami Buttonlar

BURADAN

3D - PNG

Alllah ve Muhammed

Yazilari

BURADAN

 

Hadisi Serif

Peygamber Efendimiz

(S.A.V.)

buyurdular:

"Allâhü Teâlâ yeryüzünde

akıldan daha az hiçbir şey

yaratmamıştır."

(Kenzü 'l-Ummâl)

Diger Hadisleri OKU

BURADAN

 

AYNEL YAKiN

 

ONLINE KURAN ÖGREN

Kuran dersi icin TIKLA

 

TOPLISTLER-2
uyariyakulakasmayanlarinhali
 

karoglandesign

karoglan design-radyo karoglan

UYARIYA KULAK VERMEYENLERiN HALi

08. 12. 2012 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Ve le kad erselna nuhan ila kamihı innı leküm nezırum mübın .

El la ta'büdu illellah innı ehafü aleyküm azabe yevmin elım .

Fe kalel meleüllezıne keferu min kavmihı ma nerake illa beşeram mislena ve ma neraket tebeake ilellezıne hüm erazilüna bediyer ra'y ve ma nera leküm aleyna min fadlim bel nezunüküm kazibın .

Sadakallahul aziym Hud 25 - 26 - 27

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Andolsun ki, vaktiyle Nuh'u kavmine gönderdik. Nuh onlara: " Ben size azabın sebeplerini ve kurtuluşun yolunu açıklayan bir uyarıcıyım.

Allah'tan başkasına kulluk etmeyin! Gerçekten ben acı bir günün azabının başınıza gelmesinden korkuyorum!" dedi.

Buna karşı kavminden küfreden ileri gelenler : "Biz seni sadece bizim gibi bir insan olarak görüyoruz, sana uyanları ise ilk bakışta en aşağılık olanlarımızdan ibaret görüyoruz. Sizin bize karşı bir üstünlüğünüzü de görmüyoruz. Hatta sizi yalancılar sanıyoruz." dediler.

Sadakallahul aziym Hud 25 - 26 - 27

Allahümme Salli ala Muhammed Mustafa

Allahümme salli ala Ahmedi Mahmudu Muhammed Mustafa

Allahümme Salli ala Nuh Nebiyyullah

Allahümme salli ala Nuh Neciyullah

Allahümme Salli ala sahibu Tufan

Allahümme Salli ala Mehdi ismetullah

Allahümme salli ala Mehdi ihsanullah

Allahümme salli ala Mehdi irşadullah

Allahümme salli ala Mehdi Mürşidu Ahirzaman

Allahümme salli ala Mehdi Fecrullah

Allahümme salli ala Mehdi kaimi leyletullah

imami ahirzaman Mehdi Hidayetullah.

Yolculugumuza başliyoruz:

Herkesin ikiz cocugu olmaz amma Rabbimin dogla döllenmede ikiz nasip ettikleri vardir.

Bazen olur cift kafali bazen olur cift elli bazen olur iki ayri cocuk bazende olur ikiz kilicli catal kilicli.

Allahu Teala ikiz bereketini ilk olarak Yusuf aleyhisselamin babasi Yakub aleyhisselamda tecelli ettirdi ve yakup aleyhissleam catal ceneli idi yani yakub, kubbu ye li yani kubbu cenesi catal sonra yusuf dogdu ve suffu catal oldu yani dili catal oldu ve yusuf aleyhiselam 72 dil bilirdi yani Rabim onun diline bereket ihsan etmişdi. Melik onu cagirdiginda rüyasini tabir icin Yusuf aleyhisselam şöyle dua etdi:

Allahümme inni eselüke min hayirhi ve hayri ma hüve lehü ve euzubike min şerrihi ve şerri ma hüve lehü. (Allahim ondan gelecek hayirdan evvel senden onun hayrini beklerim. ondan gelcek şerden evel onun şerrinden sana siginirim.) ve bu duayi ibranice yapti melik bu hangi dil dedi ben anlamadim dedi yusuf aleyhiselam buyurdu bu babam yakubun dili ibranice dedi sonra bu seferde arapca yapti duayi ayni bu dedigimiz gibi yine anlamadim dedi melik bu ne dili dedi yusuf aleyhisselam buyurdu bu atam ismailin dili arapcadir dedi. Melik de 70 dil biliyordu ve yusuf aleyhisselam ona her dilde konuşunca şaşirdi.

Bu haftaki sünnetimiz yusuf sünneti olup dil talim etmek sünnetdir ve ikinci olarak bir iş ve bir aş veya bir şey veya bir şehir veya bir mekan ile veya bir şahis ile karşilaşinca ya kendi dilinde ya ibranice yahut arapca olarak yukardaki duayi okumak sünnetdir.

ücüncü olarak salih aleyhisselam isa aleyhisselam gibi yalin ayak yürürdü ve Bişri hafide onun sünnetini işleyen bir Allah dostudur yani bişri hafi yalin ayakli demek. yani Bişri hafi hz leri salih aleyhiselam ve ve isa aleyhisselam sünnetini son devralandir. onlar yaz kiş yalin ayak gezerlerdi amma biz diyoruzki Avustralyaya yaz gelmesi icin Avustralya ve brezilyadan bir kac müslüman gün dogduktan sonra yaklaşik sabah saat 9 gibi güzelce abdest alsin ve sonra ayagina coraplarini giysin ve ve beş dakika corapli dursun ve seccadesini yazsin ve coraplarini cikarip namaza dursun yalin ayak iki veya dört rekat duha namazi kilsin ve namazin birinci rekatinda duha suresini okusun ve bu namazin vakti icin peygamber azimuşşan efendimiz develerin ayagi kumda yandigi zaman diye tarif etmişlerdir. yani yaklaşik olarak yaz saati ile sabah dokuz siralari.

esteuzubillah

Vema yüleggahe illa zü hazzin aziym.

Fussilet 35

fussilet yahut Fazilet erbabina hasdir.

Fazilete herkes sahip olamaz. istesede buna haiz olamaz. Rabbim kime haz ve fazilet nasip ederse onlar ruh olgunluguna ulaşmişlardir.

yani FEYZ denen şey kalpten kalbe akar ve bunu ancak rabbim kimin kalbini, kimin kalbine bagladiysa o kaplten digerine feyz akişi gercekleşir.Fazilet ile üstün meziyetler sahibi olunur.

Rabbime Hamdederimki Biz ahir zaman Mehdi ve cemaatini Fazilet sahibi kildi.ve bu makama ilga etdi , şayet Rabbim bizi bu fazilete ve makama, kendi zaati alasi ilga etmeseydi biz bu meziyetlere sahip olamazdik.

Rabbime binlerce hamdü senalar olsun ve melekleri ve peygamberleri ve salih kullarinada binlerce salatu selamlar olsun inşallah.

Bu ahir zamanda Mehdiden Feyz alacak olanlar ancak ve ancak ona kaplpten bagli olanlar olcakdir. kim kalbini mehdiye baglarsa, mehdinin kalbine gelen feyzden, baglanan kalplerede feyz akar.

Teveccüh demek aynen canak antenini uyduya dogru cevirmek gibi kalbini günün herhangi bir saatinde mehdiye dogru cevirmekdir. yani bunun manasi gözlerini yumup kendini mehdinin yaninda ve önünde olarak tasavvur etmekdir.Buna tarikatlarda mürakabe veya Rabita denilir ve Mehdininde sizlere dogru yönelmesine Teveccüh denilir. ve bunu yaparak kişi ,haline uygun bilginin kalpten kalbe aktigini görcek ve bilcekdir.Mürşidi kamiller bunu genellikle akşam namazindan sonra tavsiye etmişlerdir bizde bu adete ters düşmeden akşam namazi sonrasi yapilmasini tavsiye ederiz. ve buna başlayip artik kalbine acilan kanal calişmaya başlayinca, artik feyz alan mesabesine erince, artik her müşkül halinizde santraldan haber alişverişi yapabilirsiniz.

Mehdi santraldir oda bir üst santraldan ona baglananlarin feyzini talep eder ve bu en son muhammede ondan cebraile ve oradanda hakka ulaşir : Feyzurrahmana ulaşir yani Rabbimizin Feyz deryasina ulaşir.

Ve bu feyzlerin neticesinde medhi ve cematina müşkül haline care olcak bir bilgi bir burhan bir hizir bir vezir ve yardimci olrak ulaşir asil işde orada sizlere görev düşüp, Nuh alehyiselam tufan gelcek demesine ragmen onun uyarilarina kulak asmayanlara, o feyz deryasindan gelen rahmet damlalari onlari bogdu öldürdü. Nuhun uyarilarini dinleyip gemiye binenler kurtuldu. işde Mehdide Ahir zamanin kurtuluş gemisini yapmakdadir ve insanlari uyararak gemiye binmelerini istmekdedir her kim onu buda kim bizden biri bunun bizden farki ne deyip hud suresinde bildirlen baştaki ayetde oldugu gibi sen hatta daha bizim seviyemzidende aşagidasin niye sana uyalim derseniz ,Tufan yakindir. Mehdiden feyz almayanlari Ahir zaman tufanlari bogacakdir .Mehdi üc babalidir. yani neden bahsettik ikizlerden ve ikiz kilcdan ve bereketden ve bu bereket Mehidede ücüz olarak meydan gelmekdedir ve Peygamberimiz buyurmuşlar Mehdi benim evlatlarimdan olcak ve Anne tarafi hüseyine baba tarafi hasan bagli olcak demişdir. yani üc babali hasan hüseyin birde muhammed mustafa. işde geminin ortasindaki direge baba adi verilir. işde Mehdinin gemisi batmasin diye üc babalidir üc direklidir.

Herkim kalbini mehdiye rabt etdi bu ahir zaman tufanlarinda fitnelerinde o geminin icinde yer bulup tufandan ve fitneden emin ve selametde olur. kimde mehide kim derse, mehdinin necicini duasi bereketine sellere gark olup gitcekdir.

Nuh gemisi binenleri sahile ulştirdiysa Mehdi gemiside son gemi olup onun uyarilarini dikkate alanlari kurtuluş menziline ulaştirir inşallah.

Kim istemezki önünden bir rehber hep onu dogru yola götürsün işde adi üstünde Mehdi insanlarin hidayetine yani dogru yolu bulmasina vesile olan demekdir.Allahu Telainin 99 ismi olup, her ismini bazi kullari üstünde tecelli ettirir , ve el hadi isminide mehdide tecelli ettirmekdedir cenebi mevla. ve herkimde mehdiye baglandi onlarda birer hidayet rehberi olurlar.

Rabbim mehdi ve tabi olnlarini sirati müstakime dosdogru yola iletsin ki o yol nimete erenlerin yoludur. Delalet yoluna düşmekdende muhfaza buyursun inşallah.

 

el fatiha maassalavat


Başagaçli Rasit Tunca

 

 

 

karoglandesign

 
Copyright

karoglandesign